Recenze aku tyčového vysavače Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 400BC – Slušný vysavač s dobrou cenovkou a ohebnou tyčí | Arecenze
Menu

Recenze aku tyčového vysavače Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 400BC – Slušný vysavač s dobrou cenovkou a ohebnou tyčí

Recenze aku tyčového vysavače Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 400BC – Slušný vysavač s dobrou cenovkou a ohebnou tyčí

Klady

+ Lehký vysavač s jednoduchou obsluhou

+ Ve vybavení nechybí nic důležitého

+ Hrubší nečistoty odstranil vysavač bez obtíží

+ Vysavač se nepřisává ke koberci ani při plném výkonu

+ Rotační mopovací nástavec odstraní i zašlou špínu

Zápory

Poměrně dlouho se nabíjí

Sací tlak by mohl být o něco vyšší

Filtrace nefunguje na 100 procent, nějaké částice ven unikají

6 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Podzim s sebou přináší také častější pobyt v domácnosti a s tím spojený častější úklid. V září jsme se proto zaměřili na test aku tyčového vysavače Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC. Jedná se o nejlépe vybavený model této značky, není proto překvapením, že je obsah balení poměrně bohatý.

Obecné informace

Aku tyčový vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC nabídne kromě klasické hubice s rotačním kartáčem také vyměnitelný kartáč na koberce, sací tyč s kloubem, několik nástavců na čištění záhybů, pelíšků či třeba žaluzií a navíc také mopovací nástavec s rotačními disky. Nechybí ani kratší flexibilní hadice, kterou oceníte zejména při úklidu hůře dostupných míst (klávesnice, auto, pelíšky a podobně).

Samotný vysavač disponuje akumulátorem typu Li-ion o kapacitě 2 000 mAh s napětím 22,2 V. Konstrukce je tvořena spíše levnějším plastem, to má ale i své výhody. Tou nejzásadnější je opravdu nízká hmotnost. S vysavačem se díky tomu dobře operuje a úklid tak není náročnější, než by musel být.

Obsah balení:

  • Tyč
  • Hubice na tvrdou podlahu
  • Rotační kartáč na koberec
  • Rotační kartáč na tvrdou podlahu
  • Hubice na čalounění
  • Štěrbinová hubice
  • Kombinovaná/štětinová hubice
  • Flexibilní nástavec
  • Nástavec na vytírání
Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC Hodnota
Sací výkon dle výrobce (AW) 105
Konstrukce 2v1 Ano
Počet úrovní výkonu 2
Automatická korekce výkonu podle množství nečistot na podlaze Ano
Typ zásobníku Bezsáčkový
Objem zásobníku na prach (ml) 800
Vysypání nádoby Tlačítkem
Vysypávací stanice v balení Ne
Typ filtru HEPA
Test filtrace vysavače Částečně těsní
Typ osvětlení hubice LED
Typ mopovacího nástavce Rotační
Samostatné stání vysavače Ne
Držák na stěnu K dokoupení
Displej Jednoduchý ukazatel

Baterie a provozní doba

Použitý akumulátor technologie Li-ion disponuje kapacitou 2 000 mAh. Nejedná se tedy o největší akumulátor na trhu a bohužel jej také není možné snadno vyměnit. Při našem testu ovšem vydržel vysavač fungovat bez zátěže při plném výkonu téměř 12 minut a při nízkém výkonu dokonce přes 50 minut. Při běžném úklidu prostor o rozloze zhruba 50 m2 se nestalo, že by se baterie v průběhu vybila.

Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 Pet Deluxe 400BC Hodnota
Typ baterie Li-ion
Napětí (V) 22,2
Kapacita baterie (mAh) 2 000
Čas dobíjení dle testu (min) 290
Provozní doba při maximálním výkonu dle testu (min) 11,7
Provozní doba při nízkém výkonu dle testu (min) 50,8

Kvalita úklidu

Vysavač Lauben Deluxe 400BC jsme podrobili také testům při vysávání konkrétních vzorků na rozlišných typech podlah. S většinou úkolů si vysavač poradil na výbornou, pouze pro vysátí jemného písku mu nestačil sací výkon.

