Menu

DeWalt DCM571N – Recenze, testy a srovnání

99,2 % Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Akumulátorové strunové sekačky

Klady

  • Nadprůměrný výkon díky silným bateriím
  • Bezuhlíkový elektromotor
  • Možno použít i jako křovinořez

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Vysoká pořizovací cena
  • Bez teleskopické rukojeti a nastavení úhlu
6 400 Kč Orientační cena

Základní údaje

Strunová sekačka DeWalt DCM571N se řadí mezi ty nejvýkonnější a nejlépe vybavené akumulátorové modely na trhu v době srovnání (březen 2023). Sekačku napájí akumulátor (nutno dokoupit) s napětím 54 voltů. Konkurenční modely přitom většinou pracují s akumulátory v rozpětí 18–40 V. Recenzovaný produkt je zajímavý tím, že výrobce volil osazení kvalitnějšího bezuhlíkového elektromotoru. To v praxi znamená zejména delší životnost pohonu.

Zařízení vyvine maximálně 5 500 otáček za minutu a maximální šíře záběru se strunovou hlavou je vysoce nadprůměrných 38 centimetrů. Záměrně definujeme „se strunovou hlavou“, protože tento model lze použít s vhodným příslušenstvím i jako aku křovinořez. Zpátky ale ke strunové sekačce – struna má sílu 2,032 mm, podle manuálu lze využít maximálně 2,5 mm. Její odvíjení je poloautomatické poklepem o zem.

Parametr Tento produkt
Výrobce

DeWalt

Specifikace pohonné jednotky

Bezuhlíkový elektromotor, 54 V, volitelná kapacita li-ion akumulátoru s kapacitou až 3 Ah

Počet otáček (ot./min)

5 500

Záběr strunové hlavy (cm)

38

Doporučená tloušťka struny (mm)

2,032

Typ strunové hlavy

Dvoustrunná

Nastavitelný úhel žací hlavy

Ne

Odvíjení struny

Poloautomatické

Rukojeť

Madlo

Teleskopická násada

Ne

Hmotnost (kg)

4,6

Příslušenství

Popruh

Hlavní klady a zápory

Tou největší předností recenzovaného modelu DeWalt DCM571N je samozřejmě jeho kombinace vysokého výkonu a kvalitního elektromotoru. Výrobce volil bezuhlíkovou technologii pohonu, jejíž jednou z největších předností je delší životnost. Recenzovaný model má dostatek výkonu i uzpůsobenou konstrukci, takže jej lze s vhodným příslušenstvím využít i jakožto křovinořez.

Všechny kombinované a výkonné modely s sebou přináší ale jedno zásadní negativu, a to sice vyšší hmotnost. Tu z části vykompenzuje ramenní popruh, ale s lehčími modely se vždy pracuje lépe. Za zmínku stojí také vysoká pořizovací cena. Žací hlavu nelze s ohledem na konstrukční provedení naklánět.

Porovnání s alternativami

K modelu DeWalt DCM571N jsme si pro vás připravili také srovnání se zajímavou alternativou z nižší cenové kategorie. Model Riwall PRO Ralt 3040 sice disponuje podstatně nižším výkonem, užším záběrem strunové hlavy i celkově méně robustním konstrukčním provedením, ale má i své přednosti. Tou nejzásadnější je samozřejmě nižší hmotnost. V tomto případě se porovnávané modely liší o 1,5 kilogramu a to je rozdíl, který v rukou velice rychle poznáte.

Protože se v případě Riwallu nejedná o kombinovanou strunovou sekačku s křovinořezem, mohl výrobce přikročit také k nastavitelnému úhlu žací hlavy. To oceníte z pohledu ergonomie. Model Riwall PRO Ralt 3040 vám doporučím zejména v případě, že potřebujete zařízení pro dočištění menších úseků kolem plotu či záhonů, ale nechcete sekat velké plochy. Na těch bude excelovat právě recenzovaný DeWalt DCM571N.

Naše hodnocení a závěr

DeWalt DCM571N není v žádném ohledu základním zařízením pro nenáročné uživatele. Na poměry aku zařízení výkonný elektromotor pracuje s bezuhlíkovou technologií a pohání jej 54V akumulátor. Díky vysokému výkonu mohl výrobce instalovat žací hlavu se záběrem 38 centimetrů a využít silnou 2mm strunu. Snadno tak poseče i silná stébla trávy, ale i bodláčí. Zajímavou alternativou z mezi levnějšími modely je Riwall PRO Ralt 3040.

6 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: DeWalt DCM571N | Hodnocení: 99,2 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub tvoří v naší redakci články a recenze převážně technicky zaměřené. Působí u nás déle než rok a v průběhu přebral témata po původních autorech. Vyžínače jsou jedním z novějších témat, již delší dobu má však na starosti křovinořezy, tématu tak dobře rozumí. Vysvětlí vám, čím se liší křovinořez od vyžínače a na jaké typy ploch jsou tato zařízení vhodná. Mimo toto téma najdete jeho články také u štípačů dřeva, akumulátorového nářadí a elektroniky.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze DeWalt DCM571N

DeWalt DCM571N

6 400 Kč Orientační cena