Recenze CTEK MXS 5.0 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test CTEK MXS 5.0

Výborné Hodnocení
redakce

Vítěz srovnání

Autonabíječky

Klady a zápory

Klady

  • Vynikající funkčnost
  • Kompaktní rozměry
  • Velmi bezpečný provoz
  • Mnoho praktických funkcí
  • Pětiletá záruka

Zápory

  • Absence českého návodu
  • Přílišná tuhost přívodního kabelu
2 000 Kč Orientační cena

nesmírně oblíbená i u samotných uživatelů. Na internetu ostatně můžete sami nalézt stovky a stovky pozitivních recenzí. Výtečná funkčnost je totiž pouze jednou, nikoli jedinou kladnou vlastností tohoto zařízení.

Základní charakteristiky

CTEK MXS 5.0 zvládne diagnostikovat stav 12V autobaterie a následně ji nabít v osmi krocích, které lze sledovat na barevném LCD displeji. Použít ji můžete ve všech 12V olověných akumulátorech nejen v automobilech, ale také motocyklech, karavanech a dalších zařízeních. Dokáže pracovat i ve velkém chladu či horku, a to díky funkci kompenzace teploty. Použít ji navíc lze i na velice vybité baterie, na čemž se podílí funkce Recond.

Tato nabíječka autobaterií je zároveň vysoce odolná proti poškození, neboť disponuje ochranou proti zkratu, přepětí a přepólování. Navíc je odolná proti stříkající vodě i prachu, když má stupeň krytí IP65. Kromě toho zaujme i kompaktními rozměry a pětiletou zárukou, takže si ji můžete pořídit zcela bez obav. Za vysokou přitom v porovnání s mnoha dalšími autonabíječkami nelze považovat ani pořizovací cena, byť ta nevyhovuje každému.

Parametr Tento produkt
Napětí (V)

12

Rozměry (mm)

168 × 61 × 38

Hmotnost (kg)

0,5

Ochrana proti přepětí

Ano

Ochrana proti zkratu

Ano

Ochrana proti přepalování

Ano

LCD displej

Ano

USB port

Ne

Stupeň krytí

IP65

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Nabíječka autobaterií CTEK MXS 5.0 byla na portálu Heureka.cz označena produktem roku v letech 2019 až 2022. Samotní uživatelé pozitivně hodnotí její funkčnost, kompaktní rozměry, nízkou hmotnost, jednoduchost obsluhy, funkci Recond, praktický displej, pětiletou záruku a často i cenu. Ta se už ovšem zdá některým jedincům vysoká. Určití uživatelé upozorňují i na absenci českého návodu, stejně jako na přílišnou tuhost přívodního kabelu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

CTEK MXS 5.0 disponuje pětiletou zárukou a navíc má mnoho bezpečnostních prvků, takže ji budete moci bez obav používat opravdu dlouho. Zaujme ovšem i vynikající funkčností, skladností, jednoduchým používáním a praktickými funkcemi. Pořizovací cena se sice někomu může zdát vyšší, nicméně stále jde o levnější zařízení. Za zápor lze považovat absenci českého návodu a skutečnost, že by přívodní kabel měl být z měkčího plastu.

Porovnání s alternativami

V současné době seženete na českém trhu více autonabíječek od švédské společnosti CTEK, a to i v podobné cenové kategorii. Zmínit můžeme např. model CTEK MXS 5.0 ve verzi Polar, který umožňuje využívání v ještě nižších teplotách, a to až -30 °C. Doporučit vám ovšem můžeme i zařízení TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic, což je univerzální nabíječka, zkoušečka a přístroj pro údržbu baterií, jež u českých uživatelů také patří k nejoblíbenějším.

Závěrečné shrnutí

Švédská nabíječka autobaterií CTEK MXS 5.0 patří v České republice dlouhodobě k nejoblíbenějším a na tom se nic nemění ani v letošním roce. Už při prvním použití totiž zaujme svou funkčnosti, praktičností a bezpečností při provozu. Proto je vhodná i pro uživatele, kteří s podobným zařízením nemají mnoho zkušeností. Veškeré záporné vlastnosti (jako např. přílišná tuhost přívodního kabelu) navíc nejsou nijak zásadní.

2 000 Kč Orientační cena
Autor: Petr Šindelář | Datum: | Produkt: CTEK MXS 5.0 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář je zkušený redaktor, který se v průběhu let zabýval nejrůznějšími tématy. Své zkušenosti ostatně zúročil i při výběru aktuálně nejlepších nabíječek autobaterií. Může vám tedy poradit, co konkrétně zohlednit při nákupu. Nezaměřil se přitom pouze na samotnou funkčnost, ale stejnou pozornost věnoval i takovým aspektům, jako je srozumitelnost (českého) návodu. I ta by totiž měla potenciální uživatele zajímat.
Redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze CTEK MXS 5.0

CTEK MXS 5.0

2 000 Kč Orientační cena