Menu

Pálení čarodějnic si vyžádalo 69 vyjezdu hasičů: Vybavte se hasicím přístrojem, ať nejezdí zbytečně

Pálení čarodějnic si vyžádalo 69 vyjezdu hasičů: Vybavte se hasicím přístrojem, ať nejezdí zbytečně

Období pálení čarodějnic je zase tady. Známá tradice s historickými kořeny, která se stále udržuje v mnoha částech světa. Přestože tato událost může být zábavná a společenská, není od věci si připomenout, že s sebou nese také určitá rizika. Jedním z hlavních nebezpečí je možnost vzniku požáru, který může způsobit škody na majetku, a dokonce ohrozit lidské životy.

Při rozdělávání ohně, a tedy i při pálení čarodějnic je klíčové dbát na opatření, která minimalizují riziko požáru. Zde je několik rad, jak předejít nebezpečným situacím:

  • Vyberte vhodné místo – Před rozděláváním ohně si dobře rozmyslete, kde. Místo musí být bezpečně izolováno od hořlavých materiálů a vzdálené od lesních porostů a obytných budov.
  • Opatrně s pyrotechnikou – Pyrotechnika je s touto akcí úzce spojena. Pokud se rozhodnete pro její použití, používejte pouze legální produkty. Vyhněte se manipulaci s pyrotechnikou pod vlivem alkoholu nebo drog a nikdy nepouštějte pyrotechniku do ohně.
  • Dozor nad ohněm – Nenechávejte oheň bez dozoru a opusťte místo až poté, co jste si jisti, že je zcela uhašen.
  • Dbejte na prevenci – Vyhněte se rozdělávání ohně ve vysoké suché trávě nebo blízko hořlavých materiálů. Dbejte na správnou stavbu ohniště a vyvarujte se používání vysoce hořlavých látek.
  • Buďte připraveni – Mějte vždy připravené prostředky k hašení ohně, jako je hasící přístroj, voda nebo písek, a znalost postupu v případě, že se požár začne šířit nekontrolovaně
V loňském roce vyjeli v tento den hasiči po celé České republice k 69 požárům, tak dejte pozor, aby letos nepřijeli právě k vám!

Zdroj: Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR (Denní hlášení o událostech a činnosti jednotek PO ze dne 30. 4. 2023)

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.