Menu

Overcooked: Kuchařské peklo, které otestuje rodinné vztahy a sílu přátelství

Overcooked: Kuchařské peklo, které otestuje rodinné vztahy a sílu přátelství

Hra, která poprvé spatřila světlo světa už v roce 2016 se stále těší velké oblibě. Jedná se o jednu nejzábavnějších a zároveň nejvíc chaotických her pro více hráčů. Vy a další kamarádi nebo členové rodiny se stáváte kuchaři a vašim jediným cílem je v časovém limitu vydat co největší počet porcí jídla. Ovšem není to tak jednoduché, jak by mohlo znít. Overcooked by se totiž dal shrnout jedinou větou. Příliš mnoho kuchařů vždy pokazí jídlo. A právě na chaosu je tato “gaučovka” postavena.

Zdánlivě jednoduchý princip

Overcooked je závod s časem, kdy vy a vaši týmoví spoluhráči máte jeden jediný úkol. Připravit a doručit co nejvíce jídel během čtyř minut. Burger, pizza a další pokrmy se chystají vždy podobným způsobem. Nakrájejte ingredience, uvařte je, dejte je na talíř a podávejte před vypršením času. Zní to jednoduše, ale ve skutečnosti je pravdou opak.

Žádný profi kuchař z nebe nespadl

Samotný princip hry je dostatečně jednoduchý na pochopení a k základnímu proplutí hrou na jednu nebo dvě hvězdy vám stačí. Problém začíná, když chcete plný počet hvězd, tedy tři. Budete se muset naučit nespočet triků, které vám pomohou práci urychlit. Příkladem dávejte ingredienci rovnou na talíř, místo pokládání na kuchyňskou linku nebo je rovnou házejte na zem a seberte je až v případě potřeby. Tyto maličkosti vám pomohou dosáhnout perfektního skóre.

Každé kolo přináší nové výzvy

Kde hra Overcooked skutečně exceluje je určitě designová stránka levelů. Každý další level přináší něco nového, novinku, co se vám pokusí průchod hrou ztížit. Na začátku vás čeká obyčejná venkovní kuchyně, kde se nic moc neděje a opravdová zábava začne hned jak ji opustíte. Dále vás například čeká pirátská loď, která se naklání a posunuje stoly, mapa, která je rozdělena pohyblivými kamiony nebo na posunujících se ostrovech uprostřed lávy.

Zábava založená na kooperaci

Samotná hra má také režim pro jednoho hráče. Ovšem hraní sólo má spíše nevýhody, a dokonce je spíše otravné. Ovládáte dva kuchaře najednou, mezi nimiž můžete přepínat podle potřeby Jenže na rozdíl od hry více hráčů, tak vše trvá mnohem déle a je takřka nemožné splnit časové výzvy. Ovšem je zde jistá kompenzace. Čím méně hráčů, tím menší požadavky jsou na vás kladeny.

S čtyřmi hráči kolem sebe je Overcooked jednoznačně jednou z nejlepších párty her, kterou můžete hrát společně v jedné místnosti. A pokud by vám to bylo málo, pak pro vás máme dobrou zprávu. A tedy, tato hra má neméně kvalitní druhý díl pod názvem Overcooked 2!

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.