Menu

Kinder vajíčko je v USA regulováno tvrději, než střelné zbraně: Při dovozu hrozí pokuta přes 50 000 Kč za kus

Kinder vajíčko je v USA regulováno tvrději, než střelné zbraně: Při dovozu hrozí pokuta přes 50 000 Kč za kus
Ilustrace: Arecenze

Kinder vajíčka jsou oblíbené dobroty v mnoha částech světa, ale v USA jsou zakázána. Proč tomu tak je? Zákaz vychází z kombinace předpisů FDA (Food and Drug Administration) a zákonů ohledně bezpečnosti spotřebitelů. Ve výsledku je tedy v USA snazší sehnat střelnou zbraň, než obyčejné Kinder vajíčko.

Jasně nastavený zákon a strach o děti

Jedním z hlavních důvodů je, že v USA jsou na rozdíl od mnoha zemí striktní předpisy ohledně potravinové bezpečnosti a regulace potravinových výrobků. Kinder vajíčka jsou známé svou kombinací mléčné čokolády a uvnitř té je umístěné plastové vajíčko obsahující hračku. A zde je jádro problému. Tato „překvapení“ jsou považována za potenciální riziko udušení u malých dětí.

Druhou polovinou celku je zákon, který zakazuje výrobky obsahující nejedlou součást a potraviny neobsahující potřebné označení varování, pokud by mohly být vnímány jako nebezpečné pro spotřebitele. Protože Kinder vajíčka mají hračku uvnitř, nesplňují tyto předpisy a jsou tak jednoduše v USA zakázána.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.