Menu

Recenze a srovnání Profi Účtenka

Bezplatná aplikace v kategorii EET pokladny

Klady

  • Aplikace i podpora je zdarma
  • Čtečka pomocí fotoaparátu
  • Android, iOS i Windows

Zápory

  • Nutné vlastní zařízení
  • Chybí některé funkce
  • Není možné přidat další periferie
zdarma Orientační cena

Obecné parametry

Profi Účtenka je samostatná aplikace, budete k ní tedy potřebovat své vlastní zařízení. Jelikož je však nainstalovatelná na většinu dostupných mobilů nebo počítačů (s operačním systémem Android, iOS či Windows), představuje tím univerzální řešení pro ty, kterým k evidenci stačí aplikace a přenosná tiskárna – typicky tedy pro právníky, daňové poradce a další svobodná povolání. V době psaní recenze (červen 2020) bylo nalezení aplikace pro iOS, která bude zdarma, skutečně těžké. Pozor je také nutné dát na to, aby zařízení splnilo technické požadavky, které na ně aplikace klade, starší verze například nemusejí vyhovovat.

Pokud máte mobilní telefon s fotoaparátem, můžete jej využít také jako čtečku čárových kódů. Kód si nahrajete do ceníku, což usnadní další prodej.

Parametr Tento produkt
Výrobce/Vývojář aplikace

Solitea

Operační systém

Android vyšší než 5.1, iOS vyšší než 10.3, Windows 10

Čtečka kódů

Skrz fotoaparát

Hodnocení funkcí licence

Profi Účtenka je základní aplikací, která umožní splnění zákonných povinností, pokročilejší služby však od ní spíš nečekejte. Přesto však nabídne několik možností, jak si evidenci ulehčit. Například nastavení kartotéky zákazníků s doplňujícími údaji (telefon, bydliště). Slevy můžete nastavit jak procentuální, tak hodnotové. A k dispozici vám bude také přehled tržeb.

Parametr Tento produkt
Hodnocená licence

Profi Účtenka

Více účtů/Počet uživatelů

Ne

eRecept a eNeschopenka

Ne

Databáze léků

Ne

Kartotéka zákazníků

Ano

Rezervační systém

Ne

Nastavení slev

Ano, procentuální i hodnotové

Přehled tržeb

Ano

Skladové hospodářství

Ne

Docházkový systém

Ne

Další parametry

Připojení na internet se bude odvíjet podle toho, na jakém zařízení budete aplikaci používat. Protože aplikace je celá zdarma, můžete ji používat třeba i jediný den.

Výhodou je rozhodně podpora, která je také zdarma. Můžete zavolat na telefon, napsat email nebo využít speciální formulář v rámci aplikace. Sami si také nastavíte, zda chcete tržby evidovat, což se hodí v případě, že právě přijímáte platbu, která evidenci nepodléhá, a informace od ní tedy odesílat nechcete.

Parametr Tento produkt
Zkušební režim zdarma

Aplikace je celá zdarma

Výrobce nabízí i licence bez hardware

Ano

Způsob platby za licence

Zdarma

Technická podpora

Telefon, email

Možnost neevidovat

Ano

Rok založení firmy

2 013

Závěr

Profi Účtenka je zdarma, to je její nejvýraznější plus. Jediný náklad, kterého se nezbavíte, tedy půjde do nákupu tiskárny na účtenky. Tato aplikace od firmy Solitea se navíc pyšní širokou dostupností, spustíte ji nejen na Androidu, ale i na iOS či počítači s operačním systémem Windows 10.

Funkcemi nabízí Profi Účtenka spíše splnění zákonné povinnosti než využití dalších možností. Užitečnou však bude kartotéka zákazníků, nastavení slev či přehled tržeb. Toto řešení zkrátka bude ideální pro podnikatele, kteří přijímají platby jen občas, takže nepotřebují pokročilejší služby, a plnohodnotná EET pokladna by byla pro jejich potřeby zbytečně drahá a naddimenzovaná.

Pokud byste si však rádi udělali obrázek o tom, v čem je pořízení celé pokladny lepší, doporučujeme vám také recenzi Markeety Pay.

zdarma Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Profi Účtenka
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je redaktorka, kterou baví shánění nových informací a následná úprava do co nejpřehlednější formy. Nebaví ji naopak nadsazené a prázdné marketingové slogany "dokonalých" výrobků, raději konkrétně popíše, který produkt se pro koho hodí a proč. Tématu EET pokladen se věnuje více než rok, takže rychle vysvětlí jejich nejdůležitější funkce nebo prozradí, kdo se obejde i s mobilní aplikací, která bývá zadarmo. Mimo EET pokladny se věnuje také tématům chytré domácnosti nebo třeba oxymetrům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den. Podařilo se mi vypnout EET a dva dny mám doklady jako neevidované,tudíž se mi neodeslaly na FÚ, jde to dodatečně odeslat? A.Ch.

Alena Chalupová

Dobrý den, odeslání by mělo být možné. Z porušení pravidel však nemusíte mít strach, protože v souvislostí s koronavirovou pandemií je povinnost evidovat pozastavená.

Iveta Polášková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Profi Účtenka

Profi Účtenka

zdarma Orientační cena