Menu

Parkside stolní bruska PNTS 250 C2 po 2 letech používání: I za akční cenu je drahá (Recenze)

Parkside stolní bruska PNTS 250 C2 po 2 letech používání: I za akční cenu je drahá (Recenze)

Dalším nářadím od Parkside, které máme doma v dílně je bruska na suché a mokré broušení PNTS 250 C2. I když jsem v minulých článcích některé produkty od Parkside hodnotila velmi pozitivně, dnes ode mě chválu nečekejte. Bruska je tak špatná, že ji moc nepoužíváme o uvažuje o jejím prodeji.

Představení produktu

Parkside Bruska na suché a mokré broušení PNTS 250 C2 je určená na opracování kovu, dřeva, plastu, ale také nářadí, řezacích zařízení nebo čepelí. Je vybavena dvěma kotouči s různým využitím:

  • Pomalu běžícím na mokré broušení (typ K 80) 
  • Rychle běžícím  na suché broušení (K 36)

Kotouč na mokré broušení je vybaven nerezavějící nádržkou na vodu s uzavíratelným vylévajícím otvorem. Kotouč na suché broušení disponuje nastavitelným ochranným krytem proti odlétajícím jiskrám. Stolní bruska je vhodná pro běžné brusné kotouče, přičemž jejich výměna je beznástrojová.

Vypínač je chráněn proti stříkající vodě. Brusku je možné upevnit k desce pracovního stolu, potřebný montážní materiál ale není dodáván v ceně. Výrobcem brusky je Grizzly Tools. Produktový popis slibuje tichý chod bez vibrací, což se nám ale rozhodně nepotvrdilo.

Parametr Hodnota
Orientační cena 1 200 Kč
Příkon 250 W (S2 30 min)

190 W (S1)

Dodávané brusné kotouče 

  • na mokré broušení
  • na suché broušení
 

K 80 (Ø 200 x Ø 20 x 40 mm)

K 36 (Ø 150 x Ø 12,7 x 20 mm)

Otáčky kotouče

  • na mokré broušení
  • na suché broušení
 

129,5 min-1

2 980 min-1

Délka síťového kabelu 2 m
Rozměry 40,2 x 25 x 25 cm
Hmotnost 8,6 kg
Záruka 3 roky

 

Zkušenosti s používáním

Dvoukotoučovou brusku Parkside PNTS 250 C2 jsme koupili cca před rokem a půl do naší domácí dílny. Byla to zdánlivě výhodná koupě za akční cenu 700 Kč (běžná cena je 1 200 Kč). Brusku jsme zamýšleli používat na přesné broušení různých dílenských nástrojů. K tomuto účelu je ale zcela nevhodná, proto ji moc často nepoužíváme.

Kvalita zpracování nářadí je mizerná. Velký kotouč na mokré broušení za chodu silně vibruje a je velmi hlučný (viz video). Problém přetrvává i po pokusu kotouč vyvážit orovnávacím kamenem. Chyba s nejvyšší pravděpodobností není v samotném kotouči, ale v jeho uložení. Ani příslušná nádržka na vodu není ideální, voda z ní při práci vystřikuje a je nutné ji často doplňovat.

Z těchto důvodů kotouč na mokré broušení prakticky nepoužíváme a na brusce brousíme pouze na sucho. K broušení na sucho nemám výhrady, menší kotouč se točí plynule bez vibrací. Výhrady mám ještě k voděodolnému spínači, který je velmi tuhý a špatné se spíná. Brusku rozhodně nemohu doporučit ani na příležitostné použití.

Klady

+ Nízká cena (pořízeno v akci za 900 Kč)

+ Funkční broušení na sucho

+ 3 letá záruka

Zápory

Nízká kvalita zpracování

Silně vibrující kotouč na mokré broušení → na mokré broušení je nářadí prakticky nepoužitelné

Velmi hlučný provoz

Tuhý spínač

1 200 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Závěr

Bruska PNTS 250 C2 mi přijde i za akční cenu 700 Kč drahá. Hodnotím ji na 30 % a spolu se stolní vrtačkou PTBM 400 A1 ji považuji za nejhorší produkt od Parkside, který máme v dílně. Pokud chcete kvalitně brousit na sucho i mokro, je jedinou cestou kupit na každý typ broušení zvlášť brusku. Funkční 2v1 alternativu jsem na trhu nenašla.

Na suché broušení mohu doporučit dvoukotoučovou stolní brusku Bosch GBG 35-15 Professional 0.601.27A.300 s vysokým uživatelským hodnocením. Orientační cena je 3 400 Kč. Na mokré broušení nástrojů je určena dvoukotoučová stolní bruska Scheppach Tiger 7000s, která vyjde okolo 4 300 Kč.

Související články

Parkside aku LED reflektor PLSA 20-Li A1 po 6 měsících používání: Svítí dobře, ovládání nenadchne

Parkside aku řetězová pila PKSA 40 Li B2 po půl roce používání: Slušný výkon a příjemná obsluha

Absolutní Parkside propadák, který se nevyplatí: Stolní vrtačka PTBM 400 A1 po roce používání

Parkside elektrický rázový utahovák PDSSE 550 A1 po 3 letech používání: Slušný výkon, průměrná kvalita

Parkside vysavač PWD 30 A1 po 2,5 letech používání: Perfektní výkon a kvalita za pár korun

Parkside multisvářečka PMSG 200 A2 po 1,5 roce používání: Příslušenství rovnou vyhoďte (Recenze)

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.