Menu

Recenze a srovnání Euro-50TEi Mini

Doporučujeme Při nákupu v kategorii EET pokladen

Datum doporučení: Červen 2020

  • Silikonová klávesnice
  • Možnost připojení váhy a čtečky
  • Zákaznický displej
  • Malý LCD displej
  • Nemoderní vzhled
8 000 Kč/celkem Orientační cena

Obecné parametry

Elcom Euro-50TEi Mini je pokladna vhodná k využití na trzích, v maloobchodě či v náročnějších provozech typu pekařství. Tomu odpovídá nabídka rozšiřujících periferií. Zabudovaná je sice pouze tiskárna a zákaznický displej, můžete však připojit také terminál, čtečku kódů, váhy či pokladní zásuvku. Silikonová tlačítka zvyšují odolnost a vodotěsnost přístroje. Tímto opatřením bylo v době psaní recenze (červen 2020) vybaveno jen minimum podobných zařízení.

Technicky je tento model poněkud specifickou pokladnou. Jako jediná v našem srovnání nemá vlastní operační systém. Narozdíl od ostatních má také pouze dvouřádkový LCD displej. Baterie vydrží v nepřetržitém provozu 12 hodin, což je výrazně méně než u jiných pokladen na trhu. Na pokrytí pracovního dne by to však mělo plně stačit.

Parametr Tento produkt
Výrobce/Vývojář aplikace Elcom
Operační systém Bez operačního systému
Výdrž baterie (h) 12
Velikost displeje v palcích ('') Neuvedeno, zobrazí vždy 2 řádky textu
Tiskárna Zabudovaná
Terminál Ne
Čtečka kódů Na připojení
Možnost připojení váhy Ano
Možnost připojení pokladní zásuvky Ano
Zákaznický displej Zabudovaný
Silikonová tlačítka Ano

Hodnocení funkcí licence

Snad proto, že software je součástí zařízení a není na výběr z více variant, výrobce ani neuvádí jeho název. Pokladna nabídne služby více osobám, maximálně však deseti. Funkční vybavení je jinak spíš slabší, ze sledovaných funkcí zařízení slibuje jen přehledy tržeb a nastavení slev, a to jak procentních, tak hodnotových.

Parametr Tento produkt
Hodnocená licence Neuvedeno
Více účtů/Počet uživatelů Ano/10
eRecept a eNeschopenka Ne
Databáze léků Ne
Kartotéka zákazníků Ne
Rezervační systém Ne
Nastavení slev Ano, procentuální i hodnotové
Věrnostní program Ne
Přehled tržeb Ano
Skladové hospodářství Ne
Docházkový systém Ne

Další parametry

Mezi dalšími parametry najdeme další zvláštnost tohoto zařízení. Výrobce nabízí pokladnu s Wi-Fi připojením, s Wi-Fi připojením doplněným o 3G modem nebo s LAN kabelem, který je v současnosti spíše raritou. Celkově je tato variabilita mezi ostatními zařízeními nadprůměrná. Zapůjčení či instalace programu na vlastní zařízení bohužel možné nejsou.

Elcom patří k výrobcům, kteří vám prodají pokladnu i software jednorázově a nebudou vás zatěžovat dalšími poplatky. To se hodí, pokud jste si jistí, že budete pokladnu používat dlouhodobě, protože při delším využití by se poplatky prodražily. Technická podpora je však u nich slabší, nabízí telefonickou linku či poradnu prostřednictvím aplikace TeamViewer, kterou je nutné nainstalovat na další zařízení, například počítač. Jak je obvyklé, i s touto pokladnou máte možnost neevidovat tržby, které evidenci nepodléhají.

Parametr Tento produkt
Připojení na internet Wi-Fi, Wi-Fi + 3G, LAN
Výrobce nabízí zapůjčení Ne
Zkušební režim zdarma Ne
Výrobce nabízí i licence bez hardware Ne
Způsob platby za licence Jednorázově
Technická podpora Telefon, aplikace
Možnost neevidovat Ano
Rok založení firmy 1991

Závěr

Euro-50TEi Mini je zařízením, které se ve své kategorii odlišuje v mnoha způsobech. Zaplatíte za ně jednorázově bez dalších poplatků. Tlačítkové provedení je podle recenzí některých uživatelů náročnější k ovládání, někomu jinému však může naopak vyhovovat. Pokladna potěší možností připojení dalších zařízení, například čtečky, váhy či pokladní zásuvky. Její funkční vybavení je naopak spíše základní. Silikonová tlačítka umožňují ovládání mokrýma rukama a chrání vnitřek pokladny před proniknutím vody. Pokladna je tedy vhodná pro stánkový prodej či k využití v provozech náročnějších na údržbu (pekařství, cukrářství, řeznictví).

Nevhodná je naopak pro náročnější zákazníky, kteří požadují více funkcí a snazší ovládání. Těm můžeme doporučit naši recenzi pokladny Markeeta Pay.

8 000 Kč/celkem Orientační cena
Autor: Iveta Polášková | Datum: | Produkt: Euro-50TEi Mini

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Euro-50TEi Mini

Euro-50TEi Mini

8 000 Kč/celkem Orientační cena