Vyzkoušeli jsme Prime drinky YouTubera Logana Paula za 150 Kč! Budou zakázané? | Arecenze
Menu

Vyzkoušeli jsme Prime drinky YouTubera Logana Paula za 150 Kč! Budou zakázané?

Vyzkoušeli jsme Prime drinky YouTubera Logana Paula za 150 Kč! Budou zakázané?

Prime je značka hydratačních a energetických nápojů, kterou v roce 2022 založil americký YouTuber a influencer Logan Paul spolu s britským hercem, rapperem, boxerem a YouTuberem KSI. Hydratační nápoje Prime, které u nás seženete od 100 do 250 Kč, se v amerických státech prodávají za 30 dolarů za 12 kusů, což vychází na 2,5 dolaru za kus, tedy 58 Kč. Musíme uznat, že americká cena vzhledem ke složení celkem odpovídá, na rozdíl od té české ceny. Nicméně, i my jsme museli tento „zázračný“ nápoj vyzkoušet.

 

Prime hydratační nápoj, který slouží ke zvýšení výkonu, doplnění vitaminů a minerálů a regeneraci během sportovní aktivity, se vyrábí v několika různých příchutích včetně Glowberry – že by inspirované Minecraftem? My jsme měli možnost vyzkoušet Ice Pop, Blue Raspberry a Strawberry Watermelon s tím, že každému v redakci „chutnalo“ něco jiného. Podle složení obsahuje hydratační nápoj 10,5 % kokosové vody, 250 mg BCAA, vitaminy B, antioxidanty a 720 mg elektrolytů.

 

Níže jsme pro vás připravili tabulku, kde jsme srovnali složení dvou dalších hydratačních nápojů, a to Isostar a Haas Iso Fruit.

Složení ve 100 ml Prime Isostar Haas Iso Fruit
Nápoj Prime Isostar Isofruit
Energetická hodnota (kCal) 4 29 33
Energetická hodnota (kJ) 17 125 140
Sacharidy (g) 1 6,9 7,7
Z toho cukry (g) 0,4 6 6,8
Sůl (g) 0,1 0,13 0,17
Vitaminy a minerály A, E, B6, B12, draslík B1, hořčík, sodík, vápník B1, B2, B3, B5

 

V lednu tohoto roku však Logan a KSI přišli s energetickým nápojem, který obsahuje 200 mg kofeinu na 355 ml, tedy dvakrát více než Red Bull, který obsahuje 80 mg na 250 ml. Na tom by samozřejmě nebylo nic špatného, kdyby Logana nesledovaly převážně děti. Podle údajů jeho Instagram nejvíce sledují uživatelé ve věku 14 až 20 let. V potaz však musíme brát to, že Instagram lze založit až od 13 let, je tedy velmi pravděpodobné, že údaje nejsou pravdivé a Logana sledují ještě mladší děti.

I přesto, že je na plechovce uvedeno, že nápoj není vhodný pro děti mladší 18 let, není nikde zaručeno, že si právě děti tento nápoj nekoupí. To se samozřejmě nelíbí některým rodičům, a dokonce i nejvyšší americký senátor vyzval orgány k prošetření tohoto energetického nápoje. Je tak možné, že bude muset být stažen z prodeje.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.