Menu

Šokující vysledky pracích gelů (2024): Mezi nejlepšími se zařadil jeden z nejlevnějších

Šokující vysledky pracích gelů (2024): Mezi nejlepšími se zařadil jeden z nejlevnějších
Ilustrace: Arecenze

Prací gel AlzaEco na barevné prádlo se umístil na přední příčce našeho testu účinnosti nejoblíbenějších pracích gelů (2024) – skončil na krásném třetím místě a současně v nejlepším poměru cena/výkon. Překvapil zejména nízkou pořizovací cenou ve srovnání s velikostí balení, a s ohledem na ekologické složení také velmi dobrou účinností. Pokud tedy hledáte levný, ekologický a účinný prací gel i na zaschlé a odolné skvrny, stojí za to jej určitě vyzkoušet.

Hravě si poradí se skvrnami od trávy i opalovacího krému

Prací gely jsme testovali na bílém bavlněném tričku a 4 odolných skvrnách, při kterých (nejen) maminkám, vstávají vlasy hrůzou na hlavě:

 • Skvrna od make-upu
 • Skvrna od trávy
 • Skvrna od opalovacího krému
 • Skvrna od kečupu

Prací gel AlzaEco si nejlépe poradil se skvrnami od trávy a opalovacího krému – po vyprání nebyly skvrny na tričku takřka viditelné. Nižší úspěšnost měl u kečupu a make-upu, který dal obecně pracím gelům nejvíce zabrat – po vyprání bohužel zůstaly na bílém tričku viditelné (i když o poznání méně výrazné) skvrny.

Je ekologický a šetrný i k citlivé pokožce

Velkým plusem pracího gelu AlzaEco Color je jeho ekologické složení, které je z 92 % tvořeno přírodními složkami, jež jsou snadno biologicky odbouratelné a šetří tak přírodu. Díky složení je vhodný i pro osoby s citlivou pokožkou, protože ji nedráždí. Jaké jsou jeho další přednosti i zápory?

AlzaEco Prací gel Color 3l

Klady

 • příznivá cena
 • česká značka
 • svěží vůně prádla po vyprání
 • netestováno na zvířatech

Zápory

 • nevhodný pro děti
 • zakoupíte jej pouze na Alza.cz
 • balení není úplně praktické
280 Kč Orientační cena

Velké balení pracího gelu za příznivou cenu potěší

Předností pracího gelu AlzaEco na barevné prádlo 3l je také jeho příznivá cena s ohledem na velikost balení. Jedna dávka vyjde v průměru na 4,70 Kč, což je v pořadí 2. nejnižší cena z vybraných pracích gelů, které jsme podrobili testu účinnosti (dávka nejlevnějšího pracího gelu Woolite Mix Colors vychází na 4,20 Kč, v testu však nedosáhl stejné účinnosti – umístil se až na 7. místě). Balení pracího gelu AlzaEco Color o objemu 3 litry obsahuje 60 dávek, prací gel AlzaEco Color s objemem 5 litrů vám vystačí až na 100 praní.

Info: Alza má v repertoáru také prací gel AlzeEco Sensitive, který je určen pro praní dětského prádla, je totiž obzvláště šetrný k dětské pokožce. Stejně jako předchozí produkt má ekologické složení.

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.