Menu

Emko CZ M 40 AK – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Akumulační kamna

Klady

  • Pro středně velké místnosti
  • Kompaktní rozměry
  • Zajímavá cena
  • Variabilita nastavení
  • Nehlučný provoz

Zápory

  • Nevhodná pro větší místnosti
  • Sestavení může být delší
20 500 Kč Orientační cena

Akumulační kamna Emko CZ M 40 AK představují finančně zajímavé řešení pro vytápění domácností. Cenově totiž nepatří ani zdaleka k nejdražším produktům tohoto typu na trhu, přesto vám mohou při topení ušetřit spoustu peněz. Shromažďují totiž teplo během levnějšího tarifu elektrického proudu.

Základní charakteristiky

Emko CZ M 40 AK mají příkon 4 kW, což je mezi dynamickými akumulačními kamny „zlatý střed“. Díky tomu se jedná o vhodné řešení zejména pro středně velké místnosti zhruba o objemu okolo 50 m3. Toto tepelné zařízení se jednoduše udržuje a zaujme i svou minimální hlučností. Kamna váží 159,5 kg (bez cihel 28 kg), což je opět „středová“ hodnota, neboť nejlehčí akumulační zařízení na trhu mívají hmotnost okolo 50 kg, nejtěžší kolem 300 kg.

Musíme doplnit, že má dané zařízení kompaktní rozměry (685 × 680 x 295 mm) a součástí balení je i programovatelný termostat Elektrobock PT14-P, který umožňuje nastavit týdenní program s šesti změnami každý den a volbu minimální doby zapnutí. Kromě toho má podsvícený displej, což zajišťuje snadné ovládání. Emko CZ M 40 AK zkrátka patří k nejlepším akumulačním kamnům na trhu a navíc je od českého výrobce.

Parametr Tento produkt
Typ

Dynamická akumulační kamna

Výkon/příkon (kW)

4

Objem místnosti (m3)

50

Termostat

Ano

Počet cihel

24

Rozměry (Š × V × H, mm)

685 × 680 × 295

Hmotnost (kg)

159,5

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Akumulační kamna Emko CZ M 40 AK byla v roce 2020 na portálu Heureka.cz vyhlášené produktem roku. Na jejich oblibě se přitom nic nezměnilo dodnes. Podle naprosté většiny uživatelů totiž splnila jejich očekávání. Kvitována je jejich funkčnost, kompaktní rozměry, minimalistický design i nehlučný provoz. Podle mnoha názorů je jednoduché i sestavení, na druhou stranu některým jedincům trvala kompletace výrobku několik hodin.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Tato akumulační kamna jsou velmi kvalitní zdroj tepla, který navíc může být šetrný pro vaši peněženku. Potěší svou funkčností, kompaktními rozměry a nepříliš vysokou hmotností. Termostat Elektrobock PT14-P navíc zajišťuje variabilní nastavení a podstatná je i zajímavá cena či nehlučný provoz. Musíte ovšem počítat s tím, že se Emko CZ M 40 AK nehodí pro vytápění větších místností a navíc vám může delší čas zabrat jejich kompletní sestavení.

Porovnání s alternativami

Aktuálně si můžete pořídit hned sedm typů akumulačních kamen Emko od společnosti Rukona. Nejmenší, nejlehčí a nejlevnější jsou Emko CZ M 20 AK, jež představují vzhledem k příkonu 2 kW vhodné řešení spíše do menších místností. K dispozici ovšem máte rovněž Emko CZ M 80 AK, která jsou naopak rozměrnější, těžší a dražší než recenzovaný produkt, na druhou stranu díky příkonu 8 kW se hodí jako zdroj tepla i do větších místností.

Závěrečné shrnutí

Emko CZ M 40 AK jsou dynamická akumulační kamna, která představují velmi vhodný zdroj tepla do středně velkých místností o objemu okolo 50 m3, a to díky příkonu 4 kW. Do větších místností se ovšem nehodí. V každém případě vám toto zařízení může ušetřit nemalé množství peněz, na čemž se podílí i možnost variabilního nastavení. Součástí balení je totiž i praktický programovatelný termostat Elektrobock PT14-P.

20 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Emko CZ M 40 AK | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaním zabývá již 14 let. Má tedy bohaté zkušenosti se zpracováním nejrůznějších témat. I vzhledem k rostoucím cenám energií se aktuálně zajímá o problematiku vytápění. Při výběru těch nejlepších zařízení proto zohlednil všechny parametry, které považuje za podstatné. Zaměřil se tedy na výkon, ale třeba také náročnost ovládání, přičemž stranou nenechal ani vizuální stránku.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Emko CZ M 40 AK

Emko CZ M 40 AK

20 500 Kč Orientační cena