Menu

Nejlepší SMART hračky pro malé děti v roce 2024: Tyhle kousky umí zabavit i vzdělávat

Nejlepší SMART hračky pro malé děti v roce 2024: Tyhle kousky umí zabavit i vzdělávat

V dnešní době jsou technologie neoddělitelnou součástí našich životů. Tento trend se odráží i ve světě hraček, kde se čím dál častěji objevují takzvané SMART hračky kombinující zábavu se vzděláváním. Udělali jsme si průzkum a vybrali ty nejlepší chytré hračky pro děti pro rok 2024. Pojďte je s námi objevit. 

Nejlepší SMART hračky pro malé děti

Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších SMART hraček, které jsou vhodné pro děti různého věku.

Vzhled Název položky Doporučený věk Běžná cena
Alltoys Můj první tablet 2v1 Od 2 let 800 Kč
Kouzelné čtení od Albi Od 3 let Od 200 Kč
Spin Master Bitzee Od 5 let 1 000 Kč
Boffin 750 Od 8 let 1 800 Kč
Ozobot EVO Od 8 let 5 500 Kč

Alltoys Můj první tablet 2v1 od 2 let

Alltoys Můj první tablet 2v1 je skvělou a výrazně levnější alternativou ke klasické elektronice, která může pro děti ukrývat různá nebezpečí, a to obzvláště po připojení na internet. Tablet Alltoys žádnou hrozbu nepředstavuje a je zcela bezpečný. Hodí se již pro děti od 2 let, které s pomocí otázek a úkolů naučí poznávat zvířátka, barvy a tvary. Starší děti se pak s tabletem naučí také poznávat písmenka a číslice. Hračku lze používat jako tablet nebo s klávesnicí jako notebook.

Klíčové vlastnosti:

 • Vhodné pro děti od 2 let
 • 4 herní režimy
 • Funguje na tužkové baterie

Kouzelné čtení od Albi od 3 let

Kouzelné čtení od Albi je vhodné pro děti už od 3 let a mnozí rodiče jej považují za nejlepší interaktivní hračku všech dob. Každou publikací vás provází speciální elektronická tužka, která slouží jako čtečka speciálního kódu, který je ukryt přímo na stránkách knih. Stačí se tedy lehce dotknout tužkou obrázku nebo textu a ozve se příslušná informace, zvuk nebo hudba. Edicí existuje celá řada a s dětmi může být Kouzelné čtení až do školního věku.

Klíčové vlastnosti:

 • Vhodné pro děti od 3 let
 • Řada různých edicí – zvířátka, lidské tělo, příroda a další
 • Postačí vám jedna Kouzelná tužka, poté stačí kupovat jen interaktivní knihy

Digitální zvířátko Spin Master Bitzee od 5 let

Spin Master Bitzee je digitální interaktivní zvířátko vhodné pro děti od 5 let. Zvířátko v krabičce reaguje na dotyky, ale také na pohyby a zvuky. Aby zvířátko rostlo a bylo spokojené, vyžaduje od dětí lásku a péči. Dítě se proto musí zvířátku věnovat, pravidelně ho krmit a hrát si s ním. Díky tomu se mazlíček vyvíjí od miminka až po dospělé Super Bitzee. Tato moderní hračka spojuje atraktivní inovace s nostalgií z 90. let, kterým zvládlo Tamagotchi.

Klíčové vlastnosti:

 • Vhodné pro děti od 5 let
 • Až 15 druhů zvířátek v jednom pouzdru
 • Alternativa k tradičním herním konzolím

Elektronická stavebnice Boffin 750 od 8 let

Kreativní elektronická stavebnice Boffin 750 pro děti od 8 let zábavným způsobem rozvíjí technické myšlení. Děti z ní mohou stavět až sedm set padesát různých projektů, které jsou pečlivě popsány v manuálu. Vymýšlet a stavět ale mohou i své vlastní projekty, čímž zároveň podpoří kreativitu. Základem každého projektu je deska, na kterou se snadno nacvakávají jednotlivé součástky, vzniknout tak může třeba kompas, maják, FM rádio, nebo detektor lži.

Klíčové vlastnosti:

 • Rozvíjí technické myšlení
 • Vhodné pro děti od 8 let
 • Sestavit děti mohou FM rádio, kompas, detektor lži a další

Programovatelný robot Ozobot EVO od 8 let

Pokud byste rádi přitáhli děti k informatice zábavným způsobem, pořiďte jim programovatelného robota, co se vejde do dlaně. Ozobot EVO je maličkatý robot, kterému můžete naprogramovat cestu, jež bude následovat. Rozumí si s tabletem, ale vést se nechá i pomocí barevných fixek. Naučí děti při programování uvažovat takovým způsobem, který je dnes využitelný v řadě profesí.

Klíčové vlastnosti: 

 • Učí děti programovat
 • Vhodné pro děti od 8 let
 • S Ozoboty experimentují Robolaboratoře společnosti Scio nebo Unicorn College 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.