Recenze Clatronic CM 3372 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Clatronic CM 3372

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Palačinkovače

Klady

  • Jednoduché ovládání
  • Nízká cena
  • Hodně spotřebitelských recenzí

Zápory

  • Neodnímatelná deska
  • Nižší příkon
  • Pouze stěrka součástí balení
800 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Clatronic CM 3372 je model pro nenáročné uživatele, kteří od palačinkovače neočekávají zázraky. Má oproti jiným modelům nižší příkon (900 W), budete muset tak na nahřátí čekat o něco déle. Plotýnka s průměrem 29 cm je také podprůměrná vzhledem ke konkurenci, i tak ale dostačující.

Nízká cena ale znamená omezení některých funkcí. Nastavení teploty je u tohoto modelu spíše orientační. Možná vám bude chvíli trvat, než najdete ideální polohu indikátoru a tedy i vhodnou teplotu na smažení. Na druhou stranu nejste odkázaní na konkrétní stupně teploty. Musíte také počítat s tím, že deska není odnímatelná. Můžete ji tak umývat pouze ručně. Součástí balení je dřevěná stěrka, která je ale u většiny modelů samozřejmostí.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Palačinkovač Clatronic CM 3372 je často hodnoceným produktem mezi uživateli. Drtivá většina je s modelem spokojená díky dostupné ceně a nepřilnavosti povrchu. To je ale u palačinkovačů zcela zásadní požadavek. Tento model je oblíbený i mezi odborníky, získal totiž čtyřikrát ocenění v soutěži Produkt Roku. Najdou se však uživatelé, kteří modelu vytýkají systém regulace teploty.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jednoznačným kladem palačinkovače Clatronic CM 3372 je jeho pořizovací cena. Ta je oproti většině konkurentů skutečně nízká. Smažit na něm můžete bez tuku a zvládne i jiné pokrmy než jsou palačinky. Nevýhodou může být pro některé nižší výkon, který hraje roli při samotném nahřívání desky. Příprava palačinek vám tak zabere více času.

Největším nedostatkem je pro některé už zmíněná orientační regulace teploty. Může vám tak chvíli trvat, než najdete ideální polohu indikátoru, a tudíž i vhodnou teplotu na smažení. Pro někoho to ale může být výhoda, jelikož můžete indikátorem posouvat podle potřeby.

Porovnání s alternativami

Pokud vám vadí tento systém regulace teploty, jako alternativu za podobnou cenu doporučujeme například Domo DO9042 P. Oproti námi recenzovanému modelu disponuje o něco vyšší příkonem (1 000 W) a pěti stupni regulace teploty. Dalším náhradníkem palačinkovače Clatronic CM 3372 může být výše uvedený Rohnson R-201, který je o něco dražší, ale také výkonnější a rychlejší.

Závěrečné shrnutí

Palačinkovač Clatronic CM 3372 je nejlepším kandidátem pro nenáročné spotřebitele, kteří chtějí palačinkovač vyzkoušet nebo ho používat čas od času jako pomocníka v kuchyni. Tento model, vzhledem ke svému nízkému příkonu a menšímu průměru plotýnky, není vhodný pro větší rodiny s dětmi. Spotřebič disponuje základními funkcemi, dostanete k němu i stěrku, ale nezapomínejte na to, že regulace teploty nemusí být zcela přesná.

Parametr Tento produkt
Počet desek

1

Velikost plotny / ploten (cm)

29

Povrch plotny

Nepřilnavý povrch

Příkon (W)

900

Indikátor provozu

Ano

Indikátor teploty

Ano, ale pouze orientační

Odnímatelná deska

Ne

Příslušenství součástí balení

Ano, stěrka

800 Kč Orientační cena
Autor: Lucie Fotrová | Datum: | Produkt: Clatronic CM 3372 | Hodnocení: Dobré
Lucie Fotrová
Lucie je redaktorka, kterou zajímají zejména domácí a kuchyňské spotřebiče, které sama denně v kuchyni využívá. Tam také tráví spoustu času a kdykoli si všimne nějakého pomocníka, kterého sama ještě nemá, chce ho poznat a vyzkoušet. Sama ale ví, že při výběru každého spotřebiče je třeba dbát na mnoho kritérií. A to platí i u palačinkovačů. Ty si precizně nastudovala a vysvětlí vám, proč je tak důležité dbát na povrch plotýnky nebo jaký příkon zvolit. Zároveň vám poradí, jak na výběr krok po kroku i do vaší kuchyně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Clatronic CM 3372

Clatronic CM 3372

800 Kč Orientační cena