Recenze Concept ZH 0040 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Concept ZH 0040

Velmi dobré Celkové hodnocení

Mnoho funkcí v kategorii Zavařovací hrnce

Klady

  • Plně automatický
  • Funkce Keep Warm
  • Nepřetržitý chod
  • Bezpečnostní prvky
  • Oblíbený výrobce

Zápory

  • Na méně velkých sklenic
  • Plastový ventil
  • Malý průtok
  • Horší zpracování víka
3 000 Kč Orientační cena

Zavařovací hrnec Concept ZH 0040 spadá do vyšší střední cenové třídy těchto produktů. Tomu také odpovídá jeho bohatá výbava, protože u něj najdete všechny základní funkce i mnoho pokročilých. Je tedy určen zákazníkům, kteří chtějí plně automatický hrnec s všestranným využitím.

Základní charakteristiky

Concept ZH 0040 se může jako většina dražších zavařovacích hrnců pochlubit nerezovým opláštěním. To zaručuje výbornou odolnost. S objemem 27 l se řadí mezi zlatý standard, nicméně je škoda, že pojme jen 11 velkých sklenic. Většina konkurentů se shodným objemem má totiž kapacitu na 14–22 velkých sklenic plus pár menších k tomu. Na domácí zavařování by to ale mělo postačit.

S příkonem 2 000 W se naopak řadí mezi výkonnější výrobky – tato hodnota zajišťuje, že se bude hrnec nahřívat dost rychle a efektivně. Co se týče nastavení teploty, máte zde poměrně velkou volnost a možnost vybrat si z rozmezí 30–100 °C. Díky tomu lze hrnec využívat na zavařování různých druhů potravin. Čas zde nastavujete v rozmezí 1–120 min, což je naprosto standardní interval.

Funkce a doplňky

Vysoký počet funkcí je hlavní předností Concept ZH 0040. Naprostou samozřejmostí je ochrana proti přehřátí, která by neměla chybět u žádného hrnce. I LCD displej je poměrně běžný, ale funkce nepřetržitého chodu už úplně ne – často ji postrádají i výrazně dražší hrnce. Využijí ji uživatelé, kteří chtějí zavařovat maso nebo ryby, protože na ně by byl dvouhodinový interval nedostatečný.

Další nadstandardní funkcí je Keep Warm (udržování teploty), která se hodí k udržování konstantní teploty nápojů. Hrnec se dá díky tomu využít jako várnice na svařené víno nebo čaj. Výpustný ventil je vyroben z plastu, což je s ohledem na vyšší pořizovací cenu produktu škoda – očekávali bychom zde odolnější kovový.

Součástí balení je plastová mřížka, na kterou se pokládají sklenice v hrnci. Je to rozhodně příjemný bonus, protože mnohdy nedostanete k zavařovacímu hrnci vůbec nic.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Zavařovací hrnec Concept ZH 0040 je mezi zákazníky velice oblíbený. Oceňují u něj především jednoduché ovládání, nerezové provedení, boční umístění ventilu a funkci nepřetržitého chodu. Celkově tak dělá velice dobrý dojem.

V několika recenzích ale zákazníci zmiňovali i pár nevýhod. Tou zásadní je plastové provedení ventilu, který má navíc dost malý průtok. Rozlévání nápojů tak trvá poměrně dlouho. Údajně není nejlepší ani provedení plastového víka, které nedrží dokonale v úchytech.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Za silnou stránku zavařovacího hrnce Concept ZH 0040 považujeme především funkce – nejenže mu nechybí žádná ze základních, ale nabízí i ty méně obvyklé, jako jsou nepřetržitý chod nebo udržování teploty. Na nerezový výrobek je také poměrně lehký. Váží jen 4,4 kg, zatímco jiné nerezové hrnce váží minimálně 5–6 kg.

Oproti jiným modelům se srovnatelným objemem se do něj ale vejde méně sklenic. Také je škoda, že se na některých částech hrnce šetřilo. Máme tím na mysli ventil a víko, které jsou vyrobeny z plastu a je na první pohled vidět, že nejsou úplně nejlépe zpracovány.

Porovnání s alternativami

Pokud jsou pro vás důležité funkce, ale chcete trochu levnější alternativu Concept ZH 0040, mohl by být vyhovující Domo DO 42324. Ten pojme až 22 velkých sklenic + 4 malé a nepostrádá funkce udržování teploty a nepřetržitý chod. Na druhou stranu ale není z moc kvalitního materiálu – opláštění je zde zhotoveno ze smaltu, který není tak odolný jako nerez a snadno se poškrábe.

Uživatelům, kterým naopak nevadí investovat více, doporučujeme Domo DO42326PC. Není o tolik dražší a nabízí toho opravdu hodně – od funkce Keep Warm po nepřetržitý chod a kvalitní výpustný ventil v kovovém provedení.

Závěrečné shrnutí

Concept ZH 0040 je velice slušně vybavený zavařovací hrnec z vyšší střední cenové hladiny, který zaujme vysokým počtem funkcí. Díky funkci nepřetržitého chodu se bude hodit k zavařování i takových druhů potravin, které potřebují více času. Také se uplatní jako várnice na čaj a svařené víno, protože má funkci Keep Warm.

Na první pohled to sice vypadá, že je s objemem 27 l dost velký, ale vejde se do něj jen 11 velkých sklenic. Pokud potřebujete dostat do hrnce více sklenic, můžete zkusit Domo DO 42325PC, který pojme naráz 22 velkých a 4 malé.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Concept

Materiál opláštění

Nerez

Příkon (W)

2 000

Objem (l)

27

Maximální kapacita (sklenice)

11 velkých (0,72 l) nebo 34 malých (0,37 l)

Rozmezí teploty ohřevu (°C)

30–100

Časovač (min)

1–120

LCD displej

Ano

Barva

Stříbrná

Šířka (cm)

46,8

Výška (cm)

50,1

Hloubka (cm)

39

Hmotnost (kg)

4,4

Ochrana proti přehřátí

Ano

Pojistka proti zapnutí na sucho

Ne

Izolovaná madla

Ano

Protiskluzové nožičky

Ne

Nepřetržitý chod

Ano

Udržování teploty

Ano

Akustická/světelná signalizace

Ano

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept ZH 0040 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má slabost pro moderní kuchyňské přístroje, které dokáží člověku ulehčit život a probudit tak lásku k vaření v každém. Proto se také ujala tématu zavařovacích hrnců, kterým vás provede krok po kroku. Objasní, jaké jsou rozdíly mezi klasickými a elektrickými hrnci, proč je důležité zaměřit se na příkon a objem, a k čemu lze využít výpustný ventil. Najdete ji podepsanou i pod dalšími kuchyňskými tématy, jako jsou překapávače kávy a šunkovary.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Concept ZH 0040

Concept ZH 0040

3 000 Kč Orientační cena