Menu

Recenze a test Kärcher AD 4 Premium

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Vysavače na popel

Klady

  • Skvělý na menší nečistoty
  • Tichý chod
  • Nástavec na podlahu
  • Jednoduchý oklep filtru
  • Snadné vysypání nádoby

Zápory

  • Poněkud vyšší cena
  • Horší na větší nečistoty
  • Kabel může překážet
3 200 Kč Orientační cena

Vysavač Kärcher AD 4 Premium je vynikajícím řešením pro úklid popela v krbu, kamnech či grilu. Ba co víc, prodává se i s podlahovou hubicí, takže jej lze využít také na úklid tvrdých povrchů v autě, dílně nebo v domácnosti. Na druhou stranu v tomto ohledu není doporučován všemi uživateli, k čemuž se také dostaneme v naší recenzi.

Základní charakteristiky

Kärcher AD 4 Premium disponuje příkonem 600 W, který sice není mezi vysavači na popel ani zdaleka nejvyšší, nicméně menší nečistoty dokáže vysát bez problémů. Na druhou stranu může mít potíže s většími nečistotami včetně sazí. Sluší se ale dodat, že primárně je skutečně určen skutečně na popel (a případně prach). Na ten má dostatečně objemnou nádobu, jejíž kapacita činí 17 l, takže může nalézt uplatnění i u větších topenišť.

Mezi největší výhody tohoto vysavače patří systém Kärcher Reboost, který umožňuje učinit oklep filtru velmi jednoduše pouhým stisknutím tlačítka. Neustále tedy může pracovat s nejvyšší výkonností. Systém Push & Pull zase dává možnost jednoduchého vysypání nádoby na odpad, což je rovněž velmi praktické. Potěšit navíc může i zkosenou ruční trubkou, díky které můžete při vysávání dosáhnout prakticky kamkoliv.

Parametr Tento produkt
Motor

Ano

Příkon (W)

600

Objem nádoby (l)

17

Délka kabelu (m)

4

Délka hadice (cm)

170

Hmotnost (kg)

5,3

Fukar

Ne

Horký popel

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Kärcher AD 4 Premium je dlouhodobě oblíbený vysavač na popel. Na portálu Heureka.cz byl zvolen produktem roku 2019 a poté opět roku 2022. Samotní uživatelé kvitují jeho sací výkon při vysávání prachu, tichý chod, snadnou manipulaci, velkou nádobu, nástavec na podlahu, stejně jako snadné vyklepání filtru i odpadu. Za nevýhodu je naopak považována poněkud vyšší cena, a i s přihlédnutím právě k finanční stránce horší vysávání větších nečistot.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Vysavač na popel Kärcher AD 4 Premium zaujme především velmi snadnou obsluhou. Jednoduše se s ním manipuluje a výtečné jsou i systémy Kärcher Reboost a Push & Pull. Při vysávání popela se navíc můžete spolehnout na dostatečný výkon a potěší i nástavec na podlahu či tichý chod. Za zápor lze považovat vyšší cenu a horší vysávání hrubších nečistot, jakož i volný kabel do zásuvky, který může poněkud překážet při skladování.

Porovnání s alternativami

Kärcher AD 4 Premium patří mezi vysavači na popel k dražším produktům, protože mnohá zařízení seženete už pod tisícovku. Na druhou stranu se za kvalitu vyplatí připlatit. V podobné cenové kategorii si ostatně můžete pořídit např. vysavač Lavor Ashley Freddy, který patří rovněž mezi univerzální pomocníky do domácnosti. Umožňuje tedy také vysávat popel i další nečistoty. Ačkoli je o něco dražší, za danou cenu má vyšší výkon.

Závěrečné shrnutí

Jak je patrné z předešlých řádků, Kärcher AD 4 Premium není žádný nadpozemsky dokonalý stroj, s nímž během pár minut uklidíte nejen popel v krbu, kamnech či grilu, ale vlastně celou domácnost. Příliš dobře si totiž neporadí s většími nečistotami. Na druhou stranu to, k čemu je primárně určen, tedy vysávání popela, zvládá skvěle a navíc je práce s ním velmi komfortní. Proto jej lze určitě doporučit i přes vyšší pořizovací cenu.

3 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Kärcher AD 4 Premium | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor zabývající se psaním již více než 14 let. Díky svým zkušenostem se tedy věnuje srovnání produktů z různých oblastí lidské činnosti. V rámci vysavačů na popel se zaměřil na všechny důležité parametry. Poradí vám tak, jakou kapacitu vysavače zvolit a proč je důležité se rozmyslet, jestli budete vysávat popel ještě horký, nebo až studený.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kärcher AD 4 Premium

Kärcher AD 4 Premium

3 200 Kč Orientační cena