Menu

Recenze a srovnání Mailchimp

95,1 % Celkové hodnocení

Nejlepší pro profesionály v kategorii E-mailingové nástroje

Klady

  • Mnoho funkcí
  • Do 500 kontaktů zdarma
  • Plánování podle časových pásem

Zápory

  • Vše v angličtině
  • Vyšší cena za balíčky
  • Složitější používání
1 750 Kč/měsíc Orientační cena

Sběr kontaktů a práce s databází

Mailchimp patří mezi nejznámější a nejpoužívanější nástroje k rozesílání e-mailů vůbec. Funguje už od roku 2001, takže ho můžeme označit za systém s opravdu dlouhou tradicí. Jedná se tak o osvědčený nástroj, který používají velké nadnárodní společnosti i profesionální marketingové agentury.

Pokud se chystáte kontakty teprve sbírat, určitě oceníte možnost poskytnutého opt-in formuláře, který jednoduše umístíte na svůj web a zájemci se skrze něj mohou přihlásit k odběru novinek. Přecházíte-li z jiného e-mailingového nástroje, nebo už zkrátka máte svoji databázi vytvořenou, můžete ji jednoduše do Mailchimpu importovat. Každý z vašich zákazníků má možnost se z odběru novinek také jednoduše odhlásit. Vám díky tomu zůstanou pouze relevantní kontakty, u kterých je vyšší šance, že si sdělení přečtou a případně i kliknou na zaslaný odkaz.

Parametr Tento produkt
Import kontaktů

Ano

Export kontaktů

Ano

Poskytnutí opt-in formuláře

Ano

Jednoduché odhlášení z odběru

Ano

Segmentace kontaktů

Ano

Statistické nástroje a další funkce

Tento marketingový nástroj si oblíbilo mnoho uživatelů po celém světe hlavně kvůli jeho velkému počtu funkcí. Nechybí mu žádné základní, které najdete téměř u každého nástroje z našeho srovnání (srpen 2022). Kromě toho u něj najdete mnoho dalších pokročilých funkcí, díky kterým si můžete kampaně nastavit opravdu od A až do Z a potom je různě přizpůsobovat a analyzovat. Mnoho z nich ovšem využijí pouze zkušení marketingoví specialisti. Právě z důvodu velkého množství nastavení je nástroj trochu méně přehledný a o něco složitější než ty, které mají funkcí méně.

Parametr Tento produkt
Měření míry otevření

Ano

Měření míry prokliku

Ano

A/B testování

Ano

Autoresponder

Ano

Oslovení

Ano

Hodnocení uživatelského prostředí

Co se týče uživatelského rozhraní, asi nejdůležitější je zmínit, že se musíte připravit na absenci mateřského jazyka. Pokud neovládáte angličtinu, nastavování systému a orientace na webu pro vás nebude vůbec jednoduchá. To stejné se týká i uživatelské podpory, která sice funguje nonstop, ale i s ní je potřeba komunikovat v anglickém jazyce. Můžete se na ni obrátit e-mailem, přes live chat, a když si připlatíte za nejdražší balíček, tak vám zaměstnanci Mailchimpu budou k dispozici i přes telefon.

Mailchimp nabízí i bezplatnou verzi, ta má klasicky částečně omezeny pokročilejší funkce a limit 2 500 odeslaných zpráv měsíčně. V databázi lze spravovat maximálně 500 kontaktů, pak si budete muset připlatit. To stejné platí i o funkcích jako A/B testování nebo odesílání podle časových zón, ty součástí bezplatného balíčku nejsou. Požadujete-li opravdu pokročilé funkce a chcete ten nejlepší balíček Premium, cena se může vyšplhat až na 825 dolarů (přes 20 000 Kč) za měsíc.

Parametr Tento produkt
Responzivní šablony e-mailů

Ano

Šablony na míru

Ne

Náhledy v různých zařízeních

Ano

Časování odeslání

Ano

Uživatelská podpora

24/7

Čeština

Ne

Verze zdarma

500 kontaktů

Naše hodnocení a závěr

Mailchimp hodnotíme jako léty osvědčený marketingový nástroj, jehož skvělé vlastnosti dokazuje fakt, že ho využívají tisíce firem, bloggerů a malých podnikatelů v České republice i po celém světě. Nabízí jednu z nejbohatších bezplatných verzí, která stačí všem, kteří například s e-mail marketingem začínají, nebo nepotřebují extrémně velkou databázi kontaktů a pokročilé funkce. Velkou nevýhodu může pro někoho představovat hlavně web a podpora pouze v anglickém jazyce. Placené verze doporučujeme hlavně zkušenějším profesionálům, kteří zvládnou využít všechna možná nastavení, která tento nástroj nabízí.

Pro ty, kdo si nejsou úplně jistí, že by zvládli celý systém nastavit jen s cizojazyčnou podporou a návody, doporučujeme raději některý z ryze českých nástrojů, mezi které se řadí například SmartEmailing.

1 750 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Mailchimp | Hodnocení: 95,1 %
Kamila Lorenzová
Redaktorka
Kamila se zajímá o svět online marketingu a využití užitečných pomocníků, mezi které patří i e-mailingové nástroje. V recenzích se snaží vše popisovat a vysvětlovat tak, aby se v problematice zorientoval i úplný laik. Je jí jasné, že neexistuje jeden univerzální nástroj, který by vyhovaval všem, a proto u každého z nich popisuje jednotlivé výhody i nevýhody. Kromě marketingových nástrojů se věnuje například také porovnání bitcoinových burz a peněženek.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Je v Mailchimpu možné nahraní kontaktů z pdf souboru?

katerina markova

Ne. Pro hromadný import vlastních e-mailových adres do Mailchimpu je musíte mít uspořádány v tabulce nejlépe v Excelu nebo Google Sheets. Z .pdf dokumentu kontakty nenahrajete.

Kamila Lorenzová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Mailchimp

Mailchimp

1 750 Kč/měsíc Orientační cena