Menu

Zítra se představí Poco F6: Od předchůdce by se moc lišit nemělo, vydání v ČR pravděpodobně začátkem roku 2024

Zítra se představí Poco F6: Od předchůdce by se moc lišit nemělo, vydání v ČR pravděpodobně začátkem roku 2024
Ilustrační foto: Xiaomi Poco F5 Pro

Značka mobilních telefonů Poco je odvozena od starší řady telefonů Xiaomi Pocophone. Není proto divu, že na ní zákazníci oceňují především dobrý poměr cena/výkon, tedy prakticky hlavní charakteristiku telefonů Xiaomi. Vzhledem k úspěchu na trhu pak začala značka Poco fungovat coby dceřiná firma Xiaomi samostatně, na globáním trhu od listopadu 2020. A telefony s tímto brandem se stále těší velké oblibě a pozornosti laiků i profesionálů. Týká se to i právě přicházejícího modelu Poco F6.

Číslování telefon Poco

Politika uvolňování a označování nových modelů je u společnosti Poco nepříliš průhledná. Systém funguje v zásadě tak, že každý rok je vybrán jeden z telefonů mateřské Xiaomi, je rebrandován a s malými úpravami uvolněn na trh pod značkou Poco. Fanoušci mobilních technologií tak tradičně každý rok čekají, o jaký telefon vlastně půjde, resp. z jakého modelu mateřské firmy bude vycházet.

Poco F6 přichází

Mezi odborníky a fanoušky se na sociálních sítích spekulovalo o tom, že nový telefon Poco F6 bude vycházet z modelu Xiaomi Redmi K70, který bude oficiálně představen 29. listopadu. V poslední době se však objevily zprávy, které upozorňují na to, že žádosti o certifikaci nového telefonu v Indii a v Singapuru odpovídají spíše tomu, že Poco F6 si vezme inspiraci spíše z modelu Xiaomi K70E.

Co to znamená pro technické specifikace nového Poco telefonu? Telefon bude podle všeho pohánět osmijádrový procesor MediaTek Dimensity 8300 (původně se mluvilo o procesoru Snapdragon 8 Gen 3) a očekávat můžeme 6,67palcový AMOLED displej s frekvencí 120 Hz a maximálním rozlišením 2 712 x 1 220. Zákazníci se mohou těšit také na 5 500 mAh baterii s nabíjecím výkonem 90 W.

Velmi dobrou a dlouho očekávanou zprávou je, že Redmi K70E, resp. Poco F6 by měly dostat teleobjektiv s 3,2x optickým zoomem při rozlišení hlavního fotoaparátu 50 MPx. Fotoaparát bude tedy pravděpodobně stejný jako u modelů Xiaomi 13T a 13T Pro z letošního roku a právě to bude možná největším lákadlem nového telefonu. Verze Pro by podle některých informací mohla disponovat až 1TB úložištěm a 16 GB operační paměti.

Operačním systémem bude nový HyperOS vycházející z operačního systému Android verze 14. Telefon by měl v neposlední řadě také dobře vypadat, za což bude zodpovědná především jeho velmi tenká konstrukce.

Kdy se dočkáme?

Jak již bylo uvedeno, telefon Redmi K70E bude představen na konci listopadu a na trh by se tak mohl dostat ještě před Vánoci. S příchodem verze Poco F6 však není v tomto roce příliš možné počítat. Zakoupit si jej budeme moci až v průběhu roku 2024 s tím, že na trh by měl telefon dorazit jako obvykle ve dvou verzích označených jako Poco F6 a Poco F6 Pro.

V současné době samozřejmě ještě není známa cena, se kterou by měl telefon přijít na světový nebo dokonce český trh. Vycházet lze ale z českých cen předcházejícího modelu Poco F5. Ten stojí nyní ve své základní variantě asi 10 tisíc korun, ve verzi Pro potom 13 tisíc korun. Oficiální název zařízení bude Poco F6 5G. Co je však prakticky jisté je to, že tento nový telefon vyšší střední třídy si v České republice stejně jako na globálním trhu najde své zákazníky.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý večer, zvažuji koupi tohoto telefonu. parametry jsou zajímavé, ale nemohu zjistit zda-li bude kompatibilní s hodinkami Garmin Venu 3. Zatím nikdo skoro nic neví o nadstavbě Hyper OS. děkuji Markéta

Markéta Jelínková

Dobrý den,

HyperOS je prakticky jen překopané MIUI, aby lépe fungovalo v celém ekosystému produktů Xiaomi a Xiaomi tak mohlo dávat systém o stejném základu například i do televizí. Není tedy důvod očekávat, že by takové propojení nemělo fungovat. Stále se bude jednat „jen“ o nadstavbu Androidu.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.