Recenze: Masážní pistole TrueLife RelaxGun G3 překvapí výkonem a nízkou hmotností | Arecenze
Menu

Recenze: Masážní pistole TrueLife RelaxGun G3 překvapí výkonem a nízkou hmotností

Recenze: Masážní pistole TrueLife RelaxGun G3 překvapí výkonem a nízkou hmotností

Klady

+ Malá a dobře se držící rukojeť

+ Detailní a přehledný návod, který vás vším provede

+ Snadné ovládání

+ Na malé zařízení dostatečný výkon

+ Všechny funkce opravdu fungují, jak mají

+ Velice lehká

Zápory

Chybí nějaký přenosný obal, například pytlík

Nedosahuje výkonu těžších a větších konkurentů, což je vzhledem k velikosti pochopitelné

Při větším zatlačení jsou vibrace v dlani nepříjemné

1 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Nejen sportovci dnes využívají výhod masážních pistolí, které zajišťují domácí hloubkovou masáž a relaxaci pomocí vibrací a rázových vln. Můžete, ale nemusíte k masáži potřebovat někoho jiného, spolehlivě to zvládnete sami. Masážní pistolí se snadno dostanete i na špatně přístupná místa. Měla by se však používat pravidelně a ne pouze jednou za čas, abyste dosáhli dobrých výsledků.

V říjnu 2023 se mi do rukou dostala na testování masážní pistole TrueLife RelaxGun G3, kterou můžeme zařadit k mini masážním pistolím. Jelikož je lehká a padne tak akorát do ruky, nemůžete od ní čekat výkon, který přináší mnohem větší a víc než 1 kg těžká zařízení. Na své poměry vás však kvalitním výkonem překvapí. S jejími rozměry ji oceníte třeba na cestách. Jedná se o praktický produkt, který splnil očekávání.

  • Obecné informace – ¨TrueLife RelaxGun G3 je masážní pistole se 4 masážními hlavicemi s velkou výdrží baterie a malými rozměry i hmotností. I přes to překvapí svou silou.
  • Obsah balení – Kromě samotného zařízení najdete v balení masážní hlavice na různé svalové partie, velmi užitečný a podrobný návod, bezpečnostní pokyny a USB-C kabel na napájení.
  • Konstrukce, ovládání a napájení – Masážní pistole se dobře drží, vše zvládnete pomocí jednoho tlačítka, výdrž baterie je naprosto dostačující, ale mohou vám být nepříjemné vibrace při větším zatlačení.
  • Test masírování – Tato mini masážní pistole je vhodná na relaxaci a prokrvení svalů, případně masáž menších svalových partií, například stehenní svalstvo však lépe namasíruje méně statným uživatelům.
  • Závěr – RelaxGun G3 splnila během testu očekávání a můžeme ji doporučit na domácí relaxaci a dlouhodobé používání. Oceníte ji také při cestování, obal nebo pytlík na cesty ale není součástí balení.

Obecné informace

Masážní pistole TrueLife RelaxGun G3 patří svou velikostí mezi mini masážní pistole, přičemž její cena je lehce podprůměrná oproti cenám konkurenčních modelů podobných rozměrů. Výdrž baterie je dle výrobce až 3 hodiny, což spolehlivě splňuje a je to naprosto dostačující. Někteří konkurenti však nabízejí delší výdrž, řadí se tím tedy do průměru. Vzhledem k velikosti ji oceníte na cestách, snadno ji přenesete a kdykoliv použijete.

 

Celé zařízení má pouze 270 g, je tedy velmi lehké a nebude vás bolet ruka ze zátěže. Z čeho vás však ruka může bolet jsou silné vibrace, které do ruky proudí při větším přitlačení během masáže. S tím se ale u mini masážních pistolí setkáte běžně a ani nedoporučujeme s ní nějak víc tlačit.

Rozhodně zde chybí nějaké cestovní pouzdro, jelikož po vyjmutí z původního obalu máte několik jednotlivých komponent. Tato masážní pistole nedosahuje výkonu a obecně možností svých větších a těžších konkurentů, vzhledem k typu mini je to však pochopitelné.

