Recenze Emko CZ M 30 AK - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Emko CZ M 30 AK

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Akumulační kamna

Klady

  • Výtečné do menší místnosti
  • Kompaktní rozměry
  • Příznivá pořizovací cena
  • Možnosti nastavení
  • Velmi tichý chod

Zápory

  • Nevhodná nad 50 m3
  • Možné náročnější sestavení
18 000 Kč Orientační cena

Hledáte-li zdroj tepla spíše do menších místností, řešením se mohou stát akumulační kamna Emko CZ M 30 AK. Nejenže je seženete za příznivou cenu, minimálně v kontextu těchto produktů, ale zároveň se snadno ovládají a mohou vám i díky přesnému nastavení ušetřit finance za topení.

Základní charakteristiky

Akumulační kamna Emko CZ M 30 AK disponují příkonem 3 kW, takže se skutečně hodí spíše pro vytápění menších místností, a to zhruba pro prostory o objemu 35 až 45 m3. Jejich feolitové jádro se stejně jako u ostatních akumulačních kamen Emko zahřívá na vysokou teplotu v průběhu výhodnějšího tarifu (stačí dvě hodiny nabíjení) a následně poskytuje nakumulované teplo po celý následující den.

Emko CZ M 30 AK mají navíc kompaktní rozměry, díky čemuž je lze umístit i do prostor, kde není místa nazbyt. Společně s cihlami přitom váží 148 kg, což je u akumulačních kamen v podstatě průměrná hmotnost. Za zmínku pak jistě stojí i přítomnost programovatelného termostatu Elektrobock PT14-P v balení, který umožňuje jednoduché ovládání a zajišťuje variabilní možnosti topení. I to se ostatně podílí na celkové finanční úspoře.

Parametr Tento produkt
Typ

Dynamická akumulační kamna

Výkon/příkon (kW)

3

Objem místnosti (m3)

40

Termostat

Ano

Počet cihel

18

Rozměry (Š × V × H, mm)

685 × 680 × 245

Hmotnost (kg)

148

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Tato akumulační kamna byla na portálu Heureka.cz označena produktem roku v roce 2021. Jednotliví uživatelé kvitují především velmi dobrý poměr kvalita/cena. Emko CZ M 30 AK totiž aktuálně stojí pod 20 000 Kč. Kladně hodnocena je i variabilita ovládání, stejně jako velmi tichý chod, který nijak neruší. Některými uživateli je na druhou stranu považováno za poněkud náročné kompletní sestavení kamen, s tím ovšem další jedinci problém nemají.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Akumulační kamna Emko CZ M 30 AK jsou velmi vhodným zdrojem tepla do prostor o objemu kolem 40 m3. Potěší svou pořizovací cenou, stejně jako snadným a variabilním ovládáním. Na škodu pak pochopitelně není ani nehlučnost. Nemůžete nicméně počítat s tím, že tato akumulační kamna vytopí větší interiéry. Navíc je nutné při nákupu zohlednit, že pro některé osoby nemusí být úplně nejjednodušší jejich sestavení.

Porovnání s alternativami

Společnost Rukona, která za recenzovaným produktem stojí, nabízí celkem sedm typů akumulačních kamen. Emko CZ M 30 AK mají druhý nejnižší příkon, takže si lze pořídit i zdroje tepla pro větší prostory. Za zmínku stojí především Emko CZ M 70 AK a Emko CZ M 80 AK, které mají příkon 7, resp. 8 kW. Obě tato akumulační kamna tedy mohou být vhodným řešením i pro prostory, které objemem přesahují 100 m3. Jsou ovšem také dražší.

Závěrečné shrnutí

Emko CZ M 30 AK jsou dynamická akumulační kamna, která představují účinný a finančně výhodný zdroj tepla do prostor o objemu 35 až 45 m3. Oblíbená jsou z mnoha důvodů, veškeré pozitivní vlastnosti lze nicméně shrnout do konstatování, že se jedná o výtečné řešení z hlediska poměru cena/výkon. Pokud tedy nehledáte tepelné zařízení do opravdu velkých prostor, můžete o nich minimálně začít uvažovat.

18 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Emko CZ M 30 AK | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaním zabývá již 14 let. Má tedy bohaté zkušenosti se zpracováním nejrůznějších témat. I vzhledem k rostoucím cenám energií se aktuálně zajímá o problematiku vytápění. Při výběru těch nejlepších zařízení proto zohlednil všechny parametry, které považuje za podstatné. Zaměřil se tedy na výkon, ale třeba také náročnost ovládání, přičemž stranou nenechal ani vizuální stránku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Emko CZ M 30 AK

Emko CZ M 30 AK

18 000 Kč Orientační cena