Menu

Recenze a srovnání Markeeta Pay

Univerzální pokladna v kategorii EET pokladny

Klady

  • Zabudovaná tiskárna i terminál
  • Další periferie
  • Neomezený počet účtů

Zápory

  • Při delším podnikání se prodraží poplatky
  • Není možný pronájem
  • Nemá rezervační systém
1 + 950 Kč/měsíc Orientační cena

Obecné parametry

Markeeta Pay představuje univerzální zařízení, které bude vyhovovat podnikatelům napříč obory. Tato pokladna je totiž jednou z mála, která má mimo tiskárnu zabudovaný také terminál. Představuje tak ideální řešení například pro řemeslníky, kteří chtějí akceptovat platby kartami, ale netouží tahat s sebou další zařízení. Z dalších periferií je ještě možné připojit čtečku čárových či QR kódů, pokladní váhu nebo zásuvku na peníze.

Markeeta nabízí pokladny s vlastním software. Zařízení Pay má standardní velikost displeje i výdrž baterie. Pokud počítáme se standardní pracovní dobou osm hodin, vydrží v provozu tři dny. V době psaní této recenze (červen 2020) byla taková nebo podobná výdrž baterie na trhu nejčastější.

Parametr Tento produkt
Výrobce/Vývojář aplikace

Markeeta

Operační systém

Vlastní software

Výdrž baterie (h)

24

Velikost displeje v palcích ('')

5.5

Tiskárna

Zabudovaná

Terminál

Ano

Čtečka kódů

Na připojení

Možnost připojení váhy

Ano

Možnost připojení pokladní zásuvky

Ano

Zákaznický displej

Ne

Silikonová tlačítka

Ne

Hodnocení funkcí licence

Markeeta Pay nedisponuje ani lékařským rozšířením, ani rezervačním systémem. Jinak však nabídne mnohé užitečné funkce. Na jednom zařízení můžete mít neomezený počet uživatelských účtů. Slevy nastavíte hodnotové i procentuální, věrnostní program však pokladna neumožňuje. Ve skladovém hospodářství zobrazíte příjemky i výdejky a provedete zde inventuru. Docházkový systém vám umožní kontrolovat příchody i odchody zaměstnanců a zobrazí i přehledy odpracovaných hodin. Přehled budete mít i v tržbách, a data z nich dokonce můžete exportovat do vlastních tabulek.

Parametr Tento produkt
Hodnocená licence

Markeeta Pro

Více účtů/Počet uživatelů

Ano/Neomezeně

eRecept a eNeschopenka

Ne

Databáze léků

Ne

Kartotéka zákazníků

Ano

Rezervační systém

Ne

Nastavení slev

Ano, procentuální i hodnotové

Přehled tržeb

Ano

Skladové hospodářství

Ano

Docházkový systém

Ano

Další parametry

Připojení můžete realizovat jako přes Wi-Fi, tak přes SIM kartu. Mobilní internet využijete zejména v případě, že se s pokladnou chystáte cestovat. Výrobce sice nabízí zapůjčení některých pokladen, tento model však mezi nimi není. Nezískáte ani možnost vyzkoušet si pokladnu zdarma.

Platby za pokladnu a licenci

Jako většina prodejců, i Markeeta nabízí paušální platby za využívání jejich služeb. Za pokladnu zaplatíte jednu korunu, používat ji však můžete jen se softwarem Markeety, který je placen měsíčními poplatky. Technická podpora je realizována přes telefon nebo email. Možnost neevidovat platby, které EET nepodléhají, je zde samozřejmostí.

Parametr Tento produkt
Připojení na internet

Wi-Fi, SIM karta

Výrobce nabízí zapůjčení

Ne

Zkušební režim zdarma

Ne

Výrobce nabízí i licence bez hardware

Ne

Způsob platby za licence

Paušálně (měsíc)

Technická podpora

Telefon, email

Možnost neevidovat

Ano

Rok založení firmy

1 996

Klady a zápory

Jako benefit pokladny Markeeta Pay vidíme její kompaktní rozměry, zabudovanou tiskárnu a možnost přijímat platby kartou. Díky tomu se totiž jedná o dobrou variantu pro ty, kteří přijímají platby na cestách a nechtějí s sebou nosit také externí terminál a tiskárnu na účtenky. Další bonusy představuje možnost připojení dalších periferií, jako čtečky čárových kódů nebo váhy.

Pokud se jedná o zápory této pokladny, ne každému vyhovuje platba v podobě měsíčního paušálu. Někteří zákazníci totiž preferují platbu jednorázovou, díky které nemusí již na žádné další poplatky myslet. Z chybějících funkcí by někomu mohl chybět rezervační systém – tyto požadavky jsou však spíš individuální.

Závěr

Markeeta patří k výrobcům, kteří požadují za licenci měsíční platby. Pokladnu dostanete za 1 Kč, bez licence ji ovšem nepořídíte. Tento způsob placení oceníte, pokud vás odrazuje velká počáteční investice, nebo si nejste jistí, jak dlouho budete elektronickou evidenci potřebovat. Výdrž baterie dosahuje 24 hodin, takže při klasickém osmihodinovém provozu nebudete muset pokladnu každý den nabíjet. Funkční vybavení je na trhu standardní, nabídne skladové hospodářství, napojení na účetnictví nebo kontrolu docházky.

Nákupem této pokladny získáte poměrně univerzální přístroj. Zabudovaná tiskárna a terminál pomůže zejména řemeslníkům nebo těm, kteří zkrátka potřebují cestovat a nechtějí s sebou tahat další zařízení. Z dalších periferií je možné připojit jak čtečku kódů a váhu, tak i zásuvku na peníze, takže tuto pokladnu mohou využít také maloobchodníci či stánkaři.

Pokud se pokladny často dotýkáte mokrýma rukama a děláte si starost o její odolnost, možná by vám lépe vyhovovala pokladna Euro-50TEi Mini.

 

1 + 950 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Markeeta Pay
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je redaktorka, kterou baví shánění nových informací a následná úprava do co nejpřehlednější formy. Nebaví ji naopak nadsazené a prázdné marketingové slogany "dokonalých" výrobků, raději konkrétně popíše, který produkt se pro koho hodí a proč. Tématu EET pokladen se věnuje více než rok, takže rychle vysvětlí jejich nejdůležitější funkce nebo prozradí, kdo se obejde i s mobilní aplikací, která bývá zadarmo. Mimo EET pokladny se věnuje také tématům chytré domácnosti nebo třeba oxymetrům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Markeeta Pay

Markeeta Pay

1 + 950 Kč/měsíc Orientační cena