Nejlepší elektronické cigarety | Test & Recenze 2023 | Arecenze.cz
Menu

Nejlepší kvalitní elektronické cigarety dle recenzí a testu

Aktualizováno:

Kouření. Pro jednoho zlozvyk, pro jiného oblíbená kratochvíle k potlačení stresu a nervozity. Jeho zdravotní rizika jsou ovšem dobře známá a popsaná, proto není divu, že se nespočet firem věnuje vývoji šetrnějších alternativ. Jedna z nich, elektronické cigarety, se těší velké oblibě médií i samotných kuřáků.

Také jste si v poslední době povšimli masivního rozšíření obchodů a kiosků věnovaných prodeji elektronických cigaret a jejich příslušenství? Naleznete je v prakticky každém městě a můžete v nich zakoupit všechno, co potřebujete. Jen musíte vědět, co vlastně hledat.

Z tohoto důvodu jsme pro vás jsme připravili následující článek. Naleznete v něm přehled těch nejdůležitějších kritérií pro správný výběr e-cigaret. A samozřejmě je neopomeneme porovnat s klasickým kuřivem.


Nejlepší elektronické cigarety dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Produkt Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
Top 1 89 %
Počet recenzí: 7
800 Kč Zobrazit nabídky
Top 2 100 %
Počet recenzí: 2
800 Kč Zobrazit nabídky
Top 3 86 %
Počet recenzí: 160
500 Kč Zobrazit nabídky
Top 4 96 %
Počet recenzí: 24
350 Kč Zobrazit nabídky
Top 5 99 %
Počet recenzí: 25
260 Kč Zobrazit nabídky
Top 6 100 %
Počet recenzí: 2
800 Kč Zobrazit nabídky
Top 7 98 %
Počet recenzí: 5
700 Kč Zobrazit nabídky
Top 8 94 %
Počet recenzí: 40
350 Kč Zobrazit nabídky
Top 9 92 %
Počet recenzí: 6
330 Kč Zobrazit nabídky
Top 10 100 %
Počet recenzí: 3
450 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat elektronickou cigaretu

Setkáváte se s termínem elektronická cigareta poprvé, nebo si nejste stále ještě úplně jisti, co přesně si pod ním představit? Pročtěte si první kapitolu článku, v níž podáváme základní informace o této oblíbené náhradě klasických cigaret. V následující části potom naleznete vzájemné porovnání zdravotních aspektů, ačkoliv je nutné upozornit, že ani e-cigareta není zcela zdravotně nezávadná.

Začínáte-li s výběrem, dobře se rozmyslete nad vhodným typem podle způsobu šlukování a provedení konstrukce. Podstatný vliv skýtá i kapacita baterie, u níž byste měli zohledňovat sílu závislosti. Vzhledem k tomu, že atomizér představuje nejvýznamnější část elektronických cigaret, řádně si prověřte jeho provedení. Zcela opomenout nelze ani výkon či náplně, tzv. e-liquidy. V neposlední řadě vás jistě bude zajímat nabídka nejrůznějšího příslušenství.

Závěr každého textu věnujeme cenovému okénku a výjimku neučiníme ani v tomto případě. Jen letmým pohledem zjistíte, kolik peněz budete potřebovat na pořízení modelu podle svého gusta.

Co je to e-cigareta?

Zajímá vás, jak vlastně elektronické cigarety fungují? Princip je ve skutečnosti velice jednoduchý. Základem je náplň (aerosol), která se zahřívá, čímž vzniká pára, kterou vdechujete a vydechujete podobně jako u klasických cigaret. Aby všechno fungovalo správně, musí se zapojit čtyři základní části e-cigarety.

 • náustek – vkládá se do úst, zajišťuje odpovídající koncentraci páry
 • žhavicí spirála – zahřívá tekutinu, čímž vytváří páru
 • náplň – e-liquid, aerosol, složený z báze a příchuti, může a nemusí obsahovat nikotin
 • baterie – řídí zahřívání aerosolu a činnost veškeré elektroniky

Princip elektronických cigaret je znám již od 60. let minulého století. Teprve v novém tisíciletí ovšem tento koncept uchopili Číňané a úspěšně jej rozšířili po celém světě. V současnosti představuje výroba a prodej e-cigaret miliardový byznys, kterému příliš neuškodily ani nedávné zdravotní skandály ve Spojených státech amerických.

Zdravotní aspekty

Jistě vás zajímá především odpověď na otázku, zda je elektronická cigareta skutečně šetrnější k lidskému zdraví než klasické kuřivo? Škodí méně, ale v žádném případě nelze říci, že by žádná zdravotní rizika nepřinášela. U e-cigaret nedochází ke spalování, takže do těla nevniká tolik škodlivin, nemusíte se obávat dehtu ani nepříjemného zápachu vznikající páry.

