Menu

Flow Fitness DSB600i – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Pro náročné v kategorii Cyklotrenažéry

Klady

  • Velká programová nabídka
  • Vysoká nosnost
  • Horizontální nastavení řídítek
  • Možnost propojení aplikací
  • Držák na láhev

Zápory

  • Horší kvalita displeje
  • Vyšší cena
25 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Cyklotrenažér Flow Fitness DSB600i se vyznačuje svou robustní konstrukcí a vysokou nosností, která je vhodná pro uživatele až do 150 kg. 32 stupňů zátěže a 19 přednastavených programů je u této cenové kategorie běžné. Kalibrovaný setrvačník o hmotnosti 20 kg zajistí tichý a plynulý chod, který je pro pravidelné užívání nutností. Pomocí aplikací se můžete připojit ke Google Maps a zvolit si reálnou trasu. Součástí je i stop pojistka, která stroj okamžitě zastaví, tu však najdete i u nižších modelů.

Řídítka a sedlo s horizontálním a vertikálním posunem je u modelů pro náročnější uživatelé samozřejmostí. Stejně jako pedály s SPD systémem nebo klipsnami, které zamezí sklouznutí chodidla. Součástí výbavy je i LCD displej, držák na tablet a láhev, vyrovnávač nerovnosti, manipulační kolečka či přijímač Bluetooth. Připojit lze také hrudní pás, který však jako u většiny modelů není součástí balení.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Uživatelé cyklotrenažéru Flow Fitness DSB600i si v době psaní recenze (srpen 2023) pochvalovali robustní konstrukci, která je stabilní i při šlapání ve stoje. Mezi kladné hodnocení patřilo také jednoduché sestavení a spárování s aplikacemi a hrudním pásem. Zmiňovali také tichý chod či SPD systém a klipsny u pedálů.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní přednosti patří určitě vysoká nosnost, která unese osoby až do 150 kg. Kromě toho se vyznačuje setrvačníkem o hmotnosti 20 kg, čímž je zajištěn plynulý a tichý chod i při maximálním zatížení. Velká programová nabídka zase umožní vybrat si tréninkový program přímo na míru. Pokud by však programy nebyly dostačující, stačí si je pomocí aplikace přidat či propojit s Google Maps.

Odrazující může být patrně vyšší cena, která je však v poměru funkcí a kvality průměrná. Nevýhodou může být i horší kvalita displeje, která je srovnatelná s levnějšími modely.

Porovnání s alternativami

Jako cenově dostupnější alternativu můžeme doporučit HouseFit Racer 70 iTrain nabízející 18 tréninkových programů, kvalitní konstrukci a nosnost 150 kg. Uživatelé si u něj pochvalují nastavitelný sklon sedla, které lze navíc i vyměnit za vlastní. Stejně jako Flow Fitness DSB600i disponuje 32 stupni zátěže, možností propojení s aplikacemi a stop pojistkou. Liší se převážně cenou, které je u modelu HouseFit Racer 70 iTrain nižší.

Závěrečné shrnutí

Flow Fitness DSB600i je cyklotrenažér vhodný pro náročnější uživatele, kteří hledají stroj s větší výbavou a více funkcemi. Díky mnoha stupňům zátěže a přednastavenými programy si snadno zvolíte požadovaný trénink. Vhodný je i pro uživatele s vyšší hmotností, jeho nosnost je totiž až 150 kg. Robustní konstrukce zase zajistí dobrou stabilitu a magnetické brzdy tichý chod. Využít jej tak můžete i v bytě.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

53

Nosnost (kg)

150

Typ brzdy

Magnetické

Měření pulsu

Hrudním pásem/dotykovým snímačem

Ovládání zátěže

Elektronické

Měření kalorií

Ano

Nastavení výšky řídítek

Ano

Počet stupňů zátěže

32

Volnoběh

Ne

Hmotnost setrvačníku (kg)

20

25 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Flow Fitness DSB600i | Hodnocení: Výborné
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se jako redaktorka ráda věnuje fitness tématům, mezi které patří i cyklotrenažéry. Zkoumání a zjišťování informací do hloubky je pro ni samozřejmostí. Díky tomu vám poskytne dostatek informací o daném produktu a ujasní, které parametry jsou nejdůležitější pro výběr. Poradí vám, zda raději zvolit rotoped, trenažér na kolo, nebo cyklotrenažér a vysvětlí, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Dozvíte se také, jaké požadavky by měl ideální cyklotrenažér splňovat a v jakých cenových kategoriích se pohybuje."

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Flow Fitness DSB600i

Flow Fitness DSB600i

25 000 Kč Orientační cena