Menu

Recenze a srovnání Profi Účtenka

Doporučujeme Při nákupu v kategorii EET pokladny

Datum doporučení: Červen 2020

  • Aplikace i podpora je zdarma
  • Čtečka pomocí fotoaparátu
  • Android, iOS i Windows
  • Nutné vlastní zařízení
  • Chybí některé funkce
  • Není možné přidat další periferie
Orientační cena

Obecné parametry

Profi Účtenka je samostatná aplikace, budete k ní tedy potřebovat své vlastní zařízení. Jelikož je však nainstalovatelná na většinu dostupných mobilů nebo počítačů (s operačním systémem Android, iOS či Windows), představuje tím univerzální řešení pro ty, kterým k evidenci stačí aplikace a přenosná tiskárna – typicky tedy pro právníky, daňové poradce a další svobodná povolání. V době psaní recenze (červen 2020) bylo nalezení aplikace pro iOS, která bude zdarma, skutečně těžké. Pozor je také nutné dát na to, aby zařízení splnilo technické požadavky, které na ně aplikace klade, starší verze například nemusejí vyhovovat.

Pokud máte mobilní telefon s fotoaparátem, můžete jej využít také jako čtečku čárových kódů. Kód si nahrajete do ceníku, což usnadní další prodej.

Parametr Tento produkt
Výrobce/Vývojář aplikace Solitea
Operační systém Android vyšší než 5.1, iOS vyšší než 10.3, Windows 10
Výdrž baterie (h) -
Velikost displeje v palcích ('') -
Tiskárna -
Terminál -
Čtečka kódů Skrz fotoaparát
Možnost připojení váhy -
Možnost připojení pokladní zásuvky -
Zákaznický displej -
Silikonová tlačítka -

Hodnocení funkcí licence

Profi Účtenka je základní aplikací, která umožní splnění zákonných povinností, pokročilejší služby však od ní spíš nečekejte. Přesto však nabídne několik možností, jak si evidenci ulehčit. Například nastavení kartotéky zákazníků s doplňujícími údaji (telefon, bydliště). Slevy můžete nastavit jak procentuální, tak hodnotové. A k dispozici vám bude také přehled tržeb.

Parametr Tento produkt
Hodnocená licence Profi Účtenka
Více účtů/Počet uživatelů Ne
eRecept a eNeschopenka Ne
Databáze léků Ne
Kartotéka zákazníků Ano
Rezervační systém Ne
Nastavení slev Ano, procentuální i hodnotové
Věrnostní program Neuvedeno
Přehled tržeb Ano
Skladové hospodářství Ne
Docházkový systém Ne

Další parametry

Připojení na internet se bude odvíjet podle toho, na jakém zařízení budete aplikaci používat. Protože aplikace je celá zdarma, můžete ji používat třeba i jediný den.

Výhodou je rozhodně podpora, která je také zdarma. Můžete zavolat na telefon, napsat email nebo využít speciální formulář v rámci aplikace. Sami si také nastavíte, zda chcete tržby evidovat, což se hodí v případě, že právě přijímáte platbu, která evidenci nepodléhá, a informace od ní tedy odesílat nechcete.

Parametr Tento produkt
Připojení na internet -
Výrobce nabízí zapůjčení -
Zkušební režim zdarma Aplikace je celá zdarma
Výrobce nabízí i licence bez hardware Ano
Způsob platby za licence Zdarma
Technická podpora Telefon, email
Možnost neevidovat Ano
Rok založení firmy 2013

Závěr

Profi Účtenka je zdarma, to je její nejvýraznější plus. Jediný náklad, kterého se nezbavíte, tedy půjde do nákupu tiskárny na účtenky. Tato aplikace od firmy Solitea se navíc pyšní širokou dostupností, spustíte ji nejen na Androidu, ale i na iOS či počítači s operačním systémem Windows 10.

Funkcemi nabízí Profi Účtenka spíše splnění zákonné povinnosti než využití dalších možností. Užitečnou však bude kartotéka zákazníků, nastavení slev či přehled tržeb. Toto řešení zkrátka bude ideální pro podnikatele, kteří přijímají platby jen občas, takže nepotřebují pokročilejší služby, a plnohodnotná EET pokladna by byla pro jejich potřeby zbytečně drahá a naddimenzovaná.

Pokud byste si však rádi udělali obrázek o tom, v čem je pořízení celé pokladny lepší, doporučujeme vám také recenzi Markeety Pay.

Orientační cena

Další recenze

Recenze Profi Účtenka

Profi Účtenka

Orientační cena