Menu

Recenze a test Fieldmann FDU 200601-E

Dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Vysavače na popel

Klady

  • Velice nízká cena
  • Vysávání popela do 40 °C
  • Kompaktní rozměry
  • Jednoduchá manipulace

Zápory

  • Horší na větší nečistoty
  • Poněkud hlučnější
  • Možné horší těsnění víka
  • Nutné často čistit filtr
780 Kč Orientační cena

Fieldmann FDU 200601-E je vysavač na popel, který patří aktuálně mezi nejlepší řešení pro méně náročné uživatele. Při jeho nákupu si není nutné připravovat čtyřmístnou částku, přesto umožňuje efektivní úklid (nejen) popela z krbu či grilu. Má ovšem i určité nedostatky.

Základní charakteristiky

Tento vysavač je možné využít na vysávání popela o teplotě až 40 °C. Mnohá podobná zařízení jsou přitom určena pro vysávání pouze studeného popela. U Fieldmann FDU 200601-E tedy nebudete muset ztrácet čas, protože není potřeba čekat, až popel úplně vychladne, což může nějakou dobu trvat. Tento vysavač navíc umožňuje i uklízení suchých nečistot, takže je možné ho využít i v garáži nebo v dílně.

Fieldmann FDU 200601-E zaujme i přes svou nízkou cenu kvalitní konstrukcí, neboť jednotlivé části jsou vyrobeny z kovu, což zaručuje zvýšenou odolnost proti mechanickému poškození. Navíc má kompaktní rozměry a poměrně nízkou hmotnost (4 kg), takže se jednoduše obsluhuje a nevyžaduje ani náročnější manipulaci. Vysavač má také HEPA filtr, který posbírá nejjemnější částice popela a prachu, takže je úklid hygienický.

Nádoba sice nemá největší objem, který činí spíše podprůměrných 11 litrů, na druhou stranu na úklid popela z krbu či grilu dané zařízení bez problémů stačí. Za výrazně horší vlastnost nicméně musíme považovat nutnost čistit filtr v podstatě po každém použití. Ucpat se totiž může už po jediném vysávání popela, což zřejmě dvakrát nepotěší. Na druhou stranu po vyčištění bude vysavač opět fungovat velmi spolehlivě.

Parametr Tento produkt
Motor

Ano

Příkon (W)

600

Objem nádoby (l)

11

Délka kabelu (m)

3

Délka hadice (cm)

100

Hmotnost (kg)

4

Fukar

Ne

Horký popel

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé hodnotí tento vysavač na popel převážně pozitivně. Někteří si jej dokonce pořizují opakovaně. Kvitováno je účinné čištění topeniště bez prášení, stejně jako nízká hmotnost, pohodlná manipulace či pojistka proti přehřátí. Negativní reakce pochopitelně nevzbuzuje ani příznivá pořizovací cena. Výhrady naopak panují s častým zanášením filtru, možným horším těsněním víka, ale také s poněkud vyšší hlučností, která může obtěžovat.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Fieldmann FDU 200601-E i přes nízkou pořizovací cenu vysává velmi spolehlivě. Po každém použití je však doporučováno vyčistit filtr, který se dosti rychle zanáší, což tedy vyžaduje nějakou práci navíc. Na druhou stranu jej lze použít i na popel o teplotě 40 °C, a to zase může šetřit čas. V každém případě se jedná o poměrně kvalitní zařízení, které se používá velmi snadno. Budete si ovšem muset zvyknout na poněkud vyšší hlučnost.

Porovnání s alternativami

Tento vysavač na popel lze skutečně označit za výjimečný, neboť jej naleznete v cenové kategorii, ve které se často vyskytují zařízení bez vlastního pohonu. Není to ovšem pravidlem. Pro méně náročné uživatele tedy může být vhodnou alternativou např. Proteco 514VNP060010, který seženete ještě levněji. Má ale také o něco horší vlastnosti. Zaměřit se lze rovněž na Kaminer 6317, což je další kvalitní zařízení za velmi příznivou cenu.

Závěrečné shrnutí

Fieldmann FDU 200601-E patří mezi nejlevnější vysavače na popel na trhu, tudíž je určen spíše méně náročným uživatelům. Ačkoli se nejedná o nejvýkonnější zařízení, u kterého je navíc nutné „překousnout“ častější čištění filtru či vyšší hlučnost, můžeme vám jej určitě doporučit. Za cenu pod tisícovku totiž získáte produkt, který vysává spolehlivě a hygienicky, a to při kompaktních rozměrech a poměrně nízké hmotnosti. Ovládá se tedy dosti snadno.

780 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fieldmann FDU 200601-E | Hodnocení: Dobré
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Fieldmann FDU 200601-E

Fieldmann FDU 200601-E

780 Kč Orientační cena