Menu

Recenze filmu Mezi Živly: Tvůrci zahořeli kreativitou a spláchli mě humorem

Recenze filmu Mezi Živly: Tvůrci zahořeli kreativitou a spláchli mě humorem

Na začátek je potřeba říci, že tento text nemá sloužit jako kritické zhodnocení filmu, ale pouze jako můj osobní názor, zprostředkování mých pocitů a myšlenek, které jsem měl při a po zhlédnutí filmu. Nebudu chodit kolem horké kaše. Mezi živly je animák, který nevidět může opravdu hodně zamrzet. Klady až absurdně převažují nad zápory a s kreativitou tvůrci nešetří.

Kreativita využitá na plné pecky

Hned zkraje bych rád zmínil úžasnou animaci samotných elementů ohně a vody. Skutečně se díváme na planoucí oheň, který planout nepřestává. Není to jen obyčejná „statická“ postavička ve tvaru ohně, což dodává filmu osvěžující rozměr. Emoce postav se nemění jen mimikou na tváři, ale mění se celý tvar a barva ohně.

Tím ale nesporná kreativita tvůrců nekončí. Živly dokážou různě interagovat s prostředím. Mohli bychom říci, že je to pro děti dokonce až naučné. Hlavní postava živlu ohně dokáže například z písku udělat sklo. Podobných a ještě více zajímavých počinů je ve filmu velké množství. Tvůrci si s touto stránkou filmu opravdu vyhráli a je to za mě největší „tahač“ filmu.

Zábava pro děti i dospělé

Film není určen pouze pro děti, opravdu se na něm můžete pobavit, i když jste v pokročilejším věku. Humor je hravý a tak jak živly zdatně pracují s reakcemi materiálů, obratně zvládají i slovní hříčky. Znovu, je jich tam neskutečné množství a je na čem se bavit. Je ale třeba si dát pozor na český dabing, tady se sem tam nějaká ta slovní hříčka může v překladu trochu ztratit. Nemůžu ale říct, že bych jej nedoporučoval, sám jsem na něm byl a film si náramně užil.

Zápletka filmu je v podstatě velmi jednoduchá, ale ono to vlastně ani moc nevadí. Myslím, že každý si v něm najde něco, co jím bude rezonovat. Nejhorším aspektem filmu byly některé jeho klišé po stránce dialogů. Minimálně mně to ubralo kus ze zážitku. Hlavně kvůli tomuto jsem musel z hodnocení ubrat. Dávám filmu rozumem 8,5/10 a srdcem 9/10.

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.