Parametry TrueLife RelaxGun G3
Hmotnost bez hlavice 270 g
Amplituda (zdvih) dle výrobce 6 mm
Počet otáček za minutu (RPM) dle výrobce 1800 – 2850 rpm
Stupně intenzity 4
Napájení Síťové (USB-C port)
Funkce Safety stop, automatické vypnutí po 15 minutách
Rozměry délka/šířka/průměr 130/80/42 mm
Počet hlavic 4
Hlučnost pod 60 dB
Maximální přítlak 8 kg

Obsah balení

Kromě těla masážní pistole v balení najdete 4 masážní hlavice, USB-C kabel, bezpečnostní zásady a velice podrobný a užitečný manuál. Ten obsahuje detailní postup při manipulaci se zařízením, včetně návodu na správnou masáž a obecně používání masážní pistole. Při nesprávné manipulaci byste si mohli způsobit nepříjemnosti či zranění, proto doporučujeme si návod přečíst.

Masážní pistole mají obvykle nějaký cestovní obal, mini modely alespoň pytlík. V tomto případě balení nemá ani jedno, budete si tedy muset skladování jednotlivých částí vyřešit sami.

Masážní hlavice

RelaxGun G3 má 4 masážní hlavice, které se jednotlivě do těla zařízení zavádějí úplně bez problému a stejně tak vyjímají. Tyto 4 hlavice jsou standardem a některé modely nabízejí i další, u typu mini masážních pistolí však naprosto stačí.

Využít můžete kulatou (masáž velkých svalových skupin, spíše povrchová), plochou (na svaly i měkké tkáně blízko kostí a kloubů, jemnější), vidlicovou (nepřímá masáž, vedlejší body, hlubší) a hrotovou hlavici (přímá, na konkrétní body, hloubková, i na špatně dostupná místa).

Konstrukce, ovládání a napájení

Celé zařízení má ergonomii rukojeti ve tvaru fénu na vlasy, dobře se drží a padne do ruky. Materiál těla masážní pistole je z odolného a pevného ABS plastu, měl by tak případně spolehlivě vydržet i občasné pády. I přes to je masážní pistole velice lehká a nebude tak zatěžovat vaše zápěstí. Zapíná se jednoduše pomocí jediného tlačítka na zařízení, a to podržením. Stupně intenzity pak následně přepínáte stisknutím tlačítka.

 

O nabitém stavu baterie vás ujišťuje zelená dioda u hlavního tlačítka. Pokud dioda červeně bliká, upozorňuje vás na slabou baterii. Během napájení pak pomalu bliká červené světlo. Masážní pistole se napájí pomocí USB-C kabelu, který je součástí balení. Baterie vydrží nabitá dle výrobce až 3 hodiny, čemuž spolehlivě dostála. Jiné modely sice nabízejí i více hodin, avšak tato kapacita stačí i na cesty.

Test masírování

TrueLife RelaxGun G3 jsem otestovala na více uživatelích, jelikož zde hraje roli i tělesná stavba. Statnějšímu jedinci tato masážní pistole stačí spíše na prokrvení a masáž menších svalových partií. Menším uživatelům ale masážní pistole vyhovuje, jelikož na svou velikost disponuje dostatečnou silou. 4 stupně intenzity tohoto modelu jsou obvyklé, najdete však i produkty se 6 stupni.

Pokud hodně zatlačíte, zejména při vyšších stupních intenzity, mohly by vás zaskočit vibrace, které proudí do dlaně a v tu chvíli výrazně zesílí. Na vyvíjení velkého tlaku však masážní pistole rozhodně není ani doporučená, čemuž odpovídá i funkce Safety stop pro vaše bezpečí, která schválně zpomaluje výkon, když vyvíjíte přílišný tlak. Stejně tak spolehlivě funguje funkce automatického vypnutí po 15 minutách.

Závěr

Obecně lze říci, že je TrueLife RelaxGun G3 spolehlivá masážní pistole na prokrvení, masáž a uvolnění svalů. I když patří mezi mini masážní pistole, disponuje dostatečným výkonem a silou, při čemž je velice lehká, dobře padnoucí do ruky a pohodlně se s ní manipuluje.

Její funkce fungují, jak mají a svými rozměry a hmotností ji oceníte na cestách. Uživateli však může chybět nějaké cestovní balení nebo alespoň pytlík na uskladnění masážní pistole.

Klady

+ Malá a dobře se držící rukojeť

+ Detailní a přehledný návod, který vás vším provede

+ Snadné ovládání

+ Na malé zařízení dostatečný výkon

+ Všechny funkce opravdu fungují, jak mají

+ Velice lehká

Zápory

Chybí nějaký přenosný obal, například pytlík

Nedosahuje výkonu těžších a větších konkurentů, což je vzhledem k velikosti pochopitelné

Při větším zatlačení jsou vibrace v dlani nepříjemné

1 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Recenze Premium

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.