Menu

Klarstein KonfiStar 60 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Zavařovací hrnce

Klady

  • Ohromná kapacita
  • Nerezové opláštění
  • Zavařovací rošt v ceně
  • Široké rozmezí času
  • Funkce udržování teploty

Zápory

  • Vysoká cena
  • Těžší konstrukce
  • Ventil z plastu
4 200 Kč Orientační cena

Klarstein KonfiStar 60 představuje nadprůměrně velký zavařovací hrnec z vyšší cenové kategorie. Bude ideální pro osoby, které zavařují často a ve velkém, a na podávání velkého množství teplých nápojů.

Základní charakteristiky

Klarstein KonfiStar 60 má nerezové opláštění, které bývá v nejvyšší cenové hladině standardem. S objemem 60 l představuje největší hrnec mezi námi srovnávanými produkty a v současné době (červen 2023) se zároveň řadí k těm nejobjemnějším na trhu. Pojme až 45 velkých sklenic, což je v porovnání s průměrem téměř dvojnásobek.

Teplotu lze regulovat v rozmezí 30–100 °C, což umožňuje zavařovat různé druhy potravin. Co se týče časovače, nastavovat zde můžete mezi 1–180 min, což je nadstandardní rozmezí. Tříhodinový režim se dá využít např. k zavařování masa, které potřebuje více času.

Funkce a doplňky

Ze základních funkcí nepostrádá Klarstein KonfiStar 60 samozřejmě ty bezpečnostnostní, které by neměly chybět ani v nižších cenových hladinách. Jinak zde ale žádné vychytávky kromě displeje, režimu udržování teploty a ventilku nenajdete. Schopnost udržovat teplo z něj ovšem činí ideální zásobník na teplé nápoje.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Klarstein

Materiál opláštění

Nerez

Příkon (W)

2 000

Objem (l)

60

Maximální kapacita (sklenice)

Cca 45 velkých (0,72 l)

Rozmezí teploty ohřevu (°C)

30–100

Časovač (min)

1–180

LCD displej

Ano

Délka přívodního kabelu (m)

1,2

Barva

Stříbrná s černou

Šířka (cm)

45

Výška (cm)

75

Hloubka (cm)

40

Hmotnost (kg)

7

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze evidujeme k Klarstein KonfiStar 60 jen menší množství uživatelských recenzí. I přesto patří mezi nejprodávanější zavařovací hrnce na tuzemském trhu. Produkty značky Klarstein se obecně řadí mezi velice oblíbené. Výrobce je známý tím, že u svých produktů klade velký důraz i na stránku designu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Klarstein KonfiStar 60 vyniká mezi konkurenčními produkty svým nadprůměrným objemem. 60 l se opravdu moc často nevidí, dalo by se říct, že Klarstein v tomto ohledu jasně vede. Dále potěší kvalitním nerezovým opláštěním, širokým rozmezím nastavení času a funkcí udržování teploty. S velkým objemem jde ale ruku v ruce vyšší hmotnost. Některým zákazníkům by se také nemusela zamlouvat vyšší cena.

Porovnání s alternativami

Zavařovacích hrnců, které mají obdobný objem jako Klarstein KonfiStar 60, najdete na trhu dost málo. Jedním z nich je např. FP13-Food preser 50L od stejného výrobce, který má objem 50 l. O něco levnější možností je Klarstein FP13-KonfiStar40Digi, nicméně ten už má o třetinu menší objem (40 l).

Závěrečné shrnutí

Klarstein KonfiStar 60 je nadprůměrně velký zavařovací hrnec z nerezové oceli, který pojme až 45 velkých zavařovacích sklenic. Díky širokému časovému rozpětí (1–180 min) se dá využít k zavařování rozličných druhů potravin. Ideální bude také k podávání velkého množství horkých nápojů, neboť disponuje funkcí udržování teploty a výpustným ventilem.

4 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Klarstein KonfiStar 60 | Hodnocení: Velmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má slabost pro moderní kuchyňské přístroje, které dokáží člověku ulehčit život a probudit tak lásku k vaření v každém. Proto se také ujala tématu zavařovacích hrnců, kterým vás provede krok po kroku. Objasní, jaké jsou rozdíly mezi klasickými a elektrickými hrnci, proč je důležité zaměřit se na příkon a objem, a k čemu lze využít výpustný ventil. Najdete ji podepsanou i pod dalšími kuchyňskými tématy, jako jsou překapávače kávy a šunkovary.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Klarstein KonfiStar 60

Klarstein KonfiStar 60

4 200 Kč Orientační cena