Recenze Kaminer ODK006 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Kaminer ODK006

Výborné Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Kvalitní výkon
  • Velmi nízká cena
  • Spolehlivá filtrace
  • Kompaktní rozměry
  • Přítomnost fukaru

Zápory

  • Krátký kabel a hadice
  • Drobné konstrukční vady
  • Vyšší hlučnost
  • Nemožnost upevnění kabelu
950 Kč Orientační cena

Cena kvalitních vysavačů na popel obvykle začíná na 1 500 Kč. Na druhou stranu si lze pořídit velmi efektivní zařízení i za cenu nižší, a to dokonce pod tisícovku. Důkazem tohoto tvrzení je Kaminer ODK006. Ačkoli kvalit dražších zařízení nedosahuje, jedná se o jeden z nejlepších produktů na trhu pro méně náročné uživatele.

Základní charakteristiky

Tento vysavač se hodí na úklid popela a prašných prostor. Vhodný je tedy nejen pro úklid krbu, kamen či grilu, ale také dalších prostor. Při práci si přitom počíná velmi efektivně. Za cenu, která nepřesahuje tisíc korun, má ostatně velmi dobrý příkon 1 200 W. Navíc je opatřen dvěma filtry, a to jedním látkovým a jedním HEPA filtrem, který zachycuje i ty nejjemnější nečistoty. Na druhou stranu se musí častěji mechanicky čistit či vyfoukat.

K tomu lze u vysavače Kaminer ODK006 použít fukar, kterým je opatřen, takže ho lze využít i k zametání listí na dvorku. Není k tomu ovšem primárně určen, čemuž odpovídá efektivita. Zařízení se kvůli kratší hadici a kabelu (délka 2 m je opravu dosti malá) nehodí pro větší krby, takže s tím je nutné počítat. Navíc musíme zmínit horší kvalitu některých částí, takže např. nástavce nemají možnost vzájemného zajištění, tudíž mohou vypadávat.

Parametr Tento produkt
Motor

Ano

Příkon (W)

1 200

Objem nádoby (l)

15

Délka kabelu (m)

2

Délka hadice (cm)

100

Hmotnost (kg)

4

Fukar

Ano

Horký popel

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Kaminer ODK006 je uživateli hodnocen převážně kladně. Kvitován je kvalitní výkon, a to především v souvislosti s opravdu nízkou cenou. Vyzdvihována je rovněž kvalitní filtrace, stejně jako kompaktní rozměry a možnost využití fukaru. Někteří uživatelé by ale uvítali delší kabel a hadici a vadí i některé konstrukční vady (viz výše) či poněkud vyšší hlučnost při provozu. Zmiňována je i nemožnost upevnění napájecího kabelu k vysavači při uskladnění.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Vysavač na popel Kaminer ODK006 zaujme především pořizovací cenou, která je i vzhledem ke kvalitnímu výkonu a filtraci až nečekaně nízká. Potěší rovněž kompaktními rozměry a jeho uplatnění rozšiřuje možnost využití fukaru. Zařízení je ale vhodné spíše pro úklid menších prostor, neboť má krátkou hadici i elektrický kabel. Navíc je nutné počítat s některými (drobnými) konstrukčními nedostatky, stejně jako s poněkud vyšší hlučností.

Porovnání s alternativami

Z hlediska příkonu a filtrace lze vysavač Kaminer ODK006 srovnávat s výrazně dražšími zařízeními. Existují nicméně i další kvalitní produkty z této oblasti, které si můžete pořídit do tisícovky, tudíž nejde o úplnou výjimku. Lze si dokonce zakoupit ještě levnější alternativy, z nichž jsou zřejmě nejlepší Proteco 514VNP060010 a Fieldmann FDU 200601-E. Oba tyto vysavače se však recenzovanému produktu nemohou rovnat, minimálně ve výkonu.

Závěrečné shrnutí

Kaminer ODK006 je díky kvalitnímu výkonu a filtraci velmi solidním vysavačem na popel, který si lze navíc pořídit opravdu výhodně. Nemáte-li tedy peněz nazbyt, můžeme vám jej určitě doporučit. Pro nenáročné uživatele se totiž jedná o výtečnou volbu. Navíc některé nedostatky, které jsme zmírnili na předešlých řádcích (kratší hadice, hlučnější provoz, drobné konstrukční vady) mají i některé výrazně dražší produkty.

950 Kč Orientační cena
Autor: Petr Šindelář | Datum: | Produkt: Kaminer ODK006 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář je zkušený redaktor zabývající se psaním již více než 14 let. Díky svým zkušenostem se tedy věnuje srovnání produktů z různých oblastí lidské činnosti. V rámci vysavačů na popel se zaměřil na všechny důležité parametry. Poradí vám tak, jakou kapacitu vysavače zvolit a proč je důležité se rozmyslet, jestli budete vysávat popel ještě horký, nebo až studený.
Redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Kaminer ODK006

Kaminer ODK006

950 Kč Orientační cena