Menu

Recenze a srovnání Markeeta Pay

Doporučujeme Při nákupu v kategorii EET pokladny

Datum doporučení: Červen 2020

  • Zabudovaná tiskárna i terminál
  • Další periferie
  • Neomezený počet účtů
  • Při delším podnikání se prodraží poplatky
  • Není možný pronájem
  • Nemá rezervační systém
1 + 1000 Kč/měsíc Orientační cena

Obecné parametry

Markeeta Pay představuje univerzální zařízení, které bude vyhovovat podnikatelům napříč obory. Tato pokladna je totiž jednou z mála, která má mimo tiskárnu zabudovaný také terminál. Představuje tak ideální řešení například pro řemeslníky, kteří chtějí akceptovat platby kartami, ale netouží tahat s sebou další zařízení. Z dalších periferií je ještě možné připojit čtečku čárových či QR kódů, pokladní váhu nebo zásuvku na peníze.

Markeeta nabízí pokladny s vlastním software. Zařízení Pay má standardní velikost displeje i výdrž baterie. Pokud počítáme se standardní pracovní dobou osm hodin, vydrží v provozu tři dny. V době psaní této recenze (červen 2020) byla taková nebo podobná výdrž baterie na trhu nejčastější.

Parametr Tento produkt
Výrobce/Vývojář aplikace Markeeta
Operační systém Vlastní software
Výdrž baterie (h) 24
Velikost displeje v palcích ('') 5.5
Tiskárna Zabudovaná
Terminál Ano
Čtečka kódů Na připojení
Možnost připojení váhy Ano
Možnost připojení pokladní zásuvky Ano
Zákaznický displej Ne
Silikonová tlačítka Ne

Hodnocení funkcí licence

Markeeta Pay nedisponuje ani lékařským rozšířením, ani rezervačním systémem. Jinak však nabídne mnohé užitečné funkce. Na jednom zařízení můžete mít neomezený počet uživatelských účtů. Slevy nastavíte hodnotové i procentuální, věrnostní program však pokladna neumožňuje. Ve skladovém hospodářství zobrazíte příjemky i výdejky a provedete zde inventuru. Docházkový systém vám umožní kontrolovat příchody i odchody zaměstnanců a zobrazí i přehledy odpracovaných hodin. Přehled budete mít i v tržbách, a data z nich dokonce můžete exportovat do vlastních tabulek.

Parametr Tento produkt
Hodnocená licence Markeeta Pro
Více účtů/Počet uživatelů Ano/Neomezeně
eRecept a eNeschopenka Ne
Databáze léků Ne
Kartotéka zákazníků Ano
Rezervační systém Ne
Nastavení slev Ano, procentuální i hodnotové
Věrnostní program Neuvedeno
Přehled tržeb Ano
Skladové hospodářství Ano
Docházkový systém Ano

Další parametry

Připojení můžete realizovat jako přes Wi-Fi, tak přes SIM kartu. Mobilní internet využijete zejména v případě, že se s pokladnou chystáte cestovat. Výrobce sice nabízí zapůjčení některých pokladen, tento model však mezi nimi není. Nezískáte ani možnost vyzkoušet si pokladnu zdarma.

Jako většina prodejců, i Markeeta nabízí paušální platby za využívání jejich služeb. Za pokladnu zaplatíte jednu korunu, používat ji však můžete jen se softwarem Markeety, který je placen měsíčními poplatky. Technická podpora je realizována přes telefon nebo email. Možnost neevidovat platby, které EET nepodléhají, je zde samozřejmostí.

Parametr Tento produkt
Připojení na internet Wi-Fi, SIM karta
Výrobce nabízí zapůjčení Ne
Zkušební režim zdarma Ne
Výrobce nabízí i licence bez hardware Ne
Způsob platby za licence Paušálně (měsíc)
Technická podpora Telefon, email
Možnost neevidovat Ano
Rok založení firmy 1996

Závěr

Markeeta patří k výrobcům, kteří požadují za licenci měsíční platby. Pokladnu dostanete za 1 Kč, bez licence ji ovšem nepořídíte. Tento způsob placení oceníte, pokud vás odrazuje velká počáteční investice, nebo si nejste jistí, jak dlouho budete elektronickou evidenci potřebovat. Výdrž baterie dosahuje 24 hodin, takže při klasickém osmihodinovém provozu nebudete muset pokladnu každý den nabíjet. Funkční vybavení je na trhu standardní, nabídne skladové hospodářství, napojení na účetnictví nebo kontrolu docházky.

Nákupem této pokladny získáte poměrně univerzální přístroj. Zabudovaná tiskárna a terminál pomůže zejména řemeslníkům nebo těm, kteří zkrátka potřebují cestovat a nechtějí s sebou tahat další zařízení. Z dalších periferií je možné připojit jak čtečku kódů a váhu, tak i zásuvku na peníze, takže tuto pokladnu mohou využít také maloobchodníci či stánkaři.

Pokud se pokladny často dotýkáte mokrýma rukama a děláte si starost o její odolnost, možná by vám lépe vyhovovala pokladna Euro-50TEi Mini.

 

1 + 1000 Kč/měsíc Orientační cena

Další recenze

Recenze Markeeta Pay

Markeeta Pay

1 + 1000 Kč/měsíc Orientační cena