Menu

Noco GB70 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Optimální pro cestovatele v kategorii Autonabíječky

Klady

  • Široké využití
  • 40 startů na jedno nabití
  • Výtečný startovací proud
  • I na hůře přístupné póly
  • Přítomnost LED svítilny

Zápory

  • Vysoká cena
  • Delší první nabíjení boxu
5 100 Kč Orientační cena

Startovací boxy jsou vhodným řešením i pro delší cesty mimo civilizaci, neboť na rozdíl od klasických autonabíječek umí elektrickou energii i uchovávat. V tomto ohledu patří k nejlepším zařízením na trhu Noco GB70, což je vysokokapacitní startovací box.

Základní charakteristiky

Noco GB70 dokáže pomoci nastartovat i s vybitou baterií prakticky okamžitě. Uplatnění přitom může najít u dieselových motorů až 6.0 l a benzínových motorů až 8.0 l. Dle výrobce jej lze využít při startování automobilů, motocyklů, čtyřkolek, zahradních traktorů či lodních motorů, přičemž uživatelé jej úspěšně využívají i u karavanů. Startovací box je navíc opatřen klasickým USB-A portem, tudíž dokáže nabít i mobilní telefony či tablety.

 

Noco GB70 disponuje vysoce kvalitním startovacím proudem 2 000 A a za pozornost stojí i možnost až 40 startů na jedno nabití. Na druhou stranu první nabití samotného boxu může být poněkud zdlouhavé. V každém případě umožňuje připojení i k těžko přístupným pólům a upozornit musíme i na přítomnost LED svítilny. Tento startovací box je tedy vynikajícím řešením při vybití (nejen) autobaterie, musíte ovšem počítat s poněkud vyšší cenou.

Parametr Tento produkt
Napětí (V)

5 či 12

Rozměry (mm)

222 × 99 × 70

Hmotnost (kg)

2,27

Ochrana proti zkratu

Ano

LCD displej

Ne

USB port

Ano

Stupeň krytí

IP65

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Startovací box Noco GB70 je takřka veškerými uživateli hodnocen velmi klidně. Kvitována je především jeho síla či možnost nastartovat i dodávku, ale také jednoduché ovládání, kompaktní rozměry a přítomnost LED svítilny, která se hodí za zhoršených světelných podmínek. Dle některých uživatelů je ovšem dosti zdlouhavé první nabíjení a za negativum bývá považována i vyšší pořizovací cena, která se pohybuje kolem 5 000 Kč.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Noco GB70 disponuje vynikajícím startovacím proudem a umožňuje široké uplatnění, které se díky přítomnosti USB portu neomezuje pouze na dopravní prostředky. Navíc zajišťuje až 40 startů na jedno nabití, připojení i k těžko přístupným pólům a potěší i přítomnost LED svítilny. Samozřejmostí jsou i bezpečnostní prvky (ochrana proti jiskření a přepólování, stupeň krytí IP 65). Za zápor lze naopak považovat vysokou cenu a zdlouhavější první nabití.

Porovnání s alternativami

Společnost Noco, která existuje již více než 100 let, proslula právě svými nabíječkami, mezi nimiž jsou velmi kladně hodnoceny i startovací boxy. Za zajímavou alternativu recenzovaného produktu lze považovat zařízení Noco GB40, které sice není tak výkonné, ale seženete jej za téměř poloviční cenu. Za zmínku stojí i Banner Booster P3 Professional Evo MAX, jenž je naopak (o dost) dražší, umožňuje ovšem skutečně široké uplatnění.

Závěrečné shrnutí

Startovací box Noco GB70 je ideální zdroj elektrické energie pro delší cesty do divočiny. Nejenže umožňuje nabít vybitou autobaterii u různých typů vozidel, ale také další zařízení. Využít jej navíc můžete opakovaně, a to až 40×. Přítomnost LED svítilny zároveň usnadňuje práci za tmy. Noco GB70 je tedy vhodným řešením pro náruživé cestovatele, kteří ovšem při jeho pořízení budou muset počítat s vysokou cenou, byť existují i (výrazně) dražší zařízení.

5 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Noco GB70 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se v průběhu let zabýval nejrůznějšími tématy. Své zkušenosti ostatně zúročil i při výběru aktuálně nejlepších nabíječek autobaterií. Může vám tedy poradit, co konkrétně zohlednit při nákupu. Nezaměřil se přitom pouze na samotnou funkčnost, ale stejnou pozornost věnoval i takovým aspektům, jako je srozumitelnost (českého) návodu. I ta by totiž měla potenciální uživatele zajímat.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Noco GB70

Noco GB70

5 100 Kč Orientační cena