Nejlepší autonabíječky | Recenze & Test 2022 | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší autonabíječky dle recenzí a testu 2022

Aktualizováno:
Srpen 2022

Mobilitu, kterou nám poskytují různá vozidla, dnes považujeme za něco samozřejmého. Cesty autem do práce a z práce, nákupy, výlety s rodinou. To všechno probíhá díky čtyřkolovému dopravnímu prostředku rychle a pohodlně. Copak byste si i vy dokázali dnes představit život bez automobilu?

Asi každý již zažil šok, kdy uprostřed třeskuté zimy nastoupil do vozu, otočil klíček v zapalování a… nic se nestalo. Nejčastěji je na vině vybitá autobaterie, která se stará právě o startování a řízení elektronických součástek. Co s tím? Kromě nákupu nového akumulátoru obvykle stačí baterii na chvilku připojit k autonabíječce, která se o všechno sama postará.

Bojujete také s podobnými problémy? Potom se jistě nad nákupem nabíječky autobaterií rozmýšlíte také. Náš následující článek vám pomůže s výběrem toho správného modelu. Nabízíme vám v něm přehled těch nejdůležitějších parametrů, které se vyplatí během nákupu sledovat. Díky tomu budete již při vstupu do obchodu přesně vědět, co hledáte.


Nejlepších 10 autonabíječek dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze UltimateSpeed ULG 12 B3
UltimateSpeed ULG 12 B3 90 %
Počet recenzí: 65
1 500 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze CTEK MXS 5.0
CTEK MXS 5.0 96 %
Počet recenzí: 805
3 300 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Bosch C3 6V/12V
Bosch C3 6V/12V 88 %
Počet recenzí: 131
2 000 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze UltimateSpeed ULGD 10 A1
UltimateSpeed ULGD 10 A1 92 %
Počet recenzí: 32
1 000 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze CTEK MXS 5.0 new
CTEK MXS 5.0 new 74 %
Počet recenzí: 6
2 800 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Bosch C7 12/24V 7A
Bosch C7 12/24V 7A 95 %
Počet recenzí: 36
3 700 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Shark CN-4000
Shark CN-4000 94 %
Počet recenzí: 36
900 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze CTEK MXS 7.0 12V, 7A
CTEK MXS 7.0 12V, 7A 95 %
Počet recenzí: 34
6 100 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Gude GAB 10A BOOST 12V/6V
Gude GAB 10A BOOST 12V/6V 90 %
Počet recenzí: 50
1 700 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic
TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic 96 %
Počet recenzí: 66
4 200 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat nabíječku autobaterií

Trávíte péčí o svůj automobil každou volnou chvilku, nebo se o něj naopak zajímáte pouze tehdy, když se potřebujete někam dostat? Podle odpovědi na tuto otázku budete nejspíše přistupovat k obsahu následujícího článku. První kapitoly totiž věnujeme základním informacím o tom, kdy se nabíječky používají, čím se liší od startovacích boxů a jaké jsou jejich typy.

Při samotném výběru potom rozhoduje zejména kompatibilita zvoleného přístroje s akumulátorem a jeho napětí. Motocykly, osobní a nákladní automobily se v tomto totiž od sebe výrazně liší. Pozornost věnujte také velikosti nabíjecího proudu a kapacitě baterie, které společně určují, nakolik bude dobíjení efektivní a šetrné. Během nákupu neopomíjejte ani hmotnost a rozměry nabíječky, jakkoliv zde není příliš mnoho manévrovacího prostoru. V neposlední řadě hrají roli i nejrůznější dodatečné funkce, jimiž výrobci své produkty obohacují.

Závěrečná kapitola patří vždy přehledu cen. Jako obvykle vám představíme trojici cenových intervalů, do kterých jsme jednotlivá zařízení rozčlenili dle jejich vlastností. Budete tam mít alespoň rámcovou představu o tom, co za své peníze můžete očekávat.

Kdy je potřeba?

V dřívějších dobách byla nabíječka autobaterii povinnou výbavou všech vozidel. Stačil výraznější pokles teplot nebo delší doba bez nastartování a problém byl na světě. Akumulátory moderních automobilů již toho vydrží mnohem více, proto není problém nastartovat ani po několika měsících. I přesto existují situace, kdy se vyplatí mít adekvátní vybavení v pohotovosti.

