Menu

Recenze a test DeLonghi SW12B.BK

Již se neprodává

Recenze DeLonghi SW12B.BK

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Toustovače/sendvičovače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Test toustování
 • 7,2/10
  Funkce a příslušenství
 • 10/10
  Jednoduchost čištění
 • 8,9/10
  Kvalita zpracování

Klady

 • Vyjímatelné pláty
 • Tlačítko zapínání
 • Rychlé pečení
 • Moderní design

Zápory

 • Delší nahřívání
 • Vyšší hmotnost
 • Plastový materiál pláště
1 600 Kč Orientační cena

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Toustovače/sendvičovače

Jednotlivá hodnocení

 • 9,3/10
  Test toustování
 • 7,2/10
  Funkce a příslušenství
 • 10/10
  Jednoduchost čištění
 • 8,9/10
  Kvalita zpracování

Klady

 • Vyjímatelné pláty
 • Tlačítko zapínání
 • Rychlé pečení
 • Moderní design

Zápory

 • Delší nahřívání
 • Vyšší hmotnost
 • Plastový materiál pláště
1 600 Kč Orientační cena

V listopadu 2023 jsme otestovali toustovač DeLonghi SW12B.BK s vyměnitelnou deskou a nepřilnavým povrchem. V něm jsme vytvořili klasické tousty a zjišťovali jsme, zda toustovač pokrm nepřipálí a propeče jej rovnoměrně. Jak si produkt vedl, se dozvíte v recenzi níže.

První dojmy a obsah balení

Toustovač byl poměrně precizně zabalen, nemusíte se tedy bát, že se vám poškodí. V balení kromě toustovače najdete návod, který obsahuje bezpečnostní pokyny, informace o produktu a pár receptů. Toustovač nás také na první pohled zaujal svým moderním vzhledem, který snadno zapadne do každé kuchyně.

Základní parametry

Toustovač DeLonghi je vybaven vyměnitelnými deskami, v balení však najdete pouze jeden typ plotýnky, a to na klasické tousty. Pokud budete chtít i jiné plotýnky, budete si je muset dokoupit zvlášť. Vzhledem k ceně bychom očekávali v balení nějakou tu desku navíc. Plotýnky na klasické tousty jsou vybavené nepřilnavým povrchem, takže se vám pokrm nepřipeče. To se nám osvědčilo i při testování. Zároveň jsou vhodné do myčky, ale i umývání v ruce nám nedělalo problém.

Výhodou je také možnost namotání šňůry ve spodní části toustovače. Díky tomu vám nebude nikde překážet a toustovač tak můžete snadno uskladnit. Příkon toustovače činí 800 W, což je v našem testu zhruba průměr.

Co se rozměrů týče, toustovač patří k větším spotřebičům na trhu. Musíme však podotknout, že samotná plotýnka je také rozměrná, takže toust nikde nevylézal a snadno se do toustovače vešel celý. Díky tomu můžete použít i větší tousty.

Parametr Tento produkt
Materiál pláště

Plast

Nepřilnavý materiál plotýnek

Ano

Tvar toustů

Trojúhelníky

Příkon (W)

800

Světelná kontrolka provozu

Ano

Ochrana proti přehřátí

Ano

Vypínač

Ano

Plotýnky omyvatelné v myčce

Ano

Typ

Multifunkční

Test toustovače

Toustovač jsme podrobili testu, při kterém jsme zkoušeli přípravu toustů. Na ně jsme použili celozrnný toustový chléb, máslo, šunku, sýr a kečup. Při testování jsme se také zaměřili na rychlost a teplotu nahřátí. Toustovač se nahřál za 4 minuty, nejde tedy o nejrychlejší nahřívání, ale zároveň jsme tuto hodnotu naměřili i u jiného podobného toustovače.

Co se teploty týče, na nahřátém přístroji jsme naměřili 149 °C, nejvíce v našem testování. Od toho se odvíjela i rychlost přípravy. Toust byl hotový již za 3 a půl minuty, ale klidně by stačila i kratší doba. Tousty opekl rychle, ale zároveň je nepřipálil a byly rovnoměrně upečené.

Velkou výhodou je také ostrý vzor na desce, který prakticky toust rozříznul na půl, takže jej pak pouze oddělíte. To vám ušetří práci se servírováním.

Parametr Tento produkt
Doba nahřívání 4 min
Teplota nahřátí (°C) 149
Doba pečení toustu (trojúhelníky) 3 min 30 sec
Pečení toustů – trojúhelníky (1 až 10 bodů) 10

Provedení, konstrukce a rozměry

Toustovač je vyroben z matného a lesklého plastu, který působí moderně, ale musíme uznat, že na lesklém plastu byl vidět každý otisk prstu. Nejedná se tedy o nejpraktičtější materiál do kuchyně. Celkově však působí pevně a stabilně. Plotýnky disponují nepřilnavým povrchem, takže se vám pokrm nepřipálí. Jsou také vyjímatelné, kdykoliv je odejmete pomocí tlačítka umístěného na boku toustovače. To zajistí, že se deska bude lépe omývat.

