Menu

Domo DO42326PC – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Zavařovací hrnce

Klady

  • Plně automatický
  • Variabilní nastavení teploty
  • Kovový ventil
  • Celkově vysoká kvalita
  • Kladné recenze

Zápory

  • Vyšší investice
  • Menší průtok kohoutku
3 200 Kč Orientační cena

Zavařovací hrnec Domo DO42326PC sice stojí na pomezí střední a vyšší cenové hladiny, ale svou výbavou a zpracováním se bez problémů vyrovná i dražším kouskům. Uspokojí tudíž potřeby i náročnějších zákazníků.

Základní charakteristiky

Jako většina dražších zavařovacích hrnců má Domo DO42326PC nerezové opláštění. To bude vyhovovat zejména těm zákazníkům, kteří chtějí hodně odolný hrnec. Co se týče objemu, řadí se s 27 l mezi větší hrnce – není to sice nejvyšší hodnota na trhu, ale pro potřeby domácího zavařování je naprosto ideální. Díky příkonu 2 000 W se zároveň efektivně nahřívá, což je u hrnce s daným objemem nezbytné.

Teplotu zde nastavujete v širokém rozmezí 30–100 °C, které bývá u dražších produktů standardem. Podobně je tomu i u rozmezí nastavení času 1–120 min.

Funkce a doplňky

O pokročilosti tohoto modelu vypovídá vysoký počet funkcí. Nechybí zde podsvícený displej, na kterém si snadno odečtou informace i ti, kteří mají slabší zrak. Tento hrnec pracuje prakticky samostatně, tudíž nepostrádá veškeré bezpečnostní prvky. Pokud si ale chcete kontrolovat čas zavařování sami, můžete zapnout nepřetržitý chod. Ten se může hodit ve chvíli, kdy potřebujete potraviny zavařovat déle než 2 hod.

Zavařovací hrnec se dá využít i jako várnice na čaj nebo svařené víno, které bude udržovat příjemně teplé. Nápoje se pak dají dávkovat pomocí kovového ventilu, který se ani v nejvyšší cenové kategorii příliš často nevidí. Nicméně z hlediska životnosti je to mnohem lepší volba než ventilek z plastu.

Součástí základního balení jsou praktické kleště, kterými můžete hotové sklenice vytáhnout z horkého hrnce.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (červen 2023) evidujeme k Domo DO42326PC desítky pochvalných recenzí. Tento model si zákazníci chválí díky snadné obsluze, bezproblémovému chodu bez nutnosti kontrolování a velkému vnitřnímu objemu. Shodují se na tom, že ovládání je intuitivní a rychlost zavařování vysoká.

Prakticky jediné výtky se objevovaly k průtoku kohoutku. Ten se některým zákazníkům zdál příliš malý, nalévání nápojů údajně kvůli tomu trvá trochu déle.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Domo DO42326PC má hned několik vlastností, kterými zaujme. V prvé řadě jde o kovový ventilek, který má v porovnání s plastovými skutečně mnohem větší výdrž. Jako velké plus vnímáme i výbavu, protože z funkcí zde nic nechybí (navíc dostanete k hrnci kleště). Zpracováním působí skutečně kvalitně a bytelně, což potvrzují také pochvalné recenze zákazníků.

Pro někoho by mohla být překážkou vyšší cena. Nicméně s ohledem na vysokou kvalitu a výbavu je dle nás přiměřená.

Porovnání s alternativami

Cenově i výbavově srovnatelnou alternativou k Domo DO42326PC je např. model DO 42325 od stejného výrobce. Jediným rozdílem je zde plastový ventil, který by se mohl při neopatrné manipulaci rozbít.

Zákazníkům, kteří mají omezenější rozpočet, lze jako levnější alternativu doporučit třeba Professor ZVH 272. Tento produkt se vyznačuje výhodným poměrem ceny a kvality. Má objem 27 l, obstojný příkon 1 800 W, podsvícený displej i další funkce. Je ale vyroben ze smaltu, se kterým je nutno manipulovat opatrně (snadno se odře).

Závěrečné shrnutí

Silnou stránkou hrnce Domo DO42326PC jsou funkce, protože z těch základních i pokročilých prakticky nic nepostrádá. Z toho důvodu by mohl zaujmout zákazníky, kteří chtějí plně automatizovaný zavařovací hrnec. S ohledem na kapacitu 27 l se dá s klidem využívat na větší domácí zavařování. Díky kovovému kohoutku ho můžete často používat na podávání horkých nápojů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Domo

Materiál opláštění

Nerez

Příkon (W)

2 000

Objem (l)

27

Maximální kapacita (sklenice)

22 velkých (0,75 l) + 4 malé (0,5 l)

Rozmezí teploty ohřevu (°C)

30–100

Časovač (min)

1–120

LCD displej

Ano

Délka přívodního kabelu (m)

1

Barva

Stříbrná

Šířka (cm)

45,5

Výška (cm)

49

Hloubka (cm)

41,5

Hmotnost (kg)

5,6

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Domo DO42326PC | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana má slabost pro moderní kuchyňské přístroje, které dokáží člověku ulehčit život a probudit tak lásku k vaření v každém. Proto se také ujala tématu zavařovacích hrnců, kterým vás provede krok po kroku. Objasní, jaké jsou rozdíly mezi klasickými a elektrickými hrnci, proč je důležité zaměřit se na příkon a objem, a k čemu lze využít výpustný ventil. Najdete ji podepsanou i pod dalšími kuchyňskými tématy, jako jsou překapávače kávy a šunkovary.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Domo DO42326PC

Domo DO42326PC

3 200 Kč Orientační cena