Menu

Poruchy sušičky prádla

Sušička spolehlivě nějakou dobu funguje a najednou se stane, že nepracuje tak jak má. V tuto chvíli máte několik možností, jak tuto situaci řešit. Nejprve si ale rozebereme, jak problémům předcházet.

Většinou příčin je zanedbaná péče. U sušiček je potřeba pravidelně čistit filtr. Pokud na to budete často zapomínat, sušička se postupně ucpe a přestane fungovat. Proto v případě, že vás sušička začne zlobit, zkontrolujte nejprve, zda je filtr řádně vyčištěný a až pak hledejte další příčiny.

Dobré je prát prádlo pouze se standartní dávnou prášku na praní. Pokud ho tam dáte zbytečně moc, bude se vám zanášet jak pračka, tak i sušička. Do sušičky byste obecně neměli dávat prádlo prané v aviváži. Jestliže chcete voňavé oblečení, přidejte radši přípravky, které jsou do sušiček určité. Bude to lepší nejen pro sušičku, ale také pokožku, kterou aviváž zbytečně dráždí.

Sušička nejde zapnout

Pokud budete dodržovat všechny pokyny, a přesto nebude sušička fungovat tak jak má, zkontrolujte také těsnění u filtru. Někdy se může stát, že není dobře nasazené, což může způsobovat vzniklé problémy. Občas stačí sušičku důkladně vyčistit a vysát i filtry, vyndat kondenzátor, dobře ho vymýt a vysušit celou sušičku.

Dalším problémem může být i síťové napětí, proto řádně zkontrolujte, jestli je přívodní šňůra dobře daná do zásuvky. Jestliže se neotáčí buben, zkontrolujte dovření dvířek. Možná jste zapnuli spotřebič, aniž by byl navolený program sušení, i to může být jednou z příčin. Nabízí se i možnost, že je kondenzátor plný. V tom případě ho stačí pouze vylít a sušička by se měla spustit.

Pokud ji máte ještě v záruce, můžete se obrátit na výrobce a servisní službu, kteří by ji měli znovu uvést do provozu. Pokud už spotřebič v záruce není, pak si za opravu budete muset připlatit několik stovek. Při koupi nové sušičky vždy uschovejte návod, ve kterém můžete najít užitečné rady, jak v jakých situacích postupovat.

Prádlo je stále mokré

Jestliže je prádlo po skončení sušícího programu stále mokré, možná je zanešený filtr nebo chladič sušičky. Na vině může být i příliš velké množství prádla nebo špatně navolený program sušení. Také málo odstředěné prádlo není vhodné pro sušení v sušičce. Proto na pračce nastavte hodnotu alespoň 800 otáček. Sušičky ke své práci potřebují čerstvý vzduch. Pokud máte spotřebič umístěný v menší místnosti, kde teplota přesahuje 25 stupňů Celsia, nejenže bude sušička hůře fungovat, ale zároveň spotřebuje více energie.

Jestliže jste dodrželi všechny pokyny a stále nejste schopni uvést sušičku do provozu, zavolejte servisní službu. Nepouštějte se do opravy sami, protože byste si mohli ublížit a spotřebič trvale poškodit.

Nejlepší sušičky prádla dle našeho srovnávacího testu

Autor: Redakce | Naposledy aktualizováno 29.1.2019