Menu

Evolveo StrongVision 2GB – Recenze, testy a srovnání

Dobré Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Fotopasti s odesíláním snímků

Klady

  • Dlouhý dosah
  • Široký úhel snímání
  • Nízká cena

Zápory

  • Méně spolehlivá
  • Rychleji se vybíjí
  • Složitější ovládání
3 000 Kč Orientační cena

Fotopast Evolveo StrongVision 2GB s okamžitým odesíláním snímků vás překvapí nízkou cenou a dobrými základními parametry, podle recenzí ale má své chyby.

Základní charakteristiky

Přísvit neviditelný pro lidské oko dělá z této fotopasti nenápadného strážce soukromých objektů. Hodit se ale bude i pro monitorování zvěře. Díky GSM modulu vám snímané fotografie mohou chodit ihned na email nebo prostřednictvím MMS.

Design

Odolnost proti dešti a prachu je u fotopastí samozřejmostí. Maskování u tohoto modelu kazí anténa, která je ale pro okamžitý přenos snímků nutná. Potenciální zloděj si tak může fotopasti za denního světla lehce všimnout. Zvěř nicméně plašit nebude. Proti zcizení nebo poškození vandaly můžete fotopast pojistit dokoupením ochranného kovového boxu. Ten ale žádné maskovací zbarvení nemá.

Napájení

Evolveo StrongVision 2GB je napájena pomocí 4-8 kusů AA baterií. Podle zkušeností uživatelů se ale baterie relativně rychle vybíjí, což můžete řešit připojením externího akumulátoru. K fotopasti lze dokoupit a připojit také solární panel.

Obrázek zobrazuje spodní pohled na fotopast

Spodní pohled na fotopast

Ovládání a funkce

Díky 3 snímacím PIR čidlům zvládne tato fotopast zaznamenat objekt v širokém záběru 120°, čímž předčí většinu ostatních modelů v tomto srovnání. Výrobce uvádí detekční vzdálenost až 25 metrů, takže ji můžete umístit relativně daleko od snímaného místa.

Při prvním spuštění fotopasti je vyžadováno stažení softwaru, nastavení na pc a nahrání konfiguračního souboru na SD kartu, což zní jako poměrně složité nastavování. Hodnota rozlišení fotografie 20 megapixelů je jednou z nejvyšších na trhu a Full HD video patří ke standardu.

Možnost nastavení časosběrného režimu může znít jako zajímavé plus, počítejte ale s nastavením intervalu 5, 10, nebo 30 minut, což jsou pro některé časosběrné účely nepoužitelné intervaly.

Obrázek zobrazuje displej a ovládání fotopasti

Displej a ovládání fotopasti

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Negativní recenze upozorňují na nespolehlivost této fotopasti, časté výpadky a neodesílání snímků. Baterie se navíc poměrně rychle vybíjí, což většina zákazníků řeší dokoupením solárního zdroje nebo externího akumulátoru. K dalším zmiňovaným nevýhodám patří i velmi složité první nastavení fotopasti.

Spokojení uživatelé oceňují především nízkou cenu a jisté kompromisy v kvalitě očekávají. Recenze na tuto fotopast jsou velmi rozporuplné, protože najdeme jak spokojené zákazníky, tak přesvědčené odpůrce tohoto modelu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Bezesporu největším plusem tohoto modelu je cena. Přítomnost GSM modulu a tudíž okamžité odesílání snímků je také výhodou, počítejte ale s možnými výpadky. Rozlišení fotoaparátu 20 megapixelů je jedno z nejvyšších na trhu. K negativům této fotopasti patří rychlé vybíjení baterií, které lze ale řešit připojením externího akumulátoru. Záporně hodnotíme i množství negativních recenzí, které tato fotopast nasbírala. Nicméně spokojené zákazníky najdeme také.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte fotopast s GSM modulem, budete si oproti tomuto modelu muset připlatit. Bentech 3.0CG má neviditelný přísvit a intuitivní ovládání. Jestli se ale bez okamžitého odesílání snímků obejdete, otevře se vám nabídka levnějších fotopastí. Za téměř stejnou cenu můžete pořídit Bunaty mini Full HD, která sice nemá zmiňovaný GSM modul, disponuje ale extrémně malými rozměry a dobrým rozlišením.

Závěrečné shrnutí

Jedna z nejlevnějších fotopastí s GSM modulem Evolveo StrongVision 2GB může být zajímavou variantou pro ty, kteří tlačí na cenu, ale neobejdou se bez okamžitého odesílání snímků. Pokud se rozhodnete pro tento model, počítejte však s možnými výpadky ve fungování, které zmiňují recenzenti. Dále bude možná nutné pořídit navíc externí akumulátor nebo solární zdroj, takže se dostanete na vyšší pořizovací cenu. Kromě negativních recenzí tato fotopast však sbírá i spokojené zákazníky. Rozhodnutí je tedy na vás.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Evolveo

GSM modul

Ano

Infra přísvit (nm)

940

Typ přísvitu

Neviditelný

Detekční vzdálenost (m)

25

Rozlišení fotografie (Mpix)

20

Rozlišení videa

1920 × 1080

Úhel snímání (°)

120

Rychlost spouště (s)

0,5

Napájení

8xAA baterie, externí

Displej

Barevný

Stupeň odolnosti

IP65

Ukládání paměti

microSD (až 32GB)

Velikost š*v*h (mm)

135*90*76

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Evolveo StrongVision 2GB | Hodnocení: Dobré
Kateřina je redaktorka, která se zajímá o vlastnosti a funkce fotopastí z pohledu uživatele. Srovnává jednotlivé modely tak, aby vám usnadnila výběr podle vašich konkrétních požadavků. Umí vysvětlit, komu a pro jaké použití se vyplatí investovat do fotopasti s okamžitým odesíláním snímků a pro koho bude dostačující některý ze základních modelů. Nestačí jí data uvedená v obchodních textech výrobců fotopastí a pečlivě hledá další informace, zkušenosti a recenze skutečných uživatelů. Přemýšlí o použitelnosti v praxi a reálných výhodách a nedostatcích daných výrobků.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Evolveo StrongVision 2GB

Evolveo StrongVision 2GB

3 000 Kč Orientační cena