Menu

UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Autonabíječky

Klady

  • Jednoduché ovládání
  • Kompaktní rozměry
  • Velmi příznivá cena
  • Udržovací nabíjení

Zápory

  • Méně přehledný návod
  • Nepoddajnost kabelů
  • Seženete jen v Lidlu
500 Kč Orientační cena

UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 je autonabíječka, která patří mezi dlouhodobě nejoblíbenější modely mezi samotnými uživateli. Jedná se o levnější zařízení, které se ovšem dokáže některými vlastnostmi vyrovnat dražším produktům. Na úvod ještě doplňme, že produkty UltimateSpeed seženete výhradně v rámci řetězce Lidl.

Základní charakteristiky

Autonabíječka UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 je opatřena LCD displejem, na kterém lze vybrat program nabíjení, ale zobrazuje se zde rovněž hodnota napětí a stav celého procesu. Navíc se zde nachází varování před přepólováním a pohotovostní režim. Daný model má přitom nejen ochranu proti přepólování, ale také proti zkratu a přetížení. Využijí ho přitom lze pro všechny baterie motocyklů a osobních automobilů s 6 V nebo 12 V, přičemž kapacita se pohybuje mezi 1,2 a 120 Ah.

Tato autonabíječka má čtyři programy, které zaručují přizpůsobení typu baterie i aktuálním podmínkám. Využít je kupříkladu možné pulzní nabíjení na oživení vybitých baterií či režim zimního nabíjení, který nalezne uplatnění při nižších venkovních teplotách (zařízení může fungovat v rozmezí teplot -20 °C a +50 °C). UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 se také jednoduše ovládá, přičemž nepochybně zaujme i kompaktními rozměry a nízkou hmotností (pouze 370 gramů).

Parametr Tento produkt
Rozměry (mm)

178 × 75 × 52,6

Hmotnost (kg)

0,574

Ochrana proti přepětí

Ano

Ochrana proti zkratu

Ano

Ochrana proti přepalování

Ano

LCD displej

Ano

USB port

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Nabíječka autobaterií UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 získala na portálu Heureka ocenění Produkt roku 2023. Samotní uživatelé kvitují její funkčnost, nízkou hmotnost a kompaktní rozměry, které mají kladný vliv i na skladnost. Pozitivně hodnoceno je také jednoduché ovládání a příznivá cena. Za největší negativum je naopak považován český návod, který je dle více názorů velmi složitě napsaný a celkově hůře přeložený. Některým uživatelům vadí také nižší poddajnost kabelů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 zaujme přehledným LCD displejem, jednoduchým ovládáním a příznivou pořizovací cenou. Přesto se můžete spolehnout na dobrou funkčnost. Využít je možné i čtyři programy nabíjení. Za zápor nelze považovat ani nízkou hmotnost a kompaktní rozměry. Negativem jsou naopak méně poddajné kabely, jakož i český návod, kvůli čemuž je dokonce někdy doporučováno přečíst si spíše jeho slovenskou variantu.

Porovnání s alternativami

Nabíječky autobaterií se značkou UltimateSpeed jsou mezi českými uživateli obecně velmi oblíbené. Kromě recenzovaného produktu sem patří např. i modely ULGD 10 A1 nebo ULG 12 B3. Ty mají některé lepší vlastnosti, na druhou stranu jsou dvakrát, resp. třikrát dražší. Kvalitní zařízení si ovšem můžete pořídit i ve stejné cenové kategorii. V tomto ohledu vám můžeme doporučit třeba také autonabíječku RED Technic RTPM0074.

Závěrečné shrnutí

Autonabíječka UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 je velmi vhodným řešením pro všechny méně náročné uživatele. Ti si mohou za velmi příznivou cenu pořídit zařízení, které má přehledný LCD displej, dobrou funkčnost i kompaktní rozměry. Navíc zaručuje bezpečnost, velmi jednoduše se ovládá a využít lze čtyři nabíjecí programy. Negativa jako horší český návod nejsou zase tak zásadní. Produkt seženete jen v prodejnách Lidl, případně v e-shopu tohoto obchodního řetězce.

500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: UltimateSpeed ULGD 5.0 A1 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze UltimateSpeed ULGD 5.0 A1

UltimateSpeed ULGD 5.0 A1

500 Kč Orientační cena