Elektronické cigarety neovlivňují vzhled zubů, prstů, nezapáchá po nich dech a umožňují kouření i tam, kde to jinak zákon zakazuje. Pasivní kouření neexistuje, neboť pára není škodlivá pro ostatní osoby. Snažíte-li se kouření postupně odvyknout, možnost plynulé regulace množství nikotinu vám pomůže řídit dávky, dokud nedosáhnete kýženého cíle.

Typ podle způsobu šlukování

Začínáte s vapováním, nebo k elektronickým cigaretám přecházíte z klasických cigaret? Jistě budete řešit, jakým způsobem se pára dostane do plic. V současné době existují dva základní systémy:

 • Klasické šlukování (pusa – plíce) – pára je nejprve vtažena do úst a poté přechází do plic, shodný způsob s klasickými cigaretami, plné vychutnání, potřeba vyššího odporu žhavicí hlavy
 • Přímé vdechování – větší množství vyprodukované páry, která se vtahuje přímo do plic, nižší odpor žhavicí hlavy

S volbou způsobu šlukování úzce souvisí provedení žhavicí hlavy. Jedná se o kovou trubičku, v níž se nachází žhavicí drát. Pro potřeby klasického šlukování musí její odpor dosahovat minimálně 0,5 Ω, u přímého vdechování by odpor naopak hranici 0,5 Ω přesahovat neměl.

Typ podle konstrukce

Neméně důležité rozhodnutí spočívá i ve volbě vhodného typu e-cigarety podle konstrukce. Vybírejte vždy s ohledem na své zkušenosti a očekávání. V obchodech dnes objevíte tři skupiny:

 • All-in-one – pevně spojená žhavicí část a baterie, doplňování aerosolu prostřednictvím plnicího otvoru, baterie je chráněna
 • Rozdělitelné e-cigarety – oddělitelná žhavicí část a baterie, možnost výměny obou součástek podle libosti, riziko zatečení aerosolu do prostoru elektroniky
 • Grip – nejpokročilejší typ elektronických cigaret, velkokapacitní baterie, možnost plynulého nastavení množství páry, výkonu a napětí

V souvislostí s technologickým pokrokem dnes rozdělitelné modely postupně vyklízejí pozice. Zůstávají pouze jako varianta pro zkušené fajnšmekry, kteří chtějí experimentovat s různými druhy žhavicích částí. Naproti tomu systém all-in-one představuje výbornou volbu pro začátečníky.

Baterie

Stává se vám, že na cestách neustále řešíte, kde svou elektronickou cigaretu dobijete? Nevydrží ani několik hodin, aniž byste opět připojovali nabíječku? S největší pravděpodobností jste zakoupili nízkokapacitní baterii určenou jen občasným kuřákům. Kapacitu akumulátoru doporučujeme vybírat podle následujících intervalů:

 • méně než 5 cigaret denně – alespoň 650 mAh
 • 5 až 10 cigaret denně – 1 000 až 1 500 mAh
 • 10 až 20 cigaret denně – minimálně 2 000 mAh
 • více než 20 cigaret denně – minimálně 3 000 mAh.

Silným kuřákům doporučujeme zvolit modely grip. Jejich baterie i ostatní součástky jsou navrženy pro časté používání. A pokud ani to nestačí? Poohlédněte se po e-cigaretě, kterou lze nabíjet prostřednictvím USB i během kouření.

Atomizér

Chcete, aby vaše elektronická cigareta vydržela co nejdéle? Věnujte náležitou pozornost výběru zásobníku, někdy též zvaného atomizér. Jedná se o nejvýznamnější součástku každé e-cigarety, neboť právě zde dochází ke všemu důležitému – ohřevu aerosolu na páru, kterou je následně možné vdechovat.

Stejně jako u ostatních součástek i atomizérů existuje hned několik různých typů, které se liší svými vlastnostmi.

 • atomizér se samostatnou cartridgí – žhavicí hlava a nádržka s e-liquidem jsou dvě samostatné části, které se napojují na baterii
 • cartomizér – cartridge a žhavicí hlava tvoří jeden díl, jednodušší montáž

clearomizér – cartomizér s průhlednou cartridgí, která umožňuje plynule kontrolovat stav aerosolu

Příležitostní kuřáci si plně vystačí s nejjednodušší variantou, tedy spojením atomizéru se samostatnou cartridgí. Pravidelní kuřáci by ovšem měli investovat do clearomizéru, který jim umožní sledovat stav liquidu a v případě potřeby jej okamžitě doplnit.

Kapacita zásobníku se standardně pohybuje od 1,3 do 2 ml, výjimkou však nejsou ani tanky o objemu 10 mililitrů. Vaše volba by opět měla záviset na denním množství vykouřených cigaret.

