Menu

Romotop Evora 01 Akum – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Akumulační kamna

Klady

  • Vysoká výkonnost
  • Vhodné i pro větší místnosti
  • Jednoduchá obsluha
  • Regulovatelný výkon
  • Velmi pěkný design

Zápory

  • Vysoká cena
  • Křehčí boční obklad
  • Pro někoho vysoké
42 500 Kč Orientační cena

Romotop Evora 01 Akum jsou akumulační kamna na tuhá paliva. Na rozdíl od většiny podobných produktů tedy nejsou elektrická. Umožňují přitom nejen snížit spotřebu paliva, ale také četnost přikládání. Zaručují tedy finanční úsporu, ačkoli počáteční investice je poměrně vysoká.

Základní charakteristiky

Tato krbová akumulační kamna disponují regulovatelným výkonem 2 až 6,5 kW, takže se hodí i do větších objektů, a to včetně nízkoenergetických domů. Vhodné mohou být pro prostory až do objemu 90 m3, neboť jde o účinný zdroj tepla. Jak ale funguje? Během topení kamna absorbují tepelnou energii do akumulační hmoty, tedy do speciálních akumulačních tvarovek, ze kterých se teplo může uvolňovat i v době, kdy už palivo v kamnech nehoří.

Akumulační kamna Romotop Evora 01 Akum danou místnost vyhřívají rovnoměrně. Oblíbené ovšem nejsou pouze díky své funkčnosti a možným finančním úsporám. Vzhledem k tomu, že se jedná o krbová kamna, se mohou stát výrazným vizuálním prvkem interiéru. Pořídit si je přitom můžete v mnoha různých odstínech keramiky, takže „padnou“ v podstatě do každého objektu nezávisle na jeho konkrétním vzezření.

Parametr Tento produkt
Typ

Akumulační krbová kamna

Výkon/příkon (kW)

2 až 6,5

Objem místnosti (m3)

90

Termostat

Ne

Rozměry (Š × V × H, mm)

1312 × 528 × 398

Hmotnost (kg)

143

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Romotop Evora 01 Akum představují ideální řešení pro náročnější uživatele. Ti kvitují nejen jejich funkčnost (výkon až 6,5 kW patří mezi akumulačními kamny k nadstandardním), ale také estetickou stránkou. Většina osob hodnotí kladně i snadnou obsluhu a pěkný design. Na druhou stranu výtky míří k vysoké pořizovací ceně a za negativum je někdy považován i křehčí boční obklad. Kamna jsou pro někoho vysoká (131,2 cm), ale za to úzká (52,8 cm).

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tato akumulační kamna snoubí velmi dobrý výkon se zajímavou vizuální stránkou, takže se velmi hodí i do nízkoenergetických novostaveb. Interiér vyhřívají spolehlivě a rovnoměrně, lze regulovat jejich výkon a navíc nejsou nijak těžká (váha 143 kg). Při nákupu ovšem musíte počítat s vyšší pořizovací cenou v řádech desetitisíců korun. Poněkud problematický může být i křehčí boční obklad a v některých prostorách může vadit i jejich výška.

Porovnání s alternativami

V současné době si můžete pořídit i další štíhlá a vysoká krbová kamna s kamenným obkladem a oválnou základnou z této modelové řady. K dispozici tak např. máte i Romotop Evora 02 Akum, která mají velmi podobné vlastnosti. Náročným uživatelům však můžeme doporučit i další krbová kamna s touto značkou. Za zmínku stojí alespoň Romotop Sone G 05 Akum, která jsou ovšem ještě výrazně dražší než recenzovaný produkt.

Závěrečné shrnutí

Akumulační krbová kamna Romotop Evora 01 Akum představují ideální řešení nejen do klasických domů, ale také do nízkoenergetických staveb. Ty se vyznačují právě tím, že mají nízkou spotřebu energie za vytápění. Do těchto prostor se navíc hodí nejen kvůli svému (regulovatelnému) výkonu a praktickým vlastnostem, ale také díky zajímavému designu. Ačkoli tedy na počátku musíte počítat s vyšší investicí, následně jí zřejmě nebudete litovat.

42 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Romotop Evora 01 Akum | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaním zabývá již 14 let. Má tedy bohaté zkušenosti se zpracováním nejrůznějších témat. I vzhledem k rostoucím cenám energií se aktuálně zajímá o problematiku vytápění. Při výběru těch nejlepších zařízení proto zohlednil všechny parametry, které považuje za podstatné. Zaměřil se tedy na výkon, ale třeba také náročnost ovládání, přičemž stranou nenechal ani vizuální stránku.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Romotop Evora 01 Akum

Romotop Evora 01 Akum

42 500 Kč Orientační cena