Recenze SENCOR SCP 2254BK-EUE4 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test SENCOR SCP 2254BK-EUE4

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Kuchyňské vařiče

Klady

  • Slušný poměr cena/výkon
  • Hodnocení zákazníků
  • Jednotný černý vzhled

Zápory

  • Těžký
  • Slabší ohřev
  • Kratší šňůra
700 Kč Orientační cena

Litinový kuchyňský vařič Sencor SCP 2254BK-EUE4 se řadí k cenově dostupnějším spotřebičům. Ocení jej nenároční uživatelé, kteří hledají základní model se dvěma plotýnkami.

Základní charakteristiky

Tento vařič má příkon 2 500 W, což je u litinových dvouplotýnkových vařičů běžná hodnota. Protiskluzové nožky a ochrana proti přehřátí zajišťují vyšší bezpečnost spotřebiče. Při přenášení vás úplně nepotěší vyšší váha (4 900 g).

Počítejte se základním typem ovládání termostatu na otočná tlačítka. Nečekejte žádný displej, dotykové ovládání ani časovač. Tyto funkce jsou totiž výsadou sklokeramických a indukčních vařičů a u litinových je budete hledat zbytečně. Celočerný design doplněný dvěma světelnými kontrolkami působí jednoduše a čistě.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Sencor SCP 2254BK-EUE4 splňuje dle recenzí očekávání uživatelů. Oceňují přijatelnou cenu a slušný výkon. Recenzenti pozitivně hodnotí design, stabilitu a jednoduché ovládání. Podle některých zkušeností je výkon slabý a ohřev pomalý. To je ale celkově u litinových vařičů běžná vlastnost a s rychlostí ohřevu například indukčního vařiče je nemůžeme srovnávat. Délka šňůry 80 cm bývá sice hodnocena jako nedostačující, ale tento rozměr šňůry je poměrně běžný.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jako pozitivní hodnotíme u tohoto vařiče poměr cena/výkon. Dále oceňujeme jednotný design. Vytknout můžeme vyšší hmotnost a kratší přívodní šňůru. Mezi zápory lze zařadit všeobecné nevýhody používání litinových vařičů, kterými jsou dlouhá doba ohřevu, velké tepelné ztráty, dlouhá doba chladnutí plotýnek a horší čistitelnost.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li cenově dostupný vařič se dvěma plotýnkami, jako alternativa může posloužit Concept VE3025, který má lehce nižší příkon (2 250 W), zároveň ale také menší hmotnost (3 720 g). Pokud se nesmíříte se slabším příkonem, zvažte Severin DK 10014, který má stejný příkon jako Sencor SCP 2254BK-EUE4.

Závěrečné shrnutí

Největší výhodou tohoto modelu je poměr cena/výkon. Ocení jej občasní nenároční uživatelé, kterým stačí základní funkce. Zákazníci zohledňující vzhled uvítají jednotný celočerný design. Ovládání termostatu otočným knoflíkem potěší spotřebitele, kteří preferují starší typ ovládání před moderním dotykovým. Překážkou v manipulaci s vařičem může být jeho vyšší hmotnost a kratší přívodní šňůra. Daní za nižší cenu je u litinových vařičů také pomalejší ohřev a větší tepelné ztráty. Na příležitostné menší vaření ale tento vařič rozhodně vystačí.

Parametr Tento produkt
Typ vařiče

Litinový

Hmotnost (g)

4 900

Příkon (W)

2 500

Výrobce

SENCOR

Počet plotýnek

2

Dotykové ovládání

Ne

Displej

Ne

Ochrana proti přehřátí

Ano

Indikátor horké plotýnky

Ne

Časovač

Ne

Délka šňůry (cm)

80

700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: SENCOR SCP 2254BK-EUE4 | Hodnocení: Dobré
Kateřina je redaktorka, kterou zajímají hlavně pomocníci do kuchyně a domácnosti. Ráda zjišťuje veškeré dostupné informace a porovnává vlastnosti jednotlivých produktů. Má dlouhodobé osobní zkušenosti s používáním vařičů, takže tématu rozumí do hloubky. Jejím cílem je usnadnit vybírání zákazníkům, kteří nedají jen na reklamní texty prodejců, ale chtějí znát reálné klady a zápory konkrétních vařičů a na co se při výběru zaměřit.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze SENCOR SCP 2254BK-EUE4

SENCOR SCP 2254BK-EUE4

700 Kč Orientační cena