Výkon

Rádi si při kouření hrajete a vypouštíte bohaté obláčky páry? Vyberte e-cigaretu pyšnící se dostatečným výkonem. Právě počet wattů totiž ovlivňuje, jak velké množství páry dokáže žhavicí tělísko vyprodukovat. Pevně daná nastavení nikdy nepřekračujte, protože by mohlo dojít ke spálení knotu a znehodnocení cigarety. Počítejte rovněž s tím, že s rostoucím výkonem stoupají i nároky na baterii.

E-liquid

Bez odpovídající náplně se zkrátka neobejdete. V současné době existuje bohatá paleta nejrůznějších aerosolů lišících se nejen obsahem nikotinu a dalších látek, ale i barvou, chutí a aromatem. Pokud kladete důraz zejména na chuť, možná by vás mohly zajímat také vodní dýmky kombinující ochucenou náplň s exotickým vzhledem. Pro kuřáky ovšem sehrává nejdůležitější roli právě obsah nikotinu, který byste měli volit s ohledem na intenzitu kuřáctví.

 • začínající kuřák – 0 až 3 mg nikotinu
 • méně než 5 cigaret denně – 3 až 6 mg nikotinu
 • 5 až 10 cigaret denně – 6 až 12 mg nikotinu
 • 10 až 20 cigaret denně – 12 až 18 mg nikotinu
 • nad 20 cigaret denně – až 24 mg nikotinu

Vždy nakupujte pouze náplně pocházející od známých a certifikovaných značek. Levné napodobeniny totiž zaplavují trh a platí pro ně totéž, co pro levné cigarety – nikdy nemůžete vědět, z čeho jsou vyrobeny a kolik škodlivých látek obsahují.

Příslušenství

Rádi byste si při kouření užívali pohodlí? Koukněte do nabídky dostupného příslušenství. Zatímco některé kousky skýtají jen kosmetický význam, jiné zásadním způsobem zlepšují vlastnosti elektronických cigaret. Některé jsou dokonce zcela nepostradatelné pro zajištění jejich odpovídající funkce.

 • nabíječka – nepostradatelná pro doplnění stavu baterie
 • stojan – pro pohodlné uložení na poličku
 • adaptér – k nabíjení přímo ze sítě
 • ochranný kryt nebo pouzdro – ochrana před poškozením při přesunu nebo pádu na zem
 • náustek – možnost regulace toku páry

Cena

Pomalu se dostáváme až na konec textu a přichází finále věnované, jako již tradičně, cenám. Na základě analýzy dostupných modelů se nám podařilo vyprofilovat tři cenové intervaly, ve kterých se budete při nákupu pohybovat. Letmým pohledem zjistíte, jaké vlastnosti můžete za své peníze očekávat.

Cena do 600 Kč

Jste příležitostnými kuřáky a rádi byste cigaretu nahradili něčím šetrnějším? Chcete si vapování vyzkoušet nanečisto bez nikotinu? Potom nahlédněte do nabídky nejnižší cenové skupiny do 600 korun a vyberte si svého favorita. Valná většina dostupných all-in-one modelů je vybavena baterií o kapacitě nepřesahující hranici 1 000 mAh, naleznete zde však i kousky vybavené mnohem větším akumulátorem.

Na výběr máte širokou paletu barev a designových provedení. Kapacita zásobníku se jen zřídka vymyká rozmezí od 2 do 2,4 ml. Výsledkem tedy je nižší hmotnost, ale i častá potřeba doplňování aerosolu. Při nákupu mimo certifikované prodejny dejte v této cenové relaci pozor na přítomnost nejrůznějších levných napodobenin.

Cena od 600 do 900 Kč

Už jste si kouření e-cigarety vyzkoušeli a rádi byste nějaký pokročilejší model? Nezbývá než si zvolit ve střední třídě, která již čítá mnohem zajímavější kousky. U horní hranice intervalu najdete dokonce velkokapacitní grip modely vybavené silnou baterií. Kapacita akumulátoru bývá ovšem u valné většiny nabízených elektronických cigaret okolo 2 000 mAh.

Stejně jako v předcházejícím případě se můžete čekat bohatý sortiment barev a potisků. Kapacita zásobníku se liší kus od kusu. V jedné skupině tak uvidíte jak model, který pojme 2 mililitry, tak výrobek s tankem pro 10 ml.

Cena nad 900 Kč

Jste zkušenými kuřáky, které jen tak něco nerozhází? Připravte si alespoň 900 korun a vyberte si to nejpokročilejší, co současná produkce e-cigaret nabízí. V sortimentu samozřejmě vyčnívají masivní grip cigarety osazené velkokapacitními akumulátory a vyrobené ze součástek nejvyšších kvalit. Na své si ale přijdou i zájemci o mini cigaretky.

Řada firem zohledňuje vysokou cenu také v paletě příslušenství, které je již integrální součástí balení. Nabíječky, adaptéry, ochranná pouzdra nebo stojánky tak již nemusíte kupovat, naleznete je totiž přímo v krabici.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.2 z 47 hlasů