Menu

Recenze a test Rohnson R-201

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Palačinkovače

Klady

  • Snadné ovládání
  • Nízká cena
  • Přesná regulace teploty

Zápory

  • Neodnímatelná deska
  • Pouze stěrka součástí balení
  • Obyčejný design
900 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Rohnson R-201 je pozitivně hodnocený právě díky své ceně vzhledem k výkonu. Jeho příkon je 1 000 W, což je uspokojivá hodnota. Průměr plotny 30 cm je ale skutečně průměrnou hodnotou. Tyto parametry jsou sice běžné, zato se ale palačinkovač rychle nahřeje a třiceticentimetrová plotýnka je pro mnohé uživatele více než dostačující. Na desce můžete navíc bez problémů smažit palačinky bez tuku.

Součástí balení je i dřevěná stěrka, chybět vám možná bude obracečka, ale ta u těch levnějších modelů nebývá součástí balení. Za tak přijatelnou cenu ale nemůžete očekávat zázraky. Největším negativem je neodnímatelná deska a pravděpodobně vás neuchvátí ani design tohoto palačinkovače.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé si chválí především snadnou manipulaci a jednoduché ovládání, které ale nebývá nijak složité u téměř žádného palačinkovače. Majitelé Rohnson R-201 si často pochvalují rychlost nahřátí a jeho skladnost. V balení mnohým uživatelům chybí obracečka, a to také vnímají jako jeho největší nevýhodu. To je ale u modelů tohoto typu zcela běžné. Celkově jsou ale uživatelé s palačinkovačem Rohnson R-201 spokojení.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavním kladem palačinkovače Rohnson R-201 je jeho nízká cena vzhledem k jeho výkonu. Příkon je zcela dostačující, ale pravděpodobně budete muset smažit na nejvyšší stupeň teploty, což u výkonnějších palačinkovačů nemusíte. Palačinky můžete smažit bez tuku, a to není vždy samozřejmostí. Daň za nízkou cenu je ale například jeho design, ten je totiž zcela obyčejný a moc vás nezaujme.

Porovnání s alternativami

Nejlepší alternativou k palačinkovači Rohnson R-201 je Fiesta Russel Hobbs 20920-56. Tento model je také uživatelsky velmi oblíbený. Disponuje o něco vyšší cenou, ale také vyšším příkonem. Další možností za podobnou cenu, stejným příkonem a průměrem plotýnky může být Home CM 350-B. I na něm je vhodná příprava jiných pokrmů. Nenaleznete k němu ale tolik recenzí jako právě k palačinkovači Rohnson R-201.

Závěrečné shrnutí

Palačinkovač Rohnson R-201 lze označit za jeden z nejlepších modelů v porovnání mezi cenou a výkonem. Oblíbili si ho i uživatelé právě díky rychlému nahřátí a dobré ceně. Ocení ho méně nároční uživatelé, kteří si tu a tam chtějí připravit nejen palačinky, ale třeba i zeleninu nebo omeletu. Chybět vám pravděpodobně bude obracečka a zamrzí vás i neodnímatelná deska. I přes nedostatky je ale Rohnson R-201 kvalitním palačinkovačem.

Parametr Tento produkt
Počet desek

1

Velikost plotny / ploten (cm)

30

Povrch plotny

Nepřilnavý povrch

Příkon (W)

1 000

Indikátor provozu

Ano

Indikátor teploty

Ano

Protiskluzové nožičky

Ano

Odnímatelná deska

Ne

Příslušenství součástí balení

Ano, stěrka

900 Kč Orientační cena
Autor: Lucie Fotrová | Datum: | Produkt: Rohnson R-201 | Hodnocení: Velmi dobré
Lucie Fotrová
Lucie je redaktorka, kterou zajímají zejména domácí a kuchyňské spotřebiče, které sama denně v kuchyni využívá. Tam také tráví spoustu času a kdykoli si všimne nějakého pomocníka, kterého sama ještě nemá, chce ho poznat a vyzkoušet. Sama ale ví, že při výběru každého spotřebiče je třeba dbát na mnoho kritérií. A to platí i u palačinkovačů. Ty si precizně nastudovala a vysvětlí vám, proč je tak důležité dbát na povrch plotýnky nebo jaký příkon zvolit. Zároveň vám poradí, jak na výběr krok po kroku i do vaší kuchyně.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Rohnson R-201

Rohnson R-201

900 Kč Orientační cena