Co se rozměrů týče, patří spíše k větším toustovačům, šířka činí 27 cm, délka pak 25 cm. Díky větším rozměrům jsou větší i desky, které pojmou i větší toust a nikde vám nebude vylézat. Toustovač jde také snadno zavřít a nemusíte používat sílu. Po zacvaknutí se již neotevře, pro otevření musíte zmáčknout tlačítko umístěné na madle.

Hmotnost 2,7 kg jej řadí mezi těžší modely. Pokud jej však nebudete často přemisťovat, nebude vám vyšší váha vadit. Kabel měří 73 cm, což je zhruba průměr. Plusem jsou protiskluzové nožičky, které zabrání klouzání přístroje po lince.

Parametr Tento produkt
Izolovaná rukojeť

Ano

Rozměry š*v*h (cm)

25 × 10 × 27

Hmotnost (kg)

2,7

Délka kabelu (m)

0,73

Vyměnitelné plotýnky

Ano

Funkce a příslušenství

Toustovač je vybaven funkcí uzamykání, takže se vám sám od sebe neotevře. Velkým plusem je systém pro namotávání kabelu, kam kabel jednoduše schováte, a spotřebič tak snadno uskladníte. Je vybaven vyjímatelnými deskami, které lze pomocí tlačítka odejmout. Co nám naopak v balení chybělo, byly náhradní plotýnky.

Přístroj disponuje také světelnými indikátory, které značí, zda je zapnutý a nahřátý. Pokud se nahřívá, svítí kontrolka červeně, pokud je nahřátý, svítí i zeleně. Musíme však zmínit, že kontrolky by mohly být více viditelné. Na světle jsou totiž hůře vidět. Pokud toustovač již nebudete chtít používat, můžete jej vypnout pomocí tlačítka a nemusíte jej ani vytahovat ze zásuvky.

Čištění

Díky odnímatelným plotýnkám je čištění opravdu jednoduché. Lze je pohodlně umýt ručně nebo v myčce. Díky nepřilnavému povrchu nezůstává pokrm připečený a jde snadno očistit bez nutnosti škrábání.

Názory uživatelů

Uživatelé si pochvalují tlačítko vypínání, které nenajdete téměř u žádného konkurenčního modelu. Jako plus také zmiňují vyměnitelné plotýnky, dostatečnou velikost plotýnek a jednoduché ovládání. Jako nevýhodu uvádějí, že další plotýnky nejsou součástí balení, hůře viditelné kontrolky nebo tužší otevírání.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Velkým plusem tohoto toustovače jsou odnímatelné desky, které snadno vyměníte za jiné. Zmínit také musíme tlačítko pro vypínání a zapínání přístroje, nepřilnavý povrch, rychlé pečení či uzamykatelný systém. Co naopak bereme jako nevýhodu, je absence jiných vyměnitelných desek v balení, vyšší hmotnost a cena.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li podobný toustovač, který ovšem obsahuje v balení vyměnitelné desky, podívejte se na ETA 5151 90000, který jich nabízí rovnou šest. Navíc je také vybaven nepřilnavým povrchem, systémem namotávání kabelu či knihou receptů. Naopak mu však chybí tlačítko pro vypínání a jeho cena je trochu vyšší.

Závěr

Toustovač DeLonghi SW12B.BK je díky uzamykatelnému systému, protiskluzovým nožičkám a tlačítku vypínání velmi bezpečným pomocníkem do každé kuchyně. Tousty s ním vytvoříte již za 7 minut i s nahříváním a navíc se vám díky nepřilnavému povrchu nepřipálí. Také si můžete dokoupit další plotýnky a připravit s nimi i jiné pokrmy než jen tousty.

Zmínit musíme i stylový design, který se bude vyjímat v každé kuchyni. Někomu však může vadit vyšší cena, delší nahřívání či pouze jeden typ plotýnek v balení. Pokud preferujete toustovač s vyměnitelnými deskami, zkuste sáhnout po ETA 5151 90000.

1 600 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DeLonghi SW12B.BK | Hodnocení: Velmi dobré
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se již pár let věnuje psaní a zjišťování informací o domácnosti a elektronice. Díky tomu nasbírala zkušenosti v mnoha oblastech, nejblíže však má k tématům, jako je fitness, outdoor či zdraví a krása, které jsou zároveň jejím koníčkem. Kromě toho ráda cestuje a fotky z cest pak sdílí na svých sociálních sítích.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze DeLonghi SW12B.BK

DeLonghi SW12B.BK

1 600 Kč Orientační cena