Srovnání záruk: Parkside vs. ostatní značky nářadí | Arecenze
Menu

Srovnání záruk: Parkside vs. ostatní značky nářadí

Srovnání záruk: Parkside vs. ostatní značky nářadí

Jednou z největších výhod oblíbené značky Parkside je až pětiletá záruka na nářadí a další dílenské vybavení. Možnost prodloužené záruky nabízí také konkurenční značky, jako je Bosch, DeWalt, Makita či Metabo. U těchto značek však není její získání automatické. Zjistili jsme pro vás, jak dlouhé jsou záruční lhůty u nářadí Parkside v porovnání s jinými značkami, na co se vztahuje prodloužená záruka a co je její podmínkou.

Zákon mluví jasně

Ze zákona je dána 24 měsíční záruční lhůta na všechno spotřební zboží. Spotřebitel tak má právo reklamovat jakoukoli vadu, která se na zboží objeví ve lhůtě 24 měsíců od převzetí zboží. V této lhůtě se nerozlišuje, zda vada existovala již při převzetí a projevila se až později, nebo vznikla až v průběhu záruční doby. Příjemným benefitem, který poskytuje řada výrobců nářadí, je prodloužená záruční doba o jeden i více let.

Parkside: prodloužená záruka samozřejmostí

Značka Parkside poskytuje záruku na své výrobky hned ve třech úrovních:

  • dvouletá záruka: na spotřební a dílenské příslušenství, ruční nářadí a další vybavení
  • prodloužená tříletá záruka: na elektrické a aku nářadí základní řady Parksidezahradní techniku Parkside a všechny akumulátory a nabíječky
  • prodloužená pětiletá záruka: na nářadí a zahradní techniku vyšší řady Performance

Důvodem garantování prodloužené pětileté záruky u výkonnější řady Performance je vyšší kvalita zpracování, a to zejména použití kvalitnějších bezuhlíkových motorů s až 10krát delší životností. Obrovskou předností značky je poskytnutí prodloužené záruky automaticky po zakoupení výrobku (bez potřeby registrace).

 

Konkurenční značky: bez registrace to nelze

Jiné je to u konkurenčních značek. Výrobci sice umožňují standartní záruku některého nářadí prodloužit, neobejde se to však bez registrace produktu. Tu je nutné provést na webu výrobce v určité lhůtě od zakoupení.

Bosch

Bosch garantuje tříletou záruku na profesionální modré elektrické nářadí a měřicí přístroje. Prodloužená záruka se týká také společně dodávaných lithiových akumulátorů a nabíječek. Podmínkou získání záruky je online registrace produktu, a to do 4 týdnů od jeho zakoupení. Po registraci obdrží zákazník certifikát potvrzující prodloužení záruky.

DeWalt

Na stejném principu funguje prodloužení záruky na některé nářadí DeWalt. Prodloužení záruky o jeden rok se provádí registrací produktu na oficiálním webu do 4 týdnů od zakoupení produktu.

 

Makita

Makita rovněž nabízí možnost prodloužení záruky na elektrické a akumulátorové nářadí na 3 roky. Opět je nutná registrace do 4 týdnů od zakoupení nářadí. Stejnou registrací lze prodloužit na 2 roky také záruku na akumulátory Li–on. Podmínkou je v obou případech zakoupení produktů u autorizovaného prodejce Makita.

Metabo

I Metabo poskytuje tříletou záruku na všechny stroje po bezplatné registraci do 4 týdnů od zakoupení. Na všechny typy akumulátorových článků a nabíječek se rovněž vztahuje prodloužená záruka na 3 roky bez omezení nabíjecích cyklů.

 

Srovnání záruk

Porovnání záruk vybraných značek nářadí uvádí následující tabulka:

Značka Záruční doba maximálně Produkty, kterých se týká prodloužená záruka Podmínky získání prodloužené záruky
Parkside 3 roky / 5 let 3 roky – elektrické a aku nářadí Parkside

5 let –  nářadí Performance

žádná
Bosch 3 roky profesionální modré elektrické nářadí a měřicí přístroje registrace do 4 týdnů od zakoupení
DeWalt 3 roky vybrané nářadí registrace do 4 týdnů od zakoupení
Makita 3 roky elektrické a akumulátorové nářadí registrace do 4 týdnů od zakoupení
Metabo 3 roky  veškeré nářadí registrace do 4 týdnů od zakoupení

* Konkrétní záruční lhůtu daného výrobku zjistíte na eshopu výrobce nebo u autorizovaného prodejce.

 

Shrnutí

Parkside jako jediná značka nářadí z našeho výběru poskytuje prodlouženou záruku bez nutnosti registrace. Značka garantuje prodlouženou záruku 3 roky na některé nářadí produktové řady Parkside a 5 let na modely z řady Performance. Ostatní značky nabízí na vybrané nářadí možnost prodloužení standartní záruky o jeden rok. Podmínkou jejího získání je registrace na oficiálním webu výrobce do 4 týdnů od zakoupení daného výrobku.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.