Menu

Daylong Extreme SPF50+ 200 ml – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Opalovací krémy

Klady

  • Vysoké SPF
  • Brání vzniku pigmentových skvrn
  • Voděodolné
  • Kvalitní složení
  • Nezanechává mastný film

Zápory

  • Vysoká cena
1 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Daylong Extreme SPF50+ 200 ml je opalovací mléko vysoké kvality vyznačující se šetrným složením. Odpovídá tomu i jeho vyšší cena, je tudíž určeno náročnější klientele. S SPF 50+ se řadí mezi produkty s nejvyšším stupněm ochrany (v našem srovnání je na první místě), můžeme jej tudíž doporučit i na opalování u moře či na horách.

O ochranu kůže se zde starají hybridní filtry (Tinosorb S a Tinosorb M), které jsou vůbec nejlepší volbou pro citlivou pokožku. Díky tomu lze mlékem namazat i děti. Zajímavou vlastností je zde ochrana proti vzniku pigmentových skvrn, takže pokud vás tento neduh trápí, můžete mu díky tomuto mléku předcházet. Díky obsahu vitamínu E a extraktu z aloe vera se hodí i pro zralejší pleť, které dodá potřebnou výživu a hydrataci.

Jako většina cenově srovnatelných produktů je i toto mléko voděodolné, takže je ideální na letní vodní radovánky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Daylong

Stupeň ochrany (SPF)

50+

Odpovídající fototyp

I

Konzistence

Mléko

Způsob ochrany

Hybridní filtry

Účinné látky

Tinosorb S, Tinosorb M

Pečující a doplňkové látky

Vitamín E, aloe vera

Voděodolný

Ano

Objem (ml)

200

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (květen 2023) evidujeme k opalovacímu mléku Daylong Extreme SPF50+ 200 ml v naprosté většině pozitivní recenze. Zákazníci se shodují na tom, že jde o vysoce kvalitní a spolehlivý produkt, který mohou používat i alergici a atopici. Pořizují si ho hlavně uživatelé, kteří mají nejrůznější kožní problémy (růžovku, sluneční vyrážku), a také rodiče malých dětí.

Vyhovuje jim i textura, která se rychle vstřebává a nezanechává na kůži pocit mastnoty. Prakticky jediné výtky se zde objevují k vyšší pořizovací ceně.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Daylong Extreme SPF50+ 200 ml vyniká nad konkurenčními produkty použitím hybridních filtrů, které se zatím moc často nevidí. Přitom jde o tu nejbezpečnější a nejšetrnější variantu, která nevadí ani citlivé dětské pokožce. Nezvyklou vlastností je také schopnost potlačovat vznik pigmentových skvrn. Další výhodou je maximální úroveň SPF a voděodolnost, takže lze krém používat i při koupání.

Objektivně zde můžeme jako jedinou výraznější nevýhodu hodnotit vyšší cenu. Na druhou stranu ji lze vnímat jako nutnou daň za vysokou kvalitu produktu.

Porovnání s alternativami

Pokud je pro vás pořizovací cena Daylong Extreme SPF50+ 200 ml příliš vysoká a netrváte na hybridních filtrech, lze jako cenově dostupnější alternativu doporučit WoodenSpoon Baby & Family SPF50 100 ml. Toto mléko disponuje SPF 50 a chrání pokožku prostřednictvím minerálních filtrů. Je taktéž voděodolné a obsahuje řadu pečujících složek (kokosový olej apod.), takže zanechává pleť hezky vyživenou.

Závěrečné shrnutí

Daylong Extreme SPF50+ 200 ml poskytuje spolehlivou ochranu před intenzivním sluníčkem, je tudíž vhodné na opalování u moře nebo na horách. Je voděodolné, takže vás ochrání před spálením i při koupání, kdy nebudete muset aplikovat novou vrstvu. Díky šetrnému složení a hybridním filtrům bude vyhovovat uživatelům s kožními problémy i dětem. Také ho lze doporučit osobám, které trpí zvýšenou tvorbou pigmentových skvrn.

1 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Daylong Extreme SPF50+ 200 ml | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana je milovnicí kosmetiky a na sluníčku tráví v létě velkou část volného času. U tématu opalovacích krémů tak vychází i ze svých osobních zkušeností s těmito produkty. Osobně sází raději na přírodní produkty, proto se ráda probírá složením jednotlivých přípravků. Jako majitelka bledé pleti má zkušenosti s různými způsoby chytání bronzu, proto se na našem webu stará i o samoopalovací krémy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Daylong Extreme SPF50+ 200 ml

Daylong Extreme SPF50+ 200 ml

1 000 Kč Orientační cena