Menu

Zkušenosti s Wish 2024: Podívali jsme se na další čínský e-shop (Hodnocení)

Zkušenosti s Wish 2024: Podívali jsme se na další čínský e-shop (Hodnocení)

Internetové nákupy se staly běžnou součástí našeho každodenního života. Ve většině případů, kdy sháníte nové oblečení, elektroniku nebo dekorace do domácnosti skončíte v některém z internetových obchodů. Jedním z takových je i gigant jménem Wish. Ten slibuje obrovský sortiment za nízké ceny, což láká stále více a více zákazníků. Nicméně, za tímto slibným fasádním se může skrývat řada otázek a obav. A proto se budeme Wishi dnes věnovat podrobněji.

Wish – Základní informace

Od svého založení v roce 2010 polským obchodníkem Piotrem Szulczewskim a softwarovým inženýrem Dannym Zhangem se platforma Wish stala významným hráčem na trhu e-commerce. Sídlo má v Americe, avšak většina nabízeného zboží pochází z Číny, čímž donedávna byl hlavním konkurentem pro AliExpress (než na trh vstoupil Temu). specializuje na řady produktů. Prakticky vše od oblečení, šperků a kosmetiky, přes domácí potřeby, hračky a sportovní vybavení nebo technologie.

Dá se zde pořídit kvalitní zboží?

Zdroj Wish

Zdroj (Wish)

Většinu z vás pravděpodobně napadla otázka, jestli se zde dají produkty koupit kvalitní produkty. A to je správně. Wish je často uživateli kritizován kvůli kvalitě nabízeného zboží. Proto silně doporučujeme abyste u každého produktu provedli pečlivý průzkum a vyhledali si skutečné uživatelské recenze (ideálně hledat ty s fotkou po doručení). Vždy si přečtěte popis zboží a zkontrolujte rozměry. Velmi často se stává, že obchodníci své zboží schválně zveličují. Ovšem dají se zde pořídit i kvalitní kusy, jen musíte hledat.

Jak zaplatit za nákup?

Zdroj (Wish)

Nákup na Wish je dle dlouholetých zkušeností uživatelů zcela bezpečný. Máte možnost platby pomocí internetové peněženky PayPal nebo online platební karty. Bez ohledu na zvolenou platební metodu máte jistotu, že vaše finanční prostředky jsou v bezpečí. Pokud se rozhodnete platit kartou, je však doporučeno neukládat údaje. Naprosto ideální způsob je platit za pomocí virtuální karty, kterou dnes nabízí mnoho českých bank.

Jak probíhá doručení?

Zdroj (Wish)

Většina zboží se odesílá z Číny, což znamená, že doba doručení může být poněkud delší, než jsme zvyklí. Obvykle se jedná o 2 až 6 týdnů. Velkou nevýhodou je, že za žádných okolností nám obchod nenabídne dopravu zdarma, na rozdíl od známých konkurentů. Jen čas od času se objeví akce pro první nákup, kde se může cena dopravy dostat na nižší částku.

Uživatelská podpora a případné reklamace

Zdroj (Wish)

Zboží můžete vrátit do 30 dnů od jeho převzetí, pokud nesplňuje vaše očekávání, případně když je poškozené. Je však důležité mít na paměti, že při vrácení zboží musíte uhradit náklady na dopravu, což může být občas nevýhodné, protože se můžete dostat i na hodnotu objednávky. Avšak podle uživatelských recenzí, samotné reklamace bývají obvykle řešeny poměrně rychle.

Shrnutí

Klady Zápory
Přehlednost Nemá dopravu zdarma
Zákaznická podpora Často nabízí nekvalitní zboží
Výhodné ceny Delší doba dodání
Velký výběr produktů
Reálné recenze uživatelů u zboží

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.