Recenze a porovnání Euro-50TEi Mini | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Euro-50TEi Mini

Do náročnějších provozů v kategorii EET pokladny

Klady

  • Silikonová klávesnice
  • Možnost připojení váhy a čtečky
  • Zákaznický displej

Zápory

  • Malý LCD displej
  • Nemoderní vzhled
8 000 Kč/celkem Orientační cena

Obecné parametry

Elcom Euro-50TEi Mini je pokladna vhodná k využití na trzích, v maloobchodě či v náročnějších provozech typu pekařství. Tomu odpovídá nabídka rozšiřujících periferií. Zabudovaná je sice pouze tiskárna a zákaznický displej, můžete však připojit také terminál, čtečku kódů, váhy či pokladní zásuvku. Silikonová tlačítka zvyšují odolnost a vodotěsnost přístroje. Tímto opatřením bylo v době psaní recenze (červen 2020) vybaveno jen minimum podobných zařízení.

Technicky je tento model poněkud specifickou pokladnou. Jako jediná v našem srovnání nemá vlastní operační systém. Narozdíl od ostatních má také pouze dvouřádkový LCD displej. Baterie vydrží v nepřetržitém provozu 12 hodin, což je výrazně méně než u jiných pokladen na trhu. Na pokrytí pracovního dne by to však mělo plně stačit.

Parametr Tento produkt
Výrobce/Vývojář aplikace

Elcom

Operační systém

Bez operačního systému

Výdrž baterie (h)

12

Velikost displeje v palcích ('')

Neuvedeno, zobrazí vždy 2 řádky textu

Tiskárna

Zabudovaná

Terminál

Ne

Čtečka kódů

Na připojení

Možnost připojení váhy

Ano

Možnost připojení pokladní zásuvky

Ano

Zákaznický displej

Zabudovaný

Silikonová tlačítka

Ano

Hodnocení funkcí licence

Snad proto, že software je součástí zařízení a není na výběr z více variant, výrobce ani neuvádí jeho název. Pokladna nabídne služby více osobám, maximálně však deseti. Funkční vybavení je jinak spíš slabší, ze sledovaných funkcí zařízení slibuje jen přehledy tržeb a nastavení slev, a to jak procentních, tak hodnotových.

Parametr Tento produkt
Více účtů/Počet uživatelů

Ano/10

eRecept a eNeschopenka

Ne

Databáze léků

Ne

Kartotéka zákazníků

Ne

Rezervační systém

Ne

Nastavení slev

Ano, procentuální i hodnotové

Věrnostní program

Ne

Přehled tržeb

Ano

Skladové hospodářství

Ne

Docházkový systém

Ne

Další parametry

Mezi dalšími parametry najdeme další zvláštnost tohoto zařízení. Výrobce nabízí pokladnu s Wi-Fi připojením, s Wi-Fi připojením doplněným o 3G modem nebo s LAN kabelem, který je v současnosti spíše raritou. Celkově je tato variabilita mezi ostatními zařízeními nadprůměrná. Zapůjčení či instalace programu na vlastní zařízení bohužel možné nejsou.

Elcom patří k výrobcům, kteří vám prodají pokladnu i software jednorázově a nebudou vás zatěžovat dalšími poplatky. To se hodí, pokud jste si jistí, že budete pokladnu používat dlouhodobě, protože při delším využití by se poplatky prodražily. Technická podpora je však u nich slabší, nabízí telefonickou linku či poradnu prostřednictvím aplikace TeamViewer, kterou je nutné nainstalovat na další zařízení, například počítač. Jak je obvyklé, i s touto pokladnou máte možnost neevidovat tržby, které evidenci nepodléhají.

Parametr Tento produkt
Připojení na internet

Wi-Fi, Wi-Fi + 3G, LAN

Výrobce nabízí zapůjčení

Ne

Zkušební režim zdarma

Ne

Výrobce nabízí i licence bez hardware

Ne

Způsob platby za licence

Jednorázově

Technická podpora

Telefon, aplikace

Možnost neevidovat

Ano

Rok založení firmy

1 991

Závěr

Euro-50TEi Mini je zařízením, které se ve své kategorii odlišuje v mnoha způsobech. Zaplatíte za ně jednorázově bez dalších poplatků. Tlačítkové provedení je podle recenzí některých uživatelů náročnější k ovládání, někomu jinému však může naopak vyhovovat. Pokladna potěší možností připojení dalších zařízení, například čtečky, váhy či pokladní zásuvky. Její funkční vybavení je naopak spíše základní. Silikonová tlačítka umožňují ovládání mokrýma rukama a chrání vnitřek pokladny před proniknutím vody. Pokladna je tedy vhodná pro stánkový prodej či k využití v provozech náročnějších na údržbu (pekařství, cukrářství, řeznictví).

Nevhodná je naopak pro náročnější zákazníky, kteří požadují více funkcí a snazší ovládání. Těm můžeme doporučit naši recenzi pokladny Markeeta Pay.

8 000 Kč/celkem Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Euro-50TEi Mini
Iveta Polášková
Redaktorka
Iveta je redaktorka, kterou baví shánění nových informací a následná úprava do co nejpřehlednější formy. Nebaví ji naopak nadsazené a prázdné marketingové slogany "dokonalých" výrobků, raději konkrétně popíše, který produkt se pro koho hodí a proč. Tématu EET pokladen se věnuje více než rok, takže rychle vysvětlí jejich nejdůležitější funkce nebo prozradí, kdo se obejde i s mobilní aplikací, která bývá zadarmo. Mimo EET pokladny se věnuje také tématům chytré domácnosti nebo třeba oxymetrům.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Euro-50TEi Mini

Euro-50TEi Mini

8 000 Kč/celkem Orientační cena