Recenze TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic

Velmi dobré Celkové hodnocení

Zaujalo nás v kategorii Autonabíječky

Klady

  • Plně automatická
  • Všestranné použití
  • Regenerace vybité baterie
  • Vliv na životnost baterie
  • Tříletá záruka

Zápory

  • Komplikovaný návod
  • Kratší přívodní kabel
  • Neohebné kabely
2 400 Kč Orientační cena

OptiMATE 6 Ampmatic od belgické společnosti TecMATE je velmi univerzální zařízení, které funguje jako zkoušečka, nabíječka a přístroj pro údržbu baterií. V současné době se jedná o jednu z nejprodávanějších autonabíječek na českém trhu, zde ale uplatnění nekončí.

Základní charakteristiky

TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic lze dle výrobce využít pro motocykly, auta, lodě, letadla, dodávky i karavany. Zařízení však zaujme především plnou automatikou. Nejprve provede diagnostiku stavu baterie a stanoví ideální proud a program nabíjení. Stačí tedy připojit baterii, nabíječku do zásuvky a o nic dalšího se v podstatě nemusíte nestarat. Navíc ji lze nechat trvale připojenou, čímž zoptimalizujete provoz baterie a prodloužit její životnost.

Tato nabíječka funguje i u zcela vybitých baterií a zabrat může také u zařízení, která už jsou považována za nepoužitelná. Má ochranu proti zkratu a přepólování a stupeň krytí IP54. Je  tedy chráněna proti stříkající vodě ze všech úhlů a částečně proti prachu. Autonabíječky v podobné cenové kategorii ale mívají stupeň krytí vyšší (obvykle IP65). OptiMATE 6 Ampmatic lze každopádně snadno připevnit na stěnu a má i velký rozsah pracovní teploty (-40 °C / +50 °C).

Parametr Tento produkt
Napětí (V)

12

Rozměry (mm)

199 × 71 × 61

Hmotnost (kg)

0,74

Ochrana proti zkratu

Ano

Ochrana proti přepalování

Ano

LCD displej

Ne

USB port

Ne

Stupeň krytí

IP54

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

S většinou vlastností nabíječky TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic panuje velká spokojenost. Uživatelé kladně hodnotí plnou automatiku, všestranné použití a kvalitní bezpečnostní prvky, stejně jako možnost regenerace úplně vybité autobaterie i trvalého připojení. Za zápor je naopak považována nepoddajnost kabelů, jejich krátká délka (2 m) a na mnoha místech komplikovaný návod. Seznámení se s tímto produktem tedy nemusí být úplně snadné.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic je plně automatická nabíječka autobaterií, která má široké využití. Navíc ji lze nechat připojenou 24/7, čímž se optimalizuje provoz baterie. To může mít výrazný vliv na její životnost. Kromě toho dokáže „oživit“ i úplně vybitou či zdánlivě nepoužitelnou baterii a zmínit musíme i prodlouženou tříletou záruku. Počítat ovšem musíte s nepoddajností kabelů, jejich kratší délkou i poněkud komplikovaným návodem.

Porovnání s alternativami

V současné době už máte k dispozici i nabíječku autobaterií TecMATE OptiMATE 7 Ampmatic, které je novějším modelem. Toto zařízení má sice některé vylepšené vlastnosti jako např. širší využití a LED signalizaci, na druhou stranu je o více než 1 000 Kč dražší a zůstává tedy otázkou, zda se oproti recenzovanému modelu vyplatí. Uživatelé v každém případě dávají doposud přednost právě nabíječce TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic.

Závěrečné shrnutí

TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic je všestranné zařízení, které pracuje po připojení zcela automaticky, takže nemusí vadit ani poněkud komplikovaný návod. Navíc je určeno pro permanentní připojení, díky čemuž může udržovat baterii v optimálním provozu. Výrobce přitom uvádí, že tak lze zvýšit životnost autobaterie až o 400 %. Některá mírná negativa jako komplikovaný návod nebo nepoddajnost či kratší délka kabelů tak nehrají zásadní roli.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se v průběhu let zabýval nejrůznějšími tématy. Své zkušenosti ostatně zúročil i při výběru aktuálně nejlepších nabíječek autobaterií. Může vám tedy poradit, co konkrétně zohlednit při nákupu. Nezaměřil se přitom pouze na samotnou funkčnost, ale stejnou pozornost věnoval i takovým aspektům, jako je srozumitelnost (českého) návodu. I ta by totiž měla potenciální uživatele zajímat.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic

TecMATE OptiMATE 6 Ampmatic

2 400 Kč Orientační cena