Menu

SENCOR SCP 4501 BK – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Kuchyňské vařiče

Klady

  • Tenké provedení
  • Nastavení pohybem prstu
  • Poměrně tichý větrák
  • Vysoký příkon

Zápory

  • Celkem těžký
  • Relativně vysoká cena
  • Vzhledem k ceně chybí extra funkce
3 000 Kč Orientační cena

Sencor SCP 4501BK ihned zaujme ultratenkým provedením a moderním jednoduchým designem. I přes vyšší cenu patří k nejprodávanějším indukčním vařičům na trhu.

Základní charakteristiky

Příkon 3 400 W byl v červnu 2023 jedním z nejvyšších mezi kuchyňskými vařiči. Přestože se svou výškou 4,3 cm působí subtilním dojmem, hmotnost 4 560 g jej řadí k váhově těžším modelům. Displej s dotykovým ovládáním doplňuje tzv. slider – intenzita ohřevu se volí pohybem prstu. Tento způsob nastavení teploty ocení příznivci moderního ovládání. Úroveň výkonu můžete vybírat z 10 stupňů, což je oproti ostatním modelům na trhu nadstandardní počet.

Samozřejmostí jsou funkce jako ochrana proti přehřátí, indikátor horké plotýnky a dětský zámek, které zvyšují bezpečnost používání vařiče. Časovač, nastavitelný až na 180 minut by měl vystačit pro přípravu většiny pokrmů.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé u tohoto vařiče oceňují poměrně tichý chod větráku a chválí rychlost rozehřátí a ohřevu. Vyzdvihováno je i ovládání, které je dle zkušeností snadné a intuitivní. V některých recenzích je zmiňována jednoduchá a rychlá údržba.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Kromě vysokého příkonu patří mezi hlavní výhody tohoto modelu jeho ultratenké provedení, díky kterému přehnaně nevyčnívá z pracovní plochy. Oceňujeme i velký počet volitelných stupňů teploty a způsob ovládání dotykem a pohybem prstu. Hlučnost větráku je spíše nižší, takže vás nebude moc rušit. Jako nevýhodu bereme jeho poměrně velkou hmotnost, která může znesnadňovat manipulaci. Vzhledem k vyšší ceně bychom očekávali také další nadstandardní funkce.

Porovnání s alternativami

Pokud byste raději zvolili dostupnější variantu, vařič Esperanza EKH008 může být dobrou alternativou. V porovnání se Sencor SCP 4501BK má sice nižší příkon, cena je ale mnohem příznivější.

Pro zastánce klasického ovládání pomocí otočného tlačítka je dobrým kompromisem Sencor SCP 4201GY, který kombinuje tlačítko s dotykovým displejem. Počítejte ale s ještě vyšší hmotností tohoto modelu.

Závěrečné shrnutí

Vařič Sencor SCP 4501BK patří k nejlepším indukčním vařičům na trhu. Ocení jej náročnější uživatelé, kteří hledají výkonný dvouplotýnkový model s rychlým ohřevem a větším množstvím nastavitelných stupňů. Díky tenkému provedení je velice skladný a hladký povrch se bude snadno čistit. Intuitivní dotykové ovládání spolu s časovačem vám vaření usnadní a zpříjemní. Vyšší hmotnost nás nepotěšila, nevidíme ji ale jako vážný nedostatek. Pro méně náročné uživatele můžeme doporučit levnější indukční vařič Esperanza EKH008.

Parametr Tento produkt
Typ vařiče

Indukční

Hmotnost (g)

4 560

Příkon (W)

3 400

Výrobce

SENCOR

Počet plotýnek

2

Dotykové ovládání

Ano

Displej

Ano

Ochrana proti přehřátí

Ano

Indikátor horké plotýnky

Ano

Časovač

Ano

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SENCOR SCP 4501 BK | Hodnocení: Výborné
Kateřina je redaktorka, kterou zajímají hlavně pomocníci do kuchyně a domácnosti. Ráda zjišťuje veškeré dostupné informace a porovnává vlastnosti jednotlivých produktů. Má dlouhodobé osobní zkušenosti s používáním vařičů, takže tématu rozumí do hloubky. Jejím cílem je usnadnit vybírání zákazníkům, kteří nedají jen na reklamní texty prodejců, ale chtějí znát reálné klady a zápory konkrétních vařičů a na co se při výběru zaměřit.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze SENCOR SCP 4501 BK

SENCOR SCP 4501 BK

3 000 Kč Orientační cena