Menu

Recenze a srovnání AWeber

84,3 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii E-mailingové nástroje

Klady

  • Léty ozkoušený nástroj
  • Hodně možností propojení
  • Nonstop podpora

Zápory

  • Chybí čeština
  • Některé šablony zastaralé
  • Žádné možnosti optimalizace
1 600 Kč/měsíc Orientační cena

Sběr kontaktů a práce s databází

AWeber vám nabídne klasické nástroje pro sběr relevantních odběratelů novinek a obchodních sdělení. Stejně jako ostatní e-mailingové nástroje z našeho srovnání (červenec 2020) vám poskytne již přednastavený opt-in formulář a vy si ho pouze přizpůsobíte vašim požadavkům a umístíte na web. Po zadání adresy většinou všem uživatelům dojde potvrzovací odkaz a oni kliknutím svůj zájem o odběr potvrdí. Téměř žádný e-mailingový nástroj tuhle funkci nedovoluje vypnout. V AWeberu dvojité potvrzení můžete ale klidně zrušit a vybrat si, zda jej požadujete či nikoliv.

V databázi pak dále pracujete se štítky a přiřazujete je vašim odběratelům buď ručně, nebo automaticky na základně jejich aktivity. Díky tomu je pak můžete segmentovat do různých skupin podle zvolených vlastností a lépe cílit své kampaně.

Parametr Tento produkt
Import kontaktů

Ano

Export kontaktů

Ano

Poskytnutí opt-in formuláře

Ano

Jednoduché odhlášení z odběru

Ano

Segmentace kontaktů

Ano

Statistické nástroje a další funkce

V nedávné době AWeber přešel na novou verzi zobrazování reportů. Oproti té starší působí teď mnohem přehledněji a jednodušeji. Nepřekáží v ní zbytečné statistiky, které většina uživatelů stejně nikdy nevyužije. Nechybí samozřejmě klasické ukazatele míry otevření a prokliků. Všechny základní informace najdete přehledně vyobrazené v hlavním panelu a na první pohled si můžete kromě dvou zmíněných statistik prohlédnout také celkové množství odběratelů, nové odběratele za určité období a případně i uskutečněné prodeje přes e-mail marketing, pokud si nástroj propojíte s e-shopem.

AWeber zvládá samozřejmě i automatické oslovení. Neumí ovšem dokonale skloňovat česká jména, takže je potřeba na to dávat pozor a nastavit si jejich podobu.

Parametr Tento produkt
Měření míry otevření

Ano

Měření míry prokliku

Ano

A/B testování

Ano

Autoresponder

Ano

Oslovení

Ano

Hodnocení uživatelského prostředí

AWeber byl jedním z prvních marketingových nástrojů vůbec a funguje už od roku 1998. Jedná se tak o opravdu léty prověřený a ozkoušený nástroj. Samozřejmě prošel velkou spoustou změn. Jednou z posledních novinek je také možnost používání bezplatné verze do 500 kontaktů v databázi. V minulosti jste si mohli AWeber pouze vyzkoušet na 30 dní a pak za používání zaplatit. Dnes jste sice omezeni výběrem funkcí a menší podporou, ale můžete nástroj využívat zcela zdarma neomezenou dobu. Cenově se řadí zhruba mezi průměr. Každopádně placený tarif už vám poskytne opravdu profesionální nástroj, se kterým si vystačí i větší firmy a profesionální marketéři.

S tvorbou e-mailů vám pomohou předpřipravené responzivní šablony. AWeber jich nabízí opravdu velké množství, i když některé mají už docela zastaralý vzhled, takže je potřeba občas déle vybírat. Uživatelská podpora funguje nonstop a můžete ji kontaktovat přes e-mail, telefon nebo online chat. Komunikovat s vámi bude v angličtině.

Parametr Tento produkt
Responzivní šablony e-mailů

Ano

Šablony na míru

Ne

Náhledy v různých zařízeních

Ano

Časování odeslání

Ano

Uživatelská podpora

24/7

Čeština

Ne

Verze zdarma

500 kontaktů

Naše hodnocení a závěr

Kromě všech výše zmíněných funkcí se AWeber vyznačuje také opravdu skvělým propojením s nejrůznějšími nástroji. Momentálně nabízí zhruba 850 integrací. Mezi ty nejznámější a nejoblíbenější patří například Facebook, Twitter, PayPal, Burst SMS, webový editor Joomla a mnoho dalších. Doporučujeme ho tak všem, kdo ocení jeho skvělé možnosti propojení a nemají problém si zaplatit za profesionální a osvědčený nástroj. K zahození není ani zkušební verze, ale nabízí omezené množství kontaktů v databázi. Trošku nám vadí málo možností optimalizace. Některé nástroje vám totiž dokáží během kampaně navrhnout, jak vylepšit strategii, co změnit nebo udělat lépe. AWeber tohle neumí.

Pro neprofesionály, kteří potřebují více poradit s e-mail marketingem a nechají se od systému raději vést, doporučujeme například SmartEmailing.

1 600 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: AWeber | Hodnocení: 84,3 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila se zajímá o svět online marketingu a využití užitečných pomocníků, mezi které patří i e-mailingové nástroje. V recenzích se snaží vše popisovat a vysvětlovat tak, aby se v problematice zorientoval i úplný laik. Je jí jasné, že neexistuje jeden univerzální nástroj, který by vyhovaval všem, a proto u každého z nich popisuje jednotlivé výhody i nevýhody. Kromě marketingových nástrojů se věnuje například také porovnání bitcoinových burz a peněženek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze AWeber

AWeber

1 600 Kč/měsíc Orientační cena