Startujete automobil jednou ročně při cestách za rodinou? Potom mějte nabíječku po ruce, budete ji potřebovat. Stejně tak obyvatelé oblastí, kde teplota často klesá pod nulu, by neměli nic ponechat náhodě. Zvláště, pokud své vozidlo parkují venku, kde je chladu vystaveno napřímo.

Nabíječka, nebo startovací box?

V posledních letech nabídka obchodů čítá kromě nabíječek také takzvané startovací boxy. Obě zařízení pracují na velmi podobných principech, přesto se však od sebe v několika důležitých aspektech liší.

Princip fungování nabíječek autobaterií je podobný jako u kterýchkoli jiných dobíjecích zařízení. Jeden konec se zapojuje ke zdroji elektřiny, druhý je tvořen svorkami, které se přichytí k pólům akumulátoru. Energie přechází přímo do baterie, přičemž samotná nabíječka ji není schopna uchovávat.

Naproti tomu startovací boxy mohou kromě nabíjení elektrickou energii také uchovávat. Fungují tak podobně jako powerbanky. Využití naleznou hlavně u vášnivých cestovatelů, kteří brázdí nekonečné pláně se svými vozidly či karavany. Nemusí se obávat, že jedno ráno nenastartují a zůstanou „viset“ někde v divočině.

Typy nabíječek

Pamatujete si ještě na stařičké nabíječky autobaterií tvořené adaptérem a dvěma svorkami? Na trhu je naleznete i dnes, ale postupně je doplnilo několik dalších systémů. Pojďme se na ně nyní podívat:

 • klasické nabíječky – pro baterie WAT s kapalným elektrolytem, při nabíjení stoupá napětí a klesá proud, nutno neustále kontrolovat
 • nabíječky se startem – pro nabíjení, možnost nastartování automobilů se slabými bateriemi
 • nabíječky udržovací – udržení akumulátorů v nabitém stavu, nevhodné k plnění vybitých baterií
 • invertorové nabíječky – drobné rozměry a hmotnost, vhodné pro menší akumulátory u motocyklů a osobních automobilů
 • nabíječky automatické – kontrolované napětí, automatické vypnutí po dobití, zajištění bezpečnosti.

Náročnější motoristé jistě ocení také multifunkční nabíječky, které se hojně využívají v profesionálních provozech. Kromě nabíjení totiž provádějí i kompletní diagnostiku stavu baterie. Získáte tak přehled o tom, v jakém stavu akumulátor je a kdy bude zapotřebí jej vyměnit. Nejdražší modely jsou potom na základě získaných dat schopny zvolit optimální způsob nabíjení.

Kompatibilita

Ještě předtím, než začnete porovnávat jednotlivé parametry a hodnoty, si ověřte, zda je zvolný model kompatibilní s akumulátorem vašeho vozidla. U moderních automatických nabíječek obvykle není žádný problém, obezřetnost je však vždy namístě.

Napětí

Zakoupili jste si novou nabíječku, ale po připojení baterie se nic neděje? S největší pravděpodobností se neshoduje napětí obou zařízení, která tak nejsou vzájemně kompatibilní. Podle druhu dopravního prostředku se setkáte se třemi možnými hodnotami napětí:

 • 6 V – motocykly
 • 12 V – osobní automobily
 • 24 V – dodávky, nákladní vozidla.

Nabíjecí proud a kapacita baterie

Klíčový parametr pro pohodlný a bezpečný provoz autonabíječky spočívá v hodnotách nabíjecího proudu a kapacity baterie, respektive v jejich vzájemném poměru. Obecně platí, že maximální hodnota nabíjecího proudu by měla činit zhruba desetinu kapacity akumulátoru. Pro baterii o kapacitě 20 Ah tedy hledejte nabíječku, jejíž nabíjecí proud činí 2 A.

Obecně platí, že je vhodnější nabíjet akumulátor pomaleji nižším elektrickým proudem. Zajistíte tak jeho delší životnost i lepší fungování. Moderní nabíječky obvykle umožňují volit hned z několika režimů podle toho, zda se potřebujete rychle vydat na cesty, nebo vám nevadí delší čekání.

Zvažujete použití autonabíječky u motocyklu? Potom si dobře ověřte hodnotu minimálního nabíjecího proudu. Motorky totiž obecně potřebují výrazně nižší hodnoty, příliš vysoký přísun energie může jejich baterie nevratně poškodit.

