Menu

Esperanza EKH008 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Kuchyňské vařiče

Klady

  • Přednastavené programy
  • Poměr cena/výkon

Zápory

  • Celkem krátká šňůra
  • Hlučná ventilace
  • Špatně přeložený návod
1 500 Kč Orientační cena

Dvouplotýnkový Esperanza EKH008 patří k nejprodávanějším indukčním vařičům na trhu. Může za to pravděpodobně poměr slušné ceny a vyššího výkonu.

Základní charakteristiky

Příkon tohoto spotřebiče je dohromady na obou deskách 4 000 W. Disponuje 8 úrovněmi ohřevu, takže nebude problém vybrat správnou teplotu dle typu připravovaného pokrmu. Vařič může fungovat ve vzdálenosti maximálně 100 cm od elektrické zásuvky, protože to je délka jeho šňůry.

Zajímavostí jsou 4 speciální přednastavené funkce – smažení, ohřev, vaření a dušení. Díky tomu ušetříte čas a rovnou zvolíte program určený pro konkrétní typ přípravy. Časovač můžete nastavit až na 3 hodiny pro funkci vaření a smažení, nebo dokonce až 24 hodinový pro dušení a ohřev. Nemusíte tedy myslet na vypnutí vařiče.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Kladně hodnocená je v recenzích často cena a výběr z přednastavených programů ohřevu. Někteří uživatelé by ocenili šňůru delší než 100 cm. Při studování detailnějších informací o produktu a jeho návodu jsme si všimli často špatného překladu z polštiny, což v nás osobně nevzbuzuje dobrý dojem.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní přednosti tohoto vařiče patří výběr z 8 úrovní ohřevu a přednastavené programy vaření, protože vám ušetří čas. Dále kladně hodnotíme cenu, která je za vařič indukčního typu velmi slušná. Hlučný ventilátor a kratší přívodní kabel už tolik nepotěší, v této cenové kategorii však nejde o nic výjimečného.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li indukční vařič se slušným výkonem, jako alternativa se nabízí Sencor SCP 4201GY. Budete si ale muset trochu připlatit. Pokud se nechcete smířit s vyšší cenou, můžete vybírat z indukčních vařičů jednoplotýnkových, jako třeba Siguro IC-G180B. Vaření sice omezí přítomnost jen jedné plotýnky, skladnost naopak bude mnohem lepší.

Závěrečné shrnutí

Vařič Esperanza EKH008 můžeme označit za model s přijatelným výkonem a skvělou cenou. Oceníte u něj 8 úrovní ohřevu a přednastavené programy na smažení, vaření, dušení a ohřev, které Vám ušetří čas. Samozřejmostí je funkce časovače a displej s dotykovým ovládáním. Vytkli bychom mu chyby překladu z polštiny v návodu.

Parametr Tento produkt
Typ vařiče

Indukční

Hmotnost (g)

6 000

Příkon (W)

4 000

Výrobce

Esperanza

Počet plotýnek

2

Dotykové ovládání

Ano

Displej

Ano

Ochrana proti přehřátí

Ano

Indikátor horké plotýnky

Ano

Časovač

Ano

Délka šňůry (cm)

100

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Esperanza EKH008 | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina je redaktorka, kterou zajímají hlavně pomocníci do kuchyně a domácnosti. Ráda zjišťuje veškeré dostupné informace a porovnává vlastnosti jednotlivých produktů. Má dlouhodobé osobní zkušenosti s používáním vařičů, takže tématu rozumí do hloubky. Jejím cílem je usnadnit vybírání zákazníkům, kteří nedají jen na reklamní texty prodejců, ale chtějí znát reálné klady a zápory konkrétních vařičů a na co se při výběru zaměřit.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Esperanza EKH008

Esperanza EKH008

1 500 Kč Orientační cena