Recenze portálu Kurzeo | Arecenze
Menu

Recenze portálu Kurzeo

Recenze portálu Kurzeo
Certifikát o absolvování kurzu

Portál Kurzeo.com je poměrně nový projekt, založený v roce 2020, který zprostředkovává uživatelům vzdělávací videa, zejména z oblasti marketingu, grafiky, ale také dalších. V této recenzi se dozvíte, jak celý projekt funguje, v jakých oblastech se díky němu můžete vzdělávat i jaké jsou hlavní benefity (a úskalí) používání této služby.

Hlavní klady

+ Vysoká kvalita videí

+ Někde titulky pro neslyšící

+ Přehledné a funkční webové stránky

+ Detailní popis kurzu před zakoupením, včetně videoukázky

+ Certifikát o absolvování kurzu

+ Registrace zdarma

+ Neomezený přístup k zakoupeným lekcím

Hlavní zápory

– Momentálně menší a poměrně úzce zaměřený výběr kurzů

– Platba pouze kartou

– Bez garance vrácení peněz

– Zatím malý počet uživatelských recenzí

Obecné informace

Kurzeo.com je nová platforma zaměřená na online vzdělávání. To probíhá formou videí, na stránkách ale najdete také blog se zajímavými články. Po registraci si můžete zakoupit vybrané kurzy, ty je možné kupovat jednotlivě, není potřeba platit žádné členství či předplatné. Můžete tak klidně využít třeba jen jeden kurz a nečekají vás žádné náklady navíc. Po zakoupení kurzu k němu máte neomezený přístup, absolvování není nijak časově omezené. Platit lze pouze kartou, jiné formy plateb, jako např. převod z účtu, PayPal nebo ApplePay tento portál nepřijímá.

Nabídka kurzů

Portál Kurzeo v současnosti nabízí celkově 12 kurzů, s příslibem, že další budou postupně přibývat. Kurzy jsou obsahově zaměřené především na marketéry a kreativce, kteří ocení průpravu v grafických programech, informace o právu v marketingu, nebo třeba návod, jak pracovat s propagací na sociálních sítích. Oproti některým konkurenčním webům je tak nabídka kurzů spíše menší a poměrně úzce zaměřená.

Kurzy momentálně nejsou dělené do žádných podkategorií a na stránkách není ani filtrace, vzhledem k počtu kurzů se ale v nabídce i tak poměrně rychle zorientujete. Cena kurzů se pohybuje mezi 990 Kč a 2 590 Kč, některé mají méně než 10 lekcí, jiné třeba i více než 40. Liší se také délka jednotlivých lekcí, ty mohou mít třeba jen 3 minuty, ale i více než hodinu. Všechny tyto informace snadno zjistíte ještě před zaplacením kurzu.

Na stránce každého kurzu je také uvedené, jaké další materiály k videím získáte, jaké programy či jiné pomůcky budete potřebovat, nechybí informace o obsahu kurzu, seznámení s lektorem, hodnocení předchozích uživatelů či doporučení, pro koho je a není daný kurz vhodný. Nekupujete tedy zajíce v pytli. Na rozdíl od některých konkurenčních stránek nenabízí Kurzeo žádnou záruku vrácení peněz, informace o zvoleném kurzu je tedy vhodné dopředu pečlivě prostudovat. Reklamace je samozřejmě případně možná, její úspěch vám ale nikdo nezaručí.

Kurzy zaměřené na Canvu

Pokud vás zajímají informace o grafické platformě Canva, využít můžete v první řadě kurz Canva pro začátečníky, popřípadě úžeji zaměření kurz Jak navrhnout dokonalý e-book. Oba kurzy mají několik desítek lekcí, které celkově zaberou okolo 3 hodin čistého času. Jelikož je Canva volně přístupná, není potřeba pořizovat žádný program.

Název kurzu Lektor Počet lekcí Celková délka (h:min) Cena (Kč)
Canva pro začátečníky Lenka Coates 41 3:30 2 590
Jak navrhnout dokonalý e-book Lenka Coates 21 2:54 990

Kurzy zaměřené na Adobe

V nabídce kurzů najdete také lekce zaměřené na programy Adobe Lightroom a Adobe Illustrator. K absolvování těchto kurzů je nutné mít oba programy k dispozici. Je trochu překvapivé, že výrazně delší kurz Adobe Illustrator pro začátečníky, který trvá celkem 6 hodin, je z těchto dvou ten levnější.

Název kurzu Lektor Počet lekcí Celková délka (h:min) Cena (Kč)
Jak upravovat fotky v Adobe Lightroom Petr Klempa 13 2:22 1 890
Adobe Illustrator pro začátečníky Miroslav Šulc 50 6:00 1 590

Pohybové kurzy

Nejen pro uživatele pracující v kanceláři bude vynikající volbou také protažení s lekcemi Jóga pro začátečníky a Jóga restart. Oba kurzy učí stejná lektora, mají také shodně 18 lekcí. Zatímco jóga pro začátečníky trvá dohromady cca 5 hodin, restart nabízí cca 7 hodin lekcí, což se také projevilo na ceně.

