Menu

TOP 3 cyklovýlety pro rodiny s dětmi i zkušené: Kochejte se výhledy na Dolní Moravě a objevte Baťův kanál

TOP 3 cyklovýlety pro rodiny s dětmi i zkušené: Kochejte se výhledy na Dolní Moravě a objevte Baťův kanál

Jaro nám už začalo a s tím přichází i pěkné počasí. O víkendu nám hlásí okolo 20 stupňů, což je ideální počasí na cyklovýlet, ať už vyrazíte s dětmi nebo sami. Vydat se můžete buď po cyklo-inline stezkách, které jsou asfaltové a méně náročné, nebo po trailových stezkách, které jsou náročnější a vyžadují již nějaké zkušenosti.

Trail park Dolní Morava

Trail park na Dolní Moravě bude v letní sezóně otvírat až 30 kilometrů tras, které budou vhodné pro jezdce všech úrovní pokročilosti. Vydat se sem můžete i s dětmi, jelikož některé trasy jsou vhodné i pro ty  nejmenší. Nemusíte však čekat do léta, již nyní je tam otevřeno 27 kilometrů tras. Při projížďce se můžete kochat krásnými výhledy na okolí.

Nenáročné traily, které jsou vhodné i pro úplné začátečníky či rodiny s dětmi, jsou například Mlýnský trail nebo Selský flow trail. Pokročilí cyklisté si oblíbí Oakley trail s vyššími klopenkami či skoky s lavicí. Dalším náročným trailem, který patří k těm nejprudším a nejnáročnějším, je Mamutí trail. Navštívit však můžete i Bajkovou školu, která je vhodná pro děti od 8 let, ale také pro dospělé. Je zde také speciální kurz pro ženy.

Cyklostezka Baťův kanál

Baťův kanál se nachází na Východní Moravě. Jde o průplav Otrokovice-Rohatec, který byl vybudován v letech 1934–1938. Vy se podél jeho březích můžete vydat směrem od Kroměříže až do Hodonína. Celková trasa cyklostezky je 80 kilometrů, ale samozřejmě ji nemusíte jet celou.

Cyklostezka je celkově nenáročná, čímž je vhodná pro rodiny s dětmi, ale i dálkové cyklisty. Na své si přijdou i in-line bruslaři, jelikož je terén z velké části asfaltový. Velkou výhodou je to, že na zpáteční cestě se můžete svést výletní lodí, jelikož je přizpůsobena pro přepravu kol. Plavbu nemusíte absolvovat pouze podél Baťova kanálu, ale i do jeho okolí, jako je například zámek Buchlovice, hrad Buchlov, zahrady v Kroměříži či sklepy Petrov-Plže.

Orlické cyklo a in-line království

Orlické hory a Podorlicko je oblíbenou destinací všech cyklistů a in-line bruslařů. Toto území je totiž protkané několika cyklotrasami a cyklostezkami, takže si zde přijde na své zkušený cyklista, ale i začátečník. Najdete zde rovinaté trasy, které zvládnou i malé děti, ale můžete si zvolit i horské a dálkové trasy.

Projet se můžete údolím Tiché Orlice a Třebovky, kde najdete asfaltový povrch. Máte-li raději kulturu, projet se můžete kolem hradů a zámků. Vydat se však můžete až na úpatí Orlických hor, které je však určené zkušenějším cyklistům. Patří sem například Královská hřebenová trasa, krajem Karla Poláčka či Orlicko-bystřický horský bike.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.