Vysávání tvrdé podlahy a mopování

V první řadě jsme se zaměřili na test vysávání na dlažbě. V tomto případě jsme jako vzorky volili mouku a cornflakes. Mouku vysál vysavač bez větší námahy na výbornou, a to jak ze samotných dlaždic, tak také ze spar mezi nimi. Vysavače běžně testujeme při vysávání cornflakes z konkrétních důvodů. Některé modely mají malý vstupní otvor do prachového zásobníku a větší nečistoty jej ucpou. To se testovaného Laubenu naštěstí netýká – s náročným úkolem si poradil hravě.

Pokud se rozhodnete využít mopovacího nástavce, vysavač nabízí své vlastní řešení. Nástavec zahrnuje dva rotační disky, které otáčením proti sobě leští podlahu a odstraňují i zašlejší nečistoty. Z naší zkušenosti můžeme říci, že se rozhodně nejedná o něco, co nahradí klasický mop. Jedná se ale o zajímavé řešení pro snadné odstranění zašlých skvrn, které byste jinak museli „šudlat“ v kleče na zemi.

Vysávání koberce

Na koberci se vedlo Laubenu dle očekávání. Rozsypanou vrstvu kočkolitu po několika přejetích zcela eliminoval, ještě snadnějším úkolem pro něj byly piliny. Ty jsou náročnou zkouškou zejména pro vysavače bez rotačního kartáče – piliny totiž mají ostré výstupky a mají tendenci držet se vláken koberce.

Filtrace a prachová nádoba

Zaměřit jsme se nezapomněli také na účinnost filtrace. Výrobce slibuje filtr typu HEPA, mělo by se tedy jednat o model vhodný i pro alergiky. V praxi jsme se při testování vysavačů všeobecně ovšem přesvědčili o tom, že kvalitní filtr není vše a velkou roli hraje také to, jak k sobě jednotlivé komponenty doléhají.

Lauben 400BC v tomto případě testem prošel relativně slušně, těžkým alergikům bychom jej ale doporučit nemohli. Při testu filtrace procházela mlha v menším množství horním filtrem. Je tedy zřejmé, že nějaké ty částice se zpět do vzduchu dostávají. Na druhou stranu nebylo rozptýlených částic moc – v cenové relaci vysavače je výsledek nadprůměrný.

Prachová nádoba sama o sobě nabízí prostor až na 800 ml nečistot, vysypat ji lze snadno prostřednictvím tlačítka. To otevře víko a bezkontaktně nečistoty vysype do koše. Filtrační kolona lze opláchnout pod vodou a poměrně snadno vyčistit.

Uživatelský komfort

Po stránce uživatelského komfortu není vysavači prakticky co vytknout. Dobře padne do ruky, je lehký a na podlaze se nepřisává. Díky tomu se s ním manipuluje výborně a není potřeba vyvíjet při vysávání nesmyslné množství síly. Zařízení svou hlučností nezapadá do průměru, takže ani zde tento model nikterak neselhal. Podle našeho měření se pohybovala hlučnost při maximálním výkonu okolo 76,5 dB.

Hodnocení aku vysavače Lauben 3in1 400BC

Na řadě je tedy vyhodnotit aku tyčový vysavač Lauben Stick Vacuum & Mop 3in1 400BC jako celek. Doporučit jej můžeme méně až středně náročným uživatelům, kteří primárně hledají funkční aku vysavač s lehkou konstrukcí a dobrou ergonomií. Zařízení samotné klade na uživatele minimum nároků, je proto vhodné i pro seniory. Mopovací nástavec odstraňuje zašlé nečistoty, to mohou ocenit rodiče malých ratolestí.

Nedostatky můžeme najít zejména s ohledem na méně odolnou konstrukci či absenci vyměnitelných akumulátorů. Stejně tak by vysavači slušel i o něco vyšší sací výkon, ale to bychom už od této cenovky očekávali příliš. Jedná se totiž přeci jen o cenově dostupný vysavač a každé jeho vylepšení by znamenalo nárůst ceny.

Klady

+ Lehký vysavač s jednoduchou obsluhou

+ Ve vybavení nechybí nic důležitého

+ Hrubší nečistoty odstranil vysavač bez obtíží

+ Vysavač se nepřisává ke koberci ani při plném výkonu

+ Rotační mopovací nástavec odstraní i zašlou špínu

Zápory

Poměrně dlouho se nabíjí

Sací tlak by mohl být o něco vyšší

Filtrace nefunguje na 100 procent, nějaké částice ven unikají

6 500 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Recenze Premium

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.