Název kurzu Lektor Počet lekcí Celková délka (h:min) Cena (Kč)
Jóga pro začátečníky Bára Sedláková 18 5:00 2 390
Jóga restart Bára Sedláková 18 7:00 2 590

Kurzy zaměřené na právo v marketingu

Pokud si chcete osvěžit a doplnit své znalosti práva v marketingu, můžete se pustit také do dvou svižných kurzů – Právo v marketingu a Právo v influencer marketingu od lektorky Petry Dolejšové. Každá lekce má pouze pár minut, a celkově tak jde spíše o takovou jednohubku.

Název kurzu Lektor Počet lekcí Celková délka (h:min) Cena (Kč)
Právo v marketingu Petra Dolejšová 7 0:35 990
Právo v influencer marketingu Petra Dolejšová 5 0:33 990

Další kurzy

Kromě výše zmíněných skupin kurzů můžete na portálu Kurzeo narazit i na jednotlivá specifická témata, kterými vás provedou zkušení lektoři. Pomohou vám např. natrénovat sebevědomý projev, zařídit si propagaci na sociálních sítích či otextovat své produkty.

Název kurzu Lektor Počet lekcí Celková délka (h:min) Cena (Kč)
Základy sebevědomé komunikace Lukáš Adam 11 1:45 1 790
Základy reklamní textařiny Martina Bechyňová 21 2:30 2 390
Online kurz lifestyle fotografie Petr Klempa 27 1 790
Základy propagace na Facebooku (a Instagramu) Václav Blahout 20 1:49 1 490

Podoba kurzů

Všechny nabízené kurzy jsou ve formě videí dostupných online. Ta si můžete pouštět na notebooku, tabletu i na mobilu, platforma funguje na všech těchto zařízeních. Při používání na mobilu by možná někteří zákazníci ocenili mobilní aplikaci, ta k dispozici není. Webové stránky jsou ale dobře uzpůsobené používání na telefonu, takže se ani s menším displejem neztratíte. Jak jsme již zmínili, lekce jsou dostupné online, offline spuštění není možné, což může být pro někoho nevýhoda.

Lekce si můžete pouštět postupně, nebo i přeskakovat. Dá se navíc přehledně označit, zda máte nějakou lekci již absolvovanou. Určitou nevýhodou podle nás je, že zatímco před zakoupením vidíte v náhledu kurzu popisky k jednotlivým lekcím a jejich délku, když už máte kurz zakoupení, tyto informace zmizí a v případě potřeby se musíte jednotlivými videy zkrátka proklikat.

Videa jsou v 1080p kvalitě, dají se zvětšit na celou obrazovku, zrychlit, zpomalit, pozastavit i posunout, používání je tedy zcela komfortní. Při posouvání nevidíte malý náhled videa, jako např. na Youtube, to by ale stejně u tohoto typu videí bylo spíše zbytečné. Pro zvýšení komfortu můžete volit mezi tmavým a světlým režimem stránek, některá videa navíc obsahují i titulky pro neslyšící.

Bonusové materiály

K videím bývají často i doprovodné materiály, např. ve formě PDF, a můžete k nim také přidávat komentáře. Po dokončení všech lekcí (případně absolvování závěrečného testu) dostanete certifikát o absolvování kurzu, který můžete využít např. pro pracovní účely.

Ohlasy zákazníků

Jelikož jde o začínající projekt, ohlasů zákazníků zatím není mnoho. U některých kurzů ale již můžete vidět první recenze a hodnocení (hvězdičkami), obojí v plně pozitivním duchu.

Naše hodnocení a závěr

Portál Kurzeo.com je slibně vypadající začínající projekt. V současnosti nabízí 12 lekcí, které jsou zaměřené primárně na marketingové nadšence a další kreativce. Najdou se ale i univerzálně použitelné kurzy, například lekce jógy. Používání portálu je velmi jednoduché a pro uživatele výhodné – kupuje si pouze jednotlivé kurzy, bez nějakých plateb za členství či registraci. Zakoupené lekce zůstávají navždy k dispozici, studium tak můžete vést vlastním tempem, bez obav, že by vám vypršela lhůta a museli jste něco platit znovu.

Vide jsou kvalitní, častěji spíše kratší, a ke kurzům bývají také další doprovodné materiály, vše se tedy dozvíte opravdu krok po kroku. Některé jsou dokonce doplněné titulky pro neslyšící. Pozitivně hodnotí absolvované kurzy i uživatelé tohoto portálu, ačkoliv hodnocení zatím není mnoho, nedá se jim tak přikládat až tak vysoká váha.

Celkově tak tento projekt můžeme doporučit uživatelům, kteří spadají do zmíněné cílové skupiny. Pokud pro vás zatím grafické a další obdobné kurzy nejsou příliš zajímavé, nebude ani tak na škodu stránky Kurzeo.com alespoň jednou za čas navštívit, v budoucnu by měly přibýt další kurzy a možná najdete ten pravý pro vás.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.