Menu

inSPORTline inCondi S200i – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Cyklotrenažéry

Klady

  • Více zátěžových stupňů
  • Přednastavené programy
  • Možnost propojení aplikace
  • Tichý chod díky magnetickému systému
  • Obsahuje hrudní pás

Zápory

  • Absence horizontálního nastavení řídítek
  • Chybí držák na láhev
11 000 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Designový cyklotrenažér inSPORTline inCondi S200i je skvělým parťákem pro každodenní trénink. 24 převodů a přednastavené programy nejsou u této cenové kategorie běžné. Stoupání do kopce či intervalový trénink tak můžete zažít i s levnějším modelem. Disponuje elektronickým ovládáním, které opět najdeme spíše u dražších cyklotrenažérů. Díky tomu si jej můžete propojit s chytrou aplikací na vašem telefonu a přidat si ještě další doprovodné programy.

Vyznačuje se magnetickým brzdným systém, který zajistí plynulou a tichou jízdu, takže jej můžete využívat i v noci. Zároveň je vybaven zadním zátěžovým kolem o 9 kg a přední kladkou s řemenem. Je vhodný i pro těžší uživatele, a to díky vysoké nosnosti 130 kg. Mezi jeho přednosti také patří HRC program, který optimalizuje zátěž podle vaší tepové frekvence. K měření tepu můžete využít snímač na řídítkách či hrudní pás, který je na rozdíl od jiných modelů součástí balení.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (srpen 2023) si uživatelé cyklotrenažéru inSPORTline inCondi S200i pochvalovali jeho tichý chod, poměr ceny a výkonu, elegantní design či robustní konstrukci. Zmiňují také možnost propojení s aplikací a snadné ovládání. Mezi pozitivní recenze také patří to, že jeho nastavení lze přizpůsobit osobám s různou výškou. Za zmínku stojí určitě i hrudní pás, který je v ceně.

Mezi jeho negativní stránky uživatelé zařadili tvrdší řídítka, která mohou být u delší jízdy méně pohodlná.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Cyklotrenažér inSPORTline inCondi S200i oproti jiným produktům ve stejné cenové kategorii vyniká svou širokou nabídkou převodů i přednastavených programů. Zároveň je vybaven elektronickým ovládáním s dotykovým displejem, který se využívá spíše u cenově náročnějších modelů. Jeho dalším plusem je HRC program a hrudní pás, jenž je součástí balení. Ve většině případů si jej totiž musíte dokoupit.

Jeho nevýhodou pak může být absence držáku na pití, který však v případě potřeby lze dokoupit zvlášť. Menším uživatelům zase může chybět horizontální nastavení řídítek. Kompenzovat to však lze nastavením sedla, který si můžete posunout blíže k řídítkům.

Porovnání s alternativami

Jestliže jste menšího vzrůstu a absence horizontálního nastavení řídítek u inSPORTline inCondi S200i by pro vás byla klíčová, doporučit vám můžeme o řadu vyšší cyklotrenažér inSPORTline inCondi S800i, který umožňuje horizontální i vertikální nastavení řídítek a sedla. Zároveň se pyšní zátěžovým kolem o hmotnosti 20 kg, který dodá cyklotrenažéru ještě větší stabilitu. To se však odvíjí na ceně, která je u tohoto modelu vyšší.

Hledáte-li něco v podobné cenové kategorii, vyzkoušet můžete cyklotrenažér inSPORTline Airin, kterému kromě horizontálního nastavení řídítek a sedla nechybí ani držák na láhev. Jeho nevýhodou je však manuální ovládání a absence displeje.

Závěrečné shrnutí

V poměru kvality a ceny je cyklotrenažér inSPORTline inCondi S200i naprostou jedničkou. Je vhodný pro všechny nenáročné uživatele, kteří hledají moderní a cenově dostupný stroj. Díky mnoha funkcím a programům si lze trénink nastavit podle vlastních potřeb. Po propojení s aplikací si navíc můžete přidat další doplňující tréninky, které vám budou vyhovovat. Zajisté také oceníte hrudní pás, který vám umožní ještě více zefektivnit trénink.

Parametr Tento produkt
Hmotnost (kg)

40,9

Nosnost (kg)

130

Typ brzdy

Magnetické

Měření pulsu

Hrudním pásem/dotykovým snímačem

Ovládání zátěže

Elektronické

Měření kalorií

Ano

Nastavení výšky řídítek

Ano

Počet stupňů zátěže

24

Volnoběh

Ne

Hmotnost setrvačníku (kg)

9

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: inSPORTline inCondi S200i | Hodnocení: Výborné
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza se jako redaktorka ráda věnuje fitness tématům, mezi které patří i cyklotrenažéry. Zkoumání a zjišťování informací do hloubky je pro ni samozřejmostí. Díky tomu vám poskytne dostatek informací o daném produktu a ujasní, které parametry jsou nejdůležitější pro výběr. Poradí vám, zda raději zvolit rotoped, trenažér na kolo, nebo cyklotrenažér a vysvětlí, jaké jsou mezi nimi rozdíly. Dozvíte se také, jaké požadavky by měl ideální cyklotrenažér splňovat a v jakých cenových kategoriích se pohybuje."

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Dobrý den, dokáže trenažér při připojení na aplikaci typu Zwift, FulGaz automaticky měnit odpor (řadit)? Děkuji.

Lukáš Bordovský

Dobrý den,

podle výrobce by mělo jít v aplikaci Zwift měnit zátěž. Zátěž lze zároveň měnit i u přednastavených programů, a to pomocí tlačítek umístěných na displeji.

Tereza Peterková, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze inSPORTline inCondi S200i

inSPORTline inCondi S200i

11 000 Kč Orientační cena