Recenze Emos AOK-5018B - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Emos AOK-5018B

74,6 % Celkové hodnocení

Dostupná varianta v kategorii S barometrem

Klady

  • Možnost připojit až 3 čidla
  • Zobrazuje také informace o slunci a měsíci
  • Dostupná cena

Zápory

  • Menší dosah venkovního čidla
  • Nezobrazuje srážky, vítr ani pocitovou teplotu
650 Kč Orientační cena

Základní parametry

Meteostanice Emos AOK-5018B patřila v době psaní recenze (říjen 2023) k cenově dostupnějším modelům na trhu. Zachovává si  oblíbené bezdrátové provedení a poměrně velký displej, ten ale není LCD, jako je tomu u dražších modelů, ale pouze LED. Z čidel u ní najdete základ – teploměr a měřič vlhkosti, pokročilejší srážkoměr a další čidla postrádá. Co se dosahu stanice týče, 30 m je spíše základní hodnota, obvyklá u levnějších produktů.

Parametr Tento produkt
Připojení čidla

Bezdrátové

Teploměr

Ano

Měřič vlhkosti

Ano

Srážkoměr

Ne

Měřič větru

Ne

Druh displeje

LED

Podsvícení displeje

Ano

Úhlopříčka displeje (cm)

14.5

Dosah venkovního čidla (m)

30

Zobrazované hodnoty a funkce

Z displeje meteostanice vyčtete standardní datum a čas, ale i méně obvyklé informace o východu a západu slunce nebo fázích Měsíce. Nechybí zvuková signalizace, budík či indikátor vybití baterie, tedy standardní výbava. Není velkým překvapením, že na pokročilejší funkce, jako je třeba propojení s mobilní aplikací, u tohoto modelu nenarazíte.

Parametr Tento produkt
Pocitová teplota

Ne

Východ a západ slunce

Ano

Fáze měsíce

Ano

Rosný bod

Ne

Aplikace pro chytrý telefon

Ne

Zvuková signalizace

Ano

Datum a čas

Ano

Budík

Ano

Indikátor slabé baterie

Ano

Názory uživatelů a odborníků

O popularitě meteostanice svědčí několik stovek převážně pozitivních uživatelských recenzí. Jako pozitiva uživatelé zmiňují především poměr ceny a kvality, stejně jako rozmanitost zobrazovaných údajů. Některým se ale nelíbí barva podsvícení displeje, měli určité potíže s nastavováním stanice nebo by ocenili delší dosah čidla. Další recenze najdete na stránkách Heureka.cz.

Hlavní klady a zápory

Mezi hlavní plusy meteostanice Emos můžeme zařadit zejména dostupnou cenu, oceňujeme také zobrazení některých méně obvyklých údajů a v její prospěch hovoří i celá řada uživatelských recenzí. Slabší stránkou je primárně menší dosah čidla, omezená nabídka měřených hodnot či méně pokročilý typ displeje.

Porovnání s alternativami

Jestliže jste ochotní si za svou novou meteostanici trochu připlatit, zajímavou alternativou k modelu Emos by mohla být stanice Solight TE 81. Ta je sice o pár stovek dražší, nabídne ale dvojnásobný dosah čidla a modernější a větší LCD displej. Naopak se u ní nedočkáte informací o východu a západu slunce.

Závěr

Meteostanice Emos AOK-5018B bude šikovným modelem pro nenáročné uživatele, kteří ocení její dostupnou cenu a jednoduché provedení. Pozitivně překvapí některými méně obvyklými údaji (východ a západ slunce), obecně ale počítejte spíše se základní výbavou i parametry, včetně LED displeje. Pokud by vás zajímala pokročilejší varianta s LCD displejem, podívejte se na recenzi meteostanice Solight TE 81.

650 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Emos AOK-5018B | Hodnocení: 74,6 %
Eliška má dlouholeté zkušenosti se srovnáváním spotřebičů do domácnosti i menších přístrojů. Problematice meteostanic velmi dobře rozumí a své znalosti stále doplňuje za pomoci odborných českých i zahraničních zdrojů. Srozumitelně vám tak vysvětlí, jak meteostanice fungují a co od nich můžete požadovat, to vše bez složitého technického žargonu. Na starosti má také řadu dalších zajímavých témat, většinou jde o velké domácí spotřebiče, ale věnuje se také například výběru dalekohledů nebo stanů.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Emos AOK-5018B

Emos AOK-5018B

650 Kč Orientační cena