Recenze Kärcher AD 2 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Kärcher AD 2

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší poměr kvalita/cena v kategorii Vysavače na popel

Klady

  • Výtečný na malé nečistoty
  • Tichý chod
  • Snadné vyklepání filtru
  • Snadné vysypání nádoby

Zápory

  • Pro někoho vyšší cena
  • Horší na větší nečistoty
  • Chybí držák na kabel
2 500 Kč Orientační cena

Pokud si chcete pořídit velmi kvalitní vysavač na popel, jehož cena navíc nepřesáhne 2 500 Kč, výtečným řešením se může stát Kärcher AD 2. Dané zařízení s 600W turbínou totiž velmi spolehlivě zvládne úklid v krbu, kamnech, grilu i v jejich okolí. Na druhou stranu se nehodí na vysávání větších nečistot, na které je přeci jen poněkud slabé.

Základní charakteristiky

Vysavač na popel Kärcher AD 2 zvládne vysávat (menší) nečistoty konstantně po delší dobu, neboť disponuje integrovaným systémem na čištění filtru. Stačí jednoduše stisknout tlačítko a nečistoty ze zaneseného filtru jsou vyfoukány ven. To byste ale měli ideálně činit mimo interiér. V každém případě zkosená ruční trubka zajistí, že s pomocí tohoto zařízení velmi spolehlivě vyčistíte všechny kouty a úzká místa, takže se lze prachu zbavit opravdu účinně.

Kärcher AD 2 může zaujmout i systémem Pull ‘n’ Push, který zajišťuje jednoduché a rychlé otevírání a zavírání nádoby. Nashromážděného odpadu se tedy můžete zbavit velmi jednoduše, a to i díky přítomnosti praktické rukojeti na nádobě. Za zmínku stojí i lehká konstrukce a kompaktní rozměry. Kvůli tomu na druhou stranu musíte počítat s objemem nádoby 14 l, což sice není málo, ale mezi vysavači na popel ani moc.

Parametr Tento produkt
Motor

Ano

Příkon (W)

600

Objem nádoby (l)

14

Délka kabelu (m)

4

Délka hadice (cm)

170

Hmotnost (kg)

4,4

Fukar

Ne

Horký popel

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Vysavače se značkou Kärcher jsou u českých uživatelů obecně oblíbené. U modelu AD 2 jsou velmi spokojeni s jeho výkonem při vysávání prachu, jednoduchou manipulací, snadným vyklepáním filtru i odpadu, stejně jako s tichým chodem. Někteří jedinci považují za vadu jeho nižší účinnost při vysávání větších nečistot, k čemuž ovšem toto zařízení není určeno. Pro někoho je stále vyšší cena a za zápor je považována i absence držáku na kabel na víku.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Kärcher AD 2 patří mezi velmi dobré vysavače na popel a jeho cena navíc není ani zdaleka nejvyšší. S popelem si přesto poradí spolehlivě, přičemž jej dokáže odstranit i z hůře přístupných míst, a to díky zkosené ruční trubce. Zároveň snadno vyčistíte filtr a bez problémů se zbavíte i odpadu v nádobě. Za klad lze považovat i tichý chod, který je však dán celkovým nižším výkonem. Tento vysavač se tedy hodí skutečně pouze na popel či prach.

Porovnání s alternativami

Vysavače na popel se značkou Kärcher patří v českých obchodech k nejprodávanějším. Mezi nejlepší produkty patří model AD 4 Premium, který má oproti recenzovanému produktu větší nádobu a disponuje i nástavcem na podlahu. Jinak má ale podobné vlastnosti, ač stojí o několik set korun více. Za zajímavou alternativu lze považovat i akumulátorovou variantu modelu AD 2, u níž velmi potěší absence kabelu, musíte ale počítat s výrazně vyšší cenou.

Závěrečné shrnutí

Kärcher AD 2 je vhodný pro všechny, kdo shánějí vysavač výhradně na popel. Některá další zařízení s tímto určením lze využít i při úklidu interiéru, což pro tento model neplatí. Pokud vám jde ale skutečně jen o úklid popela v krbu, kamnech či grilu a jejich okolí, jedná se o výtečné řešení, a to i vzhledem k poměrně příznivé pořizovací ceně. Vysavač má navíc tichý chod a umožňuje velmi snadné vyklepání filtru i odpadu, takže práce s ním je komfortní.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher AD 2 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor zabývající se psaním již více než 14 let. Díky svým zkušenostem se tedy věnuje srovnání produktů z různých oblastí lidské činnosti. V rámci vysavačů na popel se zaměřil na všechny důležité parametry. Poradí vám tak, jakou kapacitu vysavače zvolit a proč je důležité se rozmyslet, jestli budete vysávat popel ještě horký, nebo až studený.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kärcher AD 2

Kärcher AD 2

2 500 Kč Orientační cena