Hmotnost a rozměry

Nechcete, aby nabíječka zabírala zbytečně mnoho místa ve vašem vozidle? Zkontrolujte rozměry a hmotnost zvoleného modelu. Na trhu bohužel mnoho drobných kousků nenaleznete, hlavním důvodem jsou konstrukční nároky nabíječek. Hmotnost se obvykle pohybuje od 7 do 20 kg.

Rozměry standardně činí 30 × 40 × 36 cm, větší kousky potom mohou zabrat i více než 60 centimetrů na každou stranu.

Dodatečné funkce

Máte před sebou dva modely různých výrobců a rozhodujete se, kterému z nich dáte přednost? O slovo se právě hlásí doplňkové funkce, které zásadním způsobem ovlivňují využitelnost zařízení. Zatímco některé z nich ani nepoznáte, jiné z obyčejné nabíječky činí nenahraditelný kousek. Pojďme se teď podívat na ty nejvýznamnější:

 • ochrana proti zkratu, jiskření nebo přepólování – důležitá pojistka chránící baterii i její okolí před poškozením a požáry
 • automatické vypnutí – vypnutí nabíječky po dosažení maximálního stavu nabití akumulátoru
 • automatický a manuální režim – možnost automatického nebo ručního nastavení nabíjení
 • mikroprocesor – čip samostatně řídící proces nabíjení
 • režim pulzního nabíjení – dorovnání kapacity při přirozeném vybíjení a přebíjení u dlouhodobě odstaveného vozidla
 • paměť posledního nabíjení – automatický výběr předcházejícího dobíjecího režimu
 • svítilna – usnadnění připojení elektrod
 • displej – zobrazení klíčových diagnostických informací a možnost kontroly stavu nabíjení
 • izolované rukojeti – pro přenášení ve vlhku či dešti
 • USB port – nabíjení drobné elektroniky
 • letní a zimní režimy – zajištění optimální rychlosti a efektivity nabíjení bez ohledu na panující počasí.

Cena

Náš článek se pomalu chýlí ke konci a zbývá důležitá kapitola. Ano, ta, kterou věnujeme přehledům cen. V současné době se na trhu vyskytuje více než 1 000 nejrůznějších modelů nabíječek autobaterií. Rozčlenili jsme je pro vás do tří základních cenových skupin podle toho, co můžete za své peníze očekávat.

Cena do 2 000 Kč

Pro běžné majitele automobilů nepředstavuje nákup autonabíječky až tak významnou položku. S největší pravděpodobností ji po dobu provozu svého vozidla využijí jen několikrát. Právě proto plně stačí vybrat kousek z nejnižší cenové relace.

V nabídce naleznete přístroje určené pro dobíjení baterií motocyklů a osobních aut. Nabíjecí proud se pohybuje v rozmezí od 0,8 do 8 A, vybírejte tedy s ohledem na kapacitu akumulátoru. Jen výjimečně lze jeho sílu regulovat. Neočekávejte žádnou pokročilejší výbavu. Vystačit si musíte s jednoduchým připojením a základními bezpečnostními pojistkami. Diagnostiku a LCD displeje s informaci hledejte v jiných cenových skupinách.

Cena od 2 000 do 4 500 Kč

Dobíjíte svého plechového miláčka v pravidelných intervalech a navíc nabíječku půjčujete členům své rodiny? Potom si se základní výbavou nevystačíte a budete se poohlížet v poněkud vyšších patrech. Střední třída ohraničená částkami 2 000 a 4 500 korun bude pro vás tou pravou.

Naleznete zde modely určené pro všechny druhy vozidel od motocyklů až po velké nákladní automobily. Automatické přístroje navíc umožňují plynule regulovat procházející proud, takže je můžete využít pro potřeby velkého množství podporovaných baterií bez ohledu na jejich kapacitu. V neposlední řadě počítejte s bohatší paletou přídavných funkcí včetně diagnostických nástrojů a přehledného LCD displeje.

Cena nad 4 500 Kč

Jste profesionálními řidiči nebo prodáváte auta? V tom případě potřebujete to nejlepší vybavení na trhu. Připravte si alespoň 4 500 korun a pořiďte si autonabíječku určenou pro pravidelný a náročný provoz. Počítejte s tím, že maximální cenovka může dosahovat až desetitisíců korun.

Samozřejmostí je kompletní servis, široká kompatibilita s většinou dostupných akumulátorů, automatické nastavení všeho potřebného, diagnostické nástroje i vysoká bezpečnost práce. V podobě nabíječky autobaterií nejvyšší třídy dostanete do rukou to nejlepší, co je schopna současná produkce nabídnout.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.2 z 61 hlasů