Menu

Táta doporučuje: „Tyto 3 hračky dítě potěší a nepolezou vám na nervy.“

Táta doporučuje: „Tyto 3 hračky dítě potěší a nepolezou vám na nervy.“
Ilustrace: Arecenze

Hledání vhodných hraček pro děti může být náročný úkol, zejména pokud hledáte takové, jenž potěší vaše děti a zároveň vám nepolezou na nervy. Ideální je navíc hledat takové, které nejenže přinášejí radost, ale také podporují dětský rozvoj a kreativitu. Právě na ty jsme se v dnešním článku zaměřili a rovnou vám přinášíme několik tipů na ty nejlepší.

Stavebnice

Stavebnice jsou skvělým způsobem, jak podporovat dětskou kreativitu a rozvoj. Pro nejmenší děti jsou ideální stavebnice LEGO DUPLO, které nabízejí větší kostky vhodné pro malé ruce a umožňují dětem stavět jednoduché a bezpečné modely. LEGO Technic je pak skvělou volbou pro starší kluky, kteří mají zájem o technické aspekty a rádi staví modely s pohyblivými částmi a funkčními mechanismy. Pro větší holky jsou zajímavé stavebnice jako LEGO Friends nebo Disney Princess.

Samozřejmě existuje více značek a nemusíme tak zůstat jen u LEGA. Alternativou mohou být například stavebnice SEVA, které nabízejí odlišný design kostek a různé možnosti stavění. Nebo Merkur, kde je možné vytvářet realistické modely s pomocí kovových dílků a šroubků. Každá z těchto stavebnic má své vlastní výhody a přináší dětem zábavu a možnost rozvoje různých dovedností. (Jen dohlédněte na to, aby je po sobě zase uklidili. Šlápnout v noci, byť jen na jednu z těchto kostiček není nic příjemného)

Puzzle

Puzzle jsou další skvělou volbou. Obzvláště pokud hledáte zábavný a vzdělávací způsob trávení času. Na trhu je obrovský výběr s různými motivy a počtem dílků, které vyhovují různým věkovým skupinám a dovednostním úrovním. Pro mladší děti jsou vhodné puzzle s méně dílky a jednoduššími motivy, které jim pomáhají rozvíjet jemnou motoriku a koordinaci. Pro starší děti jsou pak ideální ty větším počtem a složitějšími motivy. Pro větší motivaci volte motivy oblíbených postaviček z filmů, pohádek.

Plastelína

Modelovací hmoty, jako je populární Play-Doh, poskytují dětem možnost tvořit trojrozměrné objekty a postavičky. Plastelína Play-Doh je měkká a snadno tvarovatelná, což umožňuje vytvářet prakticky cokoliv. Poskytne jim hodiny zábavy a vám trochu klidu. Navíc podporují dětskou kreativitu a tvůrčí schopnosti. A aby toho nebylo málo, existuje spousta extra doplňků, které práci s touto hmotou dělají ještě mnohem zábavnější. Děti se tak mohou stát na malou chvíli zubaři, sochaři nebo klidně i